Προς το περιεχόμενο

Το rock - metal και τα μακρια μαλια


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω οτι βασικος λογος ειναι να υπαρχει αντιβαρο στο headbanging. αμα δε φτανει αγκωνα το μαλλι δε δουλευει καπως, δε φχαριστιεσαι συναυλια metal ποτε ξανα (λεμε τωρα..  ;D)

 

Εσυ ελπιζω να ξαναbuzzαρες το κεφαλι σου γιατι ενω με buzz cut εισαι κουκλος  ;D με το μαλλακι το μακρυ εισαι σαν τον μοναχο Ονουφριο... ;D

 

 

νομίζω ότι πλέον καμμία εταιρεία δεν βγάζει μοντέλο μη-επαναφορτιζόμενο... (δυστυχώς, γιατί κι εγώ τις προτιμώ... τελικά το θρέντ από τα μακριά μαλλιά θα γίνει συγκριτικό για κουρευτικές  )

 

ωχ,δεν μας εφταναν οι vintage κιθαρες θα ψαχνουμε και vintage κουρευτικες μηχανες τωρα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε συ θα μας βγάλουν και το κούρεμα με την ψιλή (κατά SF Ευαγγέλιο, buzz cut) rock.

 

Ναι δεν λέω cool είναι, trendy είναι, το κανε κι ο Μπέκαμ και τα άλλα τα παιδιά, το κανω κι εγώ (λόγω ανάγκης πλέον και με Wahl - no susbtitute my friend) αλλά δεν το βαφτίζω και cool. Είναι θέμα έλλειψης επιλογών.  ;)

 

Βρε δώσε μου εσύ την ευκαιρία να ξαναεπιλέξω αν θέλω τις μπούκλες να ανεμίζουν και κράτα εσύ όλες τις κουρευτικές του κόσμου να γίνεις σαν το μεταπολεμικό αγοράκι στο Κακωσάλεσι αφού έτσι σ' αρέσει.  ;D

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτεινω λοιπον την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ κουρευτικη μηχανη της  Philips HQC440  ... ;D...

Και γω μια Philips χρησιμοποιω. Τρεις για την ακριβεια. :P

Επαναφορτιζομενες και οι τρεις. Τη χρησιμοποιω και για ξυρισμα, καθοτι ποτε δεν μου αρεσε το εντελως ξυρισμενο προσωπο και με τη μηχανη αυτη κανεις ενα ωραιοτατο "2 μερες αξυριστος" look.

Για το μαλλι δεν το συζητω. Εχω να μπω σε κομμωτηριο απο τα τελη των 90s. 8)

 

IMG_4383.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω DIY κουρευομαι αλλα οχι καραφλα και εχω παρει μηχανη που να μην σπανε τα πλαστικα που αλλαζουν την σκαλα οταν πεφτουν κατω.αυτη που μου κρατησε τελικα απο ολες ηταν η moser primat.οποιος εχει κουρευτει στο στρατο μπορει να εχει δει καμια.ειναι βαριες και παλιομοδιτικες αλλα ειναι σκυλι του πολεμου(vintage..χεχε ;D). οχι πως δεν μου αρεσουν τα μακρια μαλλια.ειχα αφησει δυο φορες αλλα η φροντιδα τους δεν ειναι για μενα. >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαστε όλες ένα μάτσο (άτριχες) μπασοβιόλες.

Τουλάχιστον μερικοί από εμένα το παραδέχονται.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ θα μας βγάλουν και το κούρεμα με την ψιλή (κατά SF Ευαγγέλιο, buzz cut) rock.

 

Ναι δεν λέω cool είναι, trendy είναι, το κανε κι ο Μπέκαμ και τα άλλα τα παιδιά, το κανω κι εγώ (λόγω ανάγκης πλέον και με Wahl - no susbtitute my friend) αλλά δεν το βαφτίζω και cool. Είναι θέμα έλλειψης επιλογών.  ;)

 

 

 

Μα σου ειπα οτι και οταν ειχα πολλα μαλλια (και τωρα δεν ειμαι καραφλας σαν και εσενα μια χαρα μαλλι εχω για σχεδον  50αρης... ;D)   παλι buzz cut εκανα...να φανταστεις στους πεζοναυτες που υπηρετησα...μου ριξανε κρατηση επειδη ειχα...υπερβολικα....ΚΟΝΤΟ μαλλι (το "στρατιωτικο μαλλι" τοτενες ηταν η τυπικη 80s Γαρδελικη αηδια)... ;D

 

Τα μακρια μαλλια και οι ΜΠΟΥΚΛΕΣ.. :P  ειναι για τις ΓΚΟΜΕΝΕΣ φιλως.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να φτιαξουμε ενα ποστ και να ποσταρουμε φωτος απο το gear μας με τις κουρευτικες μηχανες!idea.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όποιος έχει βιώσει την φάση που ο κουρέας/μπαρμπέρης/κομμώτρια/φωτόσπαθο του κόβει την κοτσίδα για να πάει για κοντό, ξέρει τι θα πεί πόνος.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να φτιαξουμε ενα ποστ και να ποσταρουμε φωτος απο το gear μας με τις κουρευτικες μηχανες!idea.gif

Oι καλές είναι αυτές με τις λάμπες;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου