Προς το περιεχόμενο

Ιστορια με πολλά προβλήματα (Σχετικά με σύνδεση στο Ιντερνετ)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Και λοιπον,

 

Κάποια στιγμή τον Ιούνη, νοίκιασα ένα χώρο για επαγγελματική στέγη! Το λοιπόν, τέλη Ιούνη πήγα σε ένα κατάστημα forthnet για να κάνω εγγραφή. Το λοιπόν, ήμουν ΠΟΛΥ ευχαριστημένος από την εταιρία, σε ΟΛΑ τα επίπεδα, αφού είχα στο σπίτι (500 μ από το στούντιο).

 

Το λοιπόν, η σύνδεση έγινε στι 21/08 (δύο μήνες μετά) ή κάτι τέτοιο. Το λοιπόν, αμέσως είχα τηλέφωνο, αλλά όχι Ιντερνετ.

 

Και εκεί ξεκινάει η περιπέτειά μου!

 

Έπερνα, ξαναέπερνα τηλ, στους τεχνικούς. Οι άνθρωποι να κάνουν ότι μπορούν, τελικά μου έρχετε επίσκεψη ο 1ος τεχνικός. Μετά ο 2ος, ο 3ος... Όλοι βρίσκαν πρόβλημα στη γραμμή! Κι εγώ περίμενα. Μίλαγα, είχα μάθει τα κόλπα, περίμενα συνδιαστικό (με τον ΟΤΕτζή μαζί, για να δουν το θέμα της γραμμής) και αυτό δε γινόταν.

 

Κάποια στιγμή ξεκίνησαν και οι λογαριασμοί. Και με λάθος πάγιο (παραπάνω), και όλο το ποσό, και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Σύνολο καμμιά 200αρια ευρώ σε κάποιους μήνες! Να τα τηλέφωνα στο κέντρο εξυπηρέτησης. Τελικά μου έκοψαν καμμιά 60αριά που δεν είχα Ιντερνετ!

 

Μούργος εγώ, τσαντίλα απίστευτη, ξεκινάω άλλη μάχη: Καταγγελία στην ΕΕΤ! Στο μεταξύ, στις 19/12 (δηλ, 4 μήνες μετά, όχι 2 βδομάδες) κλείνω τη σύνδεση και βάζω connx. Αμέσως όλα εντάξει με connx!

 

Οι κύριοι απο Forthnet, ήταν μάλλον ανένδοτοι, καθώς δε καταλάβαιναν τη ζημιά που γινόταν στην επιχειρησή μου! Δεν καταλάβαιναν ότι εγώ το Ιντερνετ ήθελα, και ότι θα έπρεπε να μου πιστώσουν ΟΛΟ το ποσό... Αλλά ήρθε και η ΕΕΤ μετά! ;)

 

Τελικά, να μην τα πολυλογό, πριν μία βδομάδα πήρα στα χέρια μου τον τελικό λογαριασμό, όπως το είχα ζητήσει ακριβώς:

Χωρίς πάγιο,

Χωρίς τέλος διακοπής,

χωρίς τα 2 τηλέφωνα που έκανα στο εξωτερικό (μόνο και μόνο λόγω έλειψης Ιντερνετ),

Χωρίς τίποτα άλλο,

 

παρα μόνο το τέλος σύνδεσης (49,91).

 

Αν και έχασα 4 μήνες (6 από την αρχική αίτηση), τουλάχιστον δικαιώθηκα στο οικονομικό (το κατα δύναμην, καθώς για να διαικδικήσω αποζημίωση θα ήθελε πολύ παραπάνω, και χρόνο δεν είχα), και είπα να το μοιραστώ, μπας και υπάρχουν και άλλοι που έχουν τέτοια θέματα! Η ΕΕΤ λειτουργεί, και είχα σε stand by και το συνήγορο του καταναλωτή. Άσε ότι θα έκανα το θέμα βούκινο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μου αρέσει που γενικά τα κυνηγάς κ δεν τ' αφήνεις όλα.

Να παίρνουμε κ κανένα καλό παράδειγμα!

 

Τελικά τι πρόβλημα υπήρχε ουσιαστικά κ δεν σου έβαζαν ιντερνετ; Βγήκε ποτέ άκρη τι ακριβώς συνέβαινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν φιλε μου εχει δικιο..μπαινεις μεσα στα κεντρικα της εταιριας..ΣΗΚΩΝΕΙΣ φωνη, χτυπας το χερι σου σε γραφειο..και για ποτε ανοιγει η πορτα του Δ.Σ. και σε ακουνε και στα φτιαχνουν αμεσα..δεν λεγεται..

Αυτα βεβαια μετα τα πολιτισμενα που επραξες και που πραττουμε ολοι μας.

Σε καταλαβαινω απολυτα. Βεβαια με αλλη εταιρεια παροχης υπηρεσιων τηλεπικοινωνιων. Μας ακουσε ολο το τετραγωνο.Ακυρωσαν γραμμη.Ανοιξαν ταμειο Με πληρωσαν και εφυγα.

Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Νικολάκη,...όλοι κάνουν τις κουτσουκέλες τους...κάτι αντίστοιχο είχα και εγώ στη Λάρισα με τη Vodafone, με το Internet του γιού μου. Απλά εγώ, ως μεγαλύτερος, ούτε ΕΕΤ χρησιμοποίησα, ούτε συνήγορο του καταναλωτή, ούτε τίποτα...ένα mail τους έστειλα. ;)

Όπως λέει και ο Αλέξανδρος, έχω ταλέντο στο να σπάω τα νεύρα του άλλου ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ότι θα έκανα το θέμα βούκινο!

Το οποίο και -καλά- έκανες.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, σ'αυτή τη χώρα, αν δεν απειλήσεις και αν δεν βρίσεις, δουλειά δε γίνετε.

Παρ'όλα αυτά έμαθες ποιό ήταν το πρόβλημα-δικαιολογία και δεν είχες πρόσβαση στο ίντερνετ?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι παθων με την forthnet και σκέφτομαι να ακολουθήσω αντίστοιχη δράση, μήπως μπορείς να μοιραστείς τα βήματα που έκανες με την καταγγελία σε ΕΕΤ? Υπάρχει πρότυπο κείμενο καταγγελίας?

Θενξ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα βεβαια μετα τα πολιτισμενα που επραξες και που πραττουμε ολοι μας.

 

Καλά μην είσαι και τόσο σίγουρος.

Πολλοί απλά λένε τώρα δε μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό, ή δεν ξέρουν ότι μπορούν να κάνουν κάτι.

 

(Μιας και για πάρα πολύ καιρό ο κόσμος εξυπηρετείτο αποκλειστικά από το κράτος, είχε μέτρια ενημέρωση, το δίκιο του δεν θα το έβρισκε με την ατελείωτη γραφειοκρατία, ή θα το έβρισκε με τη βοήθεια του γνωστού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ήρθε η ιδιωτική πρωτοβουλία (Forthnet) και μας έσωσε...

Φίλε Νικόλα, σε λάθος χωρα ζεις. Έπρεπε να ζεις στην Ευρώπη.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ήρθε η ιδιωτική πρωτοβουλία (Forthnet) και μας έσωσε...

 

Τουλάχιστον το δίκιο του το βρήκε. Στον παλιό καλό πΟΤΕ τι θα έκανε; :)

 

Α ναι... δεν θα είχε ιντερνετ... Ή μπορεί να πουλούσαν τα καινούρια modem 56k -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε καλύτερα να μην γίνεται η δουλειά από τον ιδιωτικό τομέα παρά από το δημόσιο;

 

Να σου υπενθυμίσω ότι, αν και άργησε (πολύ), ο ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ο καθολικός πάροχος οπότε αν δεν ήθελε αυτός ακόμα με τα 56k θα παιδευόσασταν.

 

Edit: Και το δίκιο του BTW το βρήκε από την ΕΕΤΤ όχι από τους απατεώνες της Forthnet (καλά θα με βάλεις να υπερασπίζομαι το Δημόσιο τώρα;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου