Προς το περιεχόμενο

Το rock - metal και τα μακρια μαλια


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι καλές είναι αυτές με τις λάμπες;

 

Όχι ρε συ, με τους πορτοκαλί τους πυκνωτές.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τα μακρια μαλλια και οι ΜΠΟΥΚΛΕΣ.. :P  ειναι για τις ΓΚΟΜΕΝΕΣ φιλως.... ;D

Καλά τα λες. Τσίμπαγαν σαν τρελλές. Αλί από αυτούς που δεν αντιδρούσαν στον μπαμπά. Γιατί άλλο υπήρχαμε τότε πέρα από το να παίζουμε, να πίνουμε και να γκομενίζουμε;

 

Η μόδα με τους πεζοναύτες τη φέραν αργότερα οι Αμερικάνοι.

 

Μέχρι τότε τους γουστάρανε μόνο οι θαυμάστριες του Παπαχρόνη.

 

Κι εδώ που τα λέμε, έναν αέρα τον έχεις .......  ;D ;D ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όποιος έχει βιώσει την φάση που ο κουρέας/μπαρμπέρης/κομμώτρια/φωτόσπαθο του κόβει την κοτσίδα για να πάει για κοντό, ξέρει τι θα πεί πόνος.  ;D

 

Όντως ξέρει  ;D.

 

Κι εμένα η ιστορία μου μοιάζει με πολλούς προλαλήσαντες (ή προγράψαντες). Όλα τα φοιτητικά μου χρόνια ήμουν μακρυμάλλης μέχρι που μία μέρα είπα θα τα κόψω διότι δεν μπορώ να χάνω 1 ώρα στο στέγνωμα μετά την μπάλα για να βγω. Ώρες ώρες μου λείπουν και τα αποζητώ (μετά από μία 3ετία που τα έκοψα) αλλά παιδιά μην γελιόμαστε είναι πιο πρακτικό το κοντό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να φτιαξουμε ενα ποστ και να ποσταρουμε φωτος απο το gear μας με τις κουρευτικες μηχανες!idea.gif

Δεν χρειάζεται ειδικό ποστ. Μπορούμε να τις προσθέσουμε στο gear list.

 

;D ;D ;D

Είπαμε, είναι αμιγώς μουσικό το θέμα.

 

 

Υ.Γ.: Κι εγώ Philips επαναφορτιζόμενη έχω για τον αεροδιάδρομο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως γνωστός αντιδραστικός ..............στη δεκαετία του 80 ,όταν όλοι φώναζαν για τους αμερικανούς φονιάδες των λαών ,εγώ έλεγα, πως ξέρω τι θέλουν οι φονιάδες, αλλά αγνοώ, τι δουλειά έχει η ρωσική αρκούδα στο Αφγανιστάν  ;D

.................και κατόπιν ωρίμου σκέψεως αποφάσισα -σύμφωνα και με το μέσο όρο του φόρουμ στη συζήτηση-πως πρέπει ,όχι μόνο να αφήσω μαλλούμπα-καθόσον δύναμαι ακόμη ,παρά τα παρά κάτι 50μου , ΑΛΛΑ και να τα κάνω ΡΑΣΤΑ ,για να τη σπάω στον ΣΦ .

Επίσης ,σκέφτομαι να μεταναστεύσω στη Μογγολία ,όπου στις ατελείωτες στέπες της θα καλλιεργώ τη ρέγκε και την ινδική κ@ν@μπι ,όπως και ινδικά χοιρίδια .

Συγχρόνως εκτός του ότι δεν θα χρειάζομαι λούσιμο και κούρεμα ,άρα εξοικονομώ ενέργεια ,σκέφτομαι να γίνω και πρόεδρος ΜΚΟ δια την σωτηρία του πλανήτη απ την υπερθέρμανση

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι ο longshadow και εγώ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ σε αυτή τη στείρα συζήτηση ...

 

 

....με κάνει να μη νιώθω μόνος                    ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μυθος, πες του επαγγελματια κομμωτη... 8)

 

Μυθος δεν είναι ακριβώς. Απλά για να "δυναμώσουν" πρέπει να τα κόψεις πολύ κοντά, και όχι 2 δαχτυλα κ βλακειες τέτοιες.

 

Θα το πω όσο πιο απλά γίνεται.

 

Όταν τα μαλλιά σου πέφτουν / αραιώνουν, γίνεται για 2 λόγους. Ο ένας είναι ότι έχεις το οικογενειακό κληρονομικό "χαρισμα". Ο άλλος είναι ότι το μακρί μαλλί έχει βάρος και τραβάει τις ρίζες κατα κάποιον τρόπο. Αρα η κατάσταση επιδεινώνεται.

 

Αν είναι να καραφλιάσεις θα καραφλιάσεις ότι και να κάνεις

 

Με το να τα ξυρίζεις ή να τα κόβεις πολύ κοντά, απλά το καθυστερείς κάπως.

 

Αν δεν έχεις ανδρογεννετικού τύπου αλλωπεκία, δηλαδή κληρονομική καράφλα, δε πρόκειται να καραφλιάσεις αλλά το μαλλί μπορεί να αραιώσει κάπως. Και για την υγεία του τριχωτου της κεφαλής δεν εμπιστευόμαστε κομμωτές αλλά δερματολόγους.

 

Επίσης μεγάλο ρόλο σε αυτό παίζει κ η ποιότητα της διατροφής σου κ η ψυχική σου υγεία. Για να δεις αν έχεις ανδρογεννετικου τύπου αλλωπεκία πας σε δερματολόγο και κάνεις τριχοριζόγραμα.

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυθος δεν είναι ακριβώς. Απλά για να "δυναμώσουν" πρέπει να τα κόψεις πολύ κοντά...

Beeros05, αδικα το πσαχνς. :P

Ειναι μυθος. Με λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ θα το διαπιστωσεις. Μπορεις να ρωτησεις καποιον γιατρο επισης, θα σου πει το ιδιο.

 

Ο άλλος είναι ότι το μακρί μαλλί έχει βάρος και τραβάει τις ρίζες κατα κάποιον τρόπο. Αρα η κατάσταση επιδεινώνεται.

Σιγα βρε Beeros05, θα μας πνιξεις... ;D ;D ;D Τι βαρος εχει το μακρυ μαλλι βρε συ? Πλακα κανς? ;D

Συμφωνα δηλαδη με την "θεωρια του Βαρους", τουλαχιστον οι μισες γυναικες του πλανητη θα επρεπε να εχουν καραφλιασει απο τα 30 τους. :P Προσωπικα ειχα πολυ μακρυ μαλλι ως τα 17-18 μου, ωσπου εφαγα κολλημα με το body building και κουρευομουν σαν πεζοναυτης.

 

Εκτοτε τα κοβω παντα πολυ κοντα, αλλα αυτο δεν σταματησε τις τριχες μου να πεφτουν και στα 40 μου πλεον αρχιζει και γινεται το "προβλημα" ολιγον εκνευριστικο. Ειναι γενετικο το προβλημα, μη το ψαχνεις. Εχεις πιο πολλες πιθανοτητες_σαν αντρας_τα μαλλια σου να πεσουν οτι και να κανεις, ειτε τα εχεις μεχρι τον κwλο εiτε κουρευεσαι γουλι. 8)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου