Προς το περιεχόμενο

Το rock - metal και τα μακρια μαλια


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί η πλειοψηφία των ανθρώπων που ασχολούνται με την rock-metal μουσική έχουν μακριά μαλλιά?? είναι η ελευθερία που νιώθεις όταν χτυπιέσαι? η τα μακριά μαλλιά σημαίνουν ότι δεν σε νοιάζει τίποτα και γενικότερα:who is το care if i grow my hair το the sky.η τα μακριά μαλλιά είναι απλός μια λανθασμένη ιδεολογία..δηλαδή οποιος έχει μακριά μαλλιά είναι rockas..προσωπικά έχω μακριά μαλλιά γιατί δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για μένα από το να παίζεις και να χτυπιέσαι λυσσαλέα και δεν πρόκειται να τα κόψω παρα  μόνο για να δυναμώσουν και να τα ξανά μεγαλώσω .τι σημαίνουν για εσάς τα μακριά μαλλιά και αν έχετε γιατί τα έχετε?  8)

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

γιατί η πλειοψηφία των ανθρώπων που ασχολούνται με την rock-metal μουσική έχουν μακριά μαλλιά?? είναι η ελευθερία που νιώθεις όταν χτυπιέσαι? η τα μακριά μαλλιά σημαίνουν ότι δεν σε νοιάζει τίποτα και γενικότερα:who is το care if i grow my hair το the sky.η τα μακριά μαλλιά είναι απλός μια λανθασμένη ιδεολογία..δηλαδή οποιος έχει μακριά μαλλιά είναι rockas..προσωπικά έχω μακριά μαλλιά γιατί δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για μένα από το να παίζεις και να χτυπιέσαι λυσσαλέα και δεν πρόκειται να τα κόψω παρα  μόνο για να δυναμώσουν και να τα ξανά μεγαλώσω .τι σημαίνουν για εσάς τα μακριά μαλλιά και αν έχετε γιατί τα έχετε?  8)

μην αγχωνεσαι,θα πας κ εσυ φανταρος!!! :P

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν πρόκειται να τα κόψω παρα  μόνο για να δυναμώσουν και να τα ξανά μεγαλώσω .τι σημαίνουν για εσάς τα μακριά μαλλιά και αν έχετε γιατί τα έχετε?  8)

 

Έχω την εντύπωση οτι δε δυναμώνουν αν τα κόψεις.Είναι μύθος.

 

Εγώ τα έκοψα μετά απο 7 χρόνια.Ξενοιάζεις απο χρονοβόρα λουσίματα και στεγνώματα κτλ αλλά μου λείπουν.  :-\

 

Τώρα στο ερώτημα σου δεν ξέρω,υποθέτω οτι η μόδα βγήκε όταν καταδιώκανε τους μαλλιάδες σαν αλήτες οπότε έγινε αντιδραστικά όλο το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση οτι δε δυναμώνουν αν τα κόψεις.Είναι μύθος.

 

Εγώ τα έκοψα μετά απο 7 χρόνια.Ξενοιάζεις απο χρονοβόρα λουσίματα και στεγνώματα κτλ αλλά μου λείπουν.  :-\

 

Τώρα στο ερώτημα σου δεν ξέρω,υποθέτω οτι η μόδα βγήκε όταν καταδιώκανε τους μαλλιάδες σαν αλήτες οπότε έγινε αντιδραστικά όλο το θέμα.

μου έχει πει επαγγελματίας κομμωτής ότι εάν τα κόψεις και τα κρατήσεις κοντά 1 με 2 χρονια δυναμώνουν..

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί η πλειοψηφία των ανθρώπων που ασχολούνται με την rock-metal μουσική έχουν μακριά μαλλιά??

 

προσφατα εγινα μεταλας και δηλωνω βαθυτατα πληγωμενος που εχω κοντο, πυκνο μαλλι  :'( :'(

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έχει πει επαγγελματίας κομμωτής ότι εάν τα κόψεις και τα κρατήσεις κοντά 1 με 2 χρονια δυναμώνουν..

Ειναι μυθος, πες του επαγγελματια κομμωτη... 8)

Για το μακρυ μαλλι τωρα, ειναι κυριως μοδα/μιμητισμος. Οι ροκ μπαντες στα 70s ειχαν μακρια μαλλια, ετσι και οι οπαδοι αφηνουν μακρια μαλλια. Φυσικα το μακρυ μαλλι δεν κανει τον ροκα, αυτα ειναι...τριχες. ;D

Εγω δηλαδη που ειμαι κουρεμενος σαν νεοναζι τι πρεπει να κανω? Να ακουω σκυλαδικα? :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε πω ,πως το βίωσα εγώ το μακρύ μαλλί χωρίς να είμαι φρικιό-εκείνη την εποχή τους μακρυμάλλιδες έτσι τους λέγαμε  ;D

Το άφηνα μέχρι που τελείωσα το λύκειο. Μου την έλεγαν οι γονείς μου ,αλλά σε παρακλητικό ύφος,μου την έλεγε η λύκαινα ,επίσης σε ύφος ευγενικό .Τους την έσπαγα με το τρόπο μου,ας πούμε ''επαναστατούσα'' και δεν μπορούσαν να μου πουν κουβέντα ,μιας και ήμουν τυπικά καλός σε όλα πλην του μαλλιού ;D

Μόλις πέρασα στη σχολή το πράμα αντιστράφηκε. Θα πρέπει να ήμουν-αν όχι ο πρώτος-απ τους πρώτους πάνκιδες στη σαλονίκη το 83 ,με το δερμάτινο μπουφάν μου τις στρατιωτικές μου αρβύλες-πριν τις φορέσουν τα σκίνια.............σκέτη αντίδραση  ;D ;D ;D

Ακόμα και στο στρατό κάποια στιγμή ,λίγο πριν απολυθώ,τράβηξα μια ξούρα που επέσυρε ποινή δι ανάρμοστη εμφάνιση ,καθότι ένας Σχης που είχα διοικητή θεώρησα πως προσέβαλα το ελληνικό στρατευμα ,εμφανιζόμενος κουρεμμένος ως αμερικάνος πεζοναύτης  ;D ;D ;D

Έκτοτε ,δεν ασχολήθηκα με το τριχωτό της κεφαλής ,παρότι το έχω ακόμη πυκνό. Συνήθως κουρεύομαι πλησίον της ψιλής,για λόγους γρήγορου στεγνώματος και την μη ανάγκη χρησης τσατσάρας.

Καθόσον βαριέμαι αφόρητα το καλωπισμό ,κατά καιρούς τα τελευταία χρόνια ,αφήνω μούσι ,που όταν φτάνει στα όρια του γελοίου-καθότι δεν μπορώ να το περιποιηθώ-το ξουρίζω ..............τρίχες κατσαρές εν ολίγοις ,αν και έχω ίσιο μαλλί ;D ;D ;D  

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαλλί αν ειναι να πέσει θα πέσει .Δεν το γλυτώνει αυτό κανείς.Το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να το φροντίζεις  για να το κρατήσεις μερικά χρόνια παραπάνω.Το κοντό κούρεμα δεν σε σώνει αν συντρέχουν λόγοι αλωπεκίας-ανδρογενούς .Το μακρυ μαλι ηταν μοδα και ακόμη ειναι σε ορισμένες κατηγορίες μουσικόφιλων ,παλαιοροκάδες ,πουρότεκνους με κοτσίδα (γκρίζα η άσπρη μιλάμε για δραπετεύσαντες ιερομονάχους  ;D ;D

Το ιδανικό ειναι το κοντό όσο να μπορείς να το χτενίζεις (αν έχεις βέβαια )

Εκείνο που με κάνει να γελάω ειναι κάτι πουρότεκνοι που έχουν μακρύ μαλλι και περνάνε και ένα ντουκο διπλής για να φαίνονται νέοι ( πατσές ,ρυτίδες ,προγούλια δεν τα λαμβάνουν υπ'οψη ).Άσε δε που το αφήνουν άβαφτο και φαίνονται οι άσπρες ρίζες σαν αγωνιστικό αυτοκίνητο με λουρίδες στον ουρανό του !!! 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου