Προς το περιεχόμενο

Hank Marvin


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτάζοντας το Strat Pack DVD είδα τον Hank Marvin να παίζει με μια strat με ένα ΠΟΛΥ περίεργο tremolo arm:

 

hank_marvin.jpg

 

To έχετε ξαναδεί πουθενά ή γνωρίζετε σχετικές πληροφορίες?

¶ραγε να είναι "πατέντα" του Marvin αυτό?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που βλεπω ειναι πως εχει αυτην την "περιεργη" κλιση, που αν το σκεφτεις, κανει πιο "δυσκολη" την κινηση του λεβιε...και με το πιο "δυσκολη" εννοω πως ειναι πιο ευκολο να παιζει συνεχει με αυτο κανοντας το κλασικο του ελαφρυ vibrato.

 

απο την αλλη ειναι και χαμηλωμενο ετσι ωστε να το εχει πιασμενο στο χερι του μονιμα χωρις να ενοχλει.κατι που μπορει να το κανει ο καθενας με μια απλη πενσα και ενα απο εκεινα που σφιγγουν το μεταλο για να μην φευγει και βιδωνουν στο γραφειο(πως τα λενε ρε παιδια?χρησιμοποιω χρονια και τωρα ξεχασα το ονομα :? )... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πως τα λενε ρε παιδια?χρησιμοποιω χρονια και τωρα ξεχασα το ονομα :? )... :)

 

Μέγγενη!!! :wink:

 

 

στα κομματια!!!την εχω βιδωμενη στο γραφειο επι χρονια και σημερα βρηκα να ξεχασω πως το λενε :lol: :lol:

 

 

να'σαι καλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι να ψιλοοπειράξω το δικό μου tremolo arm, υπάρχει πιθανότητα να σπάσει, ή από το λύγισμα να γίνει λιγότερο ανθεκτικό?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι να ψιλοοπειράξω το δικό μου tremolo arm' date=' υπάρχει πιθανότητα να σπάσει, ή από το λύγισμα να γίνει λιγότερο ανθεκτικό?[/quote']

 

 

αυτο το εχω κανει σε εναν λεβιε.δεν ξερω τι διαφορα ισως εχει το υλικο, αλλα εγω το εκανα σε floyd.

 

αυτο που πρεπει να προσεξεις, ειναι να ΜΗΝ πιασεις στη μεγγενη ή χτυπησεις κατα λαθος τις στροφες που εχει ο λεβιες και βιδωνει πανω στο tremolo.αν το κανεις, δεν εγγυωμαι σταθεροτητα... :lol:

 

παντως ειναι μια αρκετα καλη λυση αν ειναι πολυ "πεταχτο" και θελεις να το εχεις συνεχεια στο χερι σου οσο παιζεις. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι να ψιλοοπειράξω το δικό μου tremolo arm' date=' υπάρχει πιθανότητα να σπάσει, ή από το λύγισμα να γίνει λιγότερο ανθεκτικό?[/quote']

 

 

αυτο το εχω κανει σε εναν λεβιε.δεν ξερω τι διαφορα ισως εχει το υλικο, αλλα εγω το εκανα σε floyd.

 

αυτο που πρεπει να προσεξεις, ειναι να ΜΗΝ πιασεις στη μεγγενη ή χτυπησεις κατα λαθος τις στροφες που εχει ο λεβιες και βιδωνει πανω στο tremolo.αν το κανεις, δεν εγγυωμαι σταθεροτητα... :lol:

 

παντως ειναι μια αρκετα καλη λυση αν ειναι πολυ "πεταχτο" και θελεις να το εχεις συνεχεια στο χερι σου οσο παιζεις. :wink:

ΟΚ θα το δοκιμάσω σήμερα μάλλον ;) THANKS!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου