Προς το περιεχόμενο

BFD vs Groove Agent


johndelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο απο τα δυο αυτα drum machines ειναι καλλιτερο?

BFD or Groove Agent

Μπορεις με το groove agent να προγραμματιζεις του δικους σου ρυθμους, οπως κανεις με το BFD,ή εχει μονο ετοιμες λουπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bfd και drum kits from hell...σκοτωνουν!!!το groove agent αν και εχει ωραια styles kai breaks' date='εχει πολυ...πλαστικο ηχο.[/quote']

 

Αυτό διορθώνεται πάντως... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς....

 

 

Στο groove agent Μπορείς να κάνεις record τον ρυθμό σε midi ...

 

στα settings δηλώνεις midi out on.. και μετά στο Cubase to βάζεις στα input.. Και πατάς record.. Η λούπα που παίζεις γράφεται και μετά μπορείς εκτός απο το να μάθεις κάποια βασικά πράγματα να την πειράξεις όπου και όσο θέλεις....

 

Μετά βάζεις το Bfd για να έχεις καλύτερους ήχους.. αν και οι ήχοι του GRoove είναι αρκετά καλοί...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς....

 

 

Στο groove agent Μπορείς να κάνεις record τον ρυθμό σε midi ...

 

στα settings δηλώνεις midi out on.. και μετά στο Cubase to βάζεις στα input.. Και πατάς record.. Η λούπα που παίζεις γράφεται και μετά μπορείς εκτός απο το να μάθεις κάποια βασικά πράγματα να την πειράξεις όπου και όσο θέλεις....

 

Μετά βάζεις το Bfd για να έχεις καλύτερους ήχους.. αν και οι ήχοι του GRoove είναι αρκετά καλοί...

 

Ακριβώς.

 

Και παίζοντας με το humanize μπορείς να το κάνεις αρκετά 'φυσικό'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

..εγω αναφερθηκα ξεκαθαρα στον ηχο του..γνωστος ο τροπος που αναφερατε αλλα ειδατε οτι καταληξατε στα... BFD :lol: :lol:

...υπαρχουν απειρα midi files με ρυθμους,breaks κ.α. στο internet...δεν ειναι λοιπον αναγκαια η υπαρξη του groove agent μονο και μονο για...τα midi files του..!!!αν και εγω ποτε δεν χρησιμοποιω ετοιμα πραγματα.προτιμω να προγραμματιζω εγω τα drums γιατι πετυχαινω το καλυτερο αποτελεσμα ετσι στο κομματι που μου δινεται να ενορχηστρωσω...για αυτο ομως απαιτειται εμπειρια κ γνωση.Τα ετοιμα midi files ισως ειναι καλα για καποιον που τωρα μπαινει στον ''χορο'' χωρις τοσο καλες γνωσεις και θελει να ακουσει,να ψαχτει,να μαθει μεσα απο αυτα...αν ειναι φυσικα καλοπαιγμενα.Ακουστε και τα drum kits from hell. :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται, η Steinberg ανακοίνωσε το GrooveAgent 3 (διαθέσιμο τον Σεπτέμβριο), με ιδιαίτερα εντυπωσιακά χαρακτηριστικά (www.steinberg.net).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου