Προς το περιεχόμενο

Ρελικάρισμα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μόνο εμένα μου φαίνεται πολύ "δήθεν" σαν έννοια? Μου θυμίζει κάτι μοτοσυκλετιστές που αγοράζουν αγωνιστικές φόρμες και "τρώνε" τις ξύστρες των γονάτων στον τροχό, αγοράζουν κι ένα ζευγάρι μεταχειρισμένα λάστιχα από κανέναν αγωνιζόμενο, για να δείξουν στους θαμώνες της καφετέριας ότι ξέρουν να στρίβουν...

Θέλεις relic look? Πάρε μια κιθάρα, λειώστην στο παίξιμο για κανά 15άρι χρόνια και έχεις πλέον μια bona fide relic κιθάρα. Όλα τα άλλα είναι για τα μάτια του κόσμου!

 

Από την άλλη, de gustibus et coloribus non disputandum est ή κοινώς περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες. Βασικά με τα σημερινά φινιρίσματα, αν δεν την πλακώσεις στις σφαλιάρες ούτε σε 100 χρόνια δεν θα πάρει το 'relic look'. Άλλωστε περί ορέξεως...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο σα να αγορασεις φωτογραφιες διακοπων απο καποιον αλλο για να τις κοιτας να κανεις οτι θυμασαι πως περασες ;D

 

Σε καποιους ομως αρεσει για την εμφανιση και μονο, οποτε περι ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ρελικ ούτε σκοπεύω να αγοράσω, αλλά

 

αν σου αρέσει η εμφάνιση των παλιών κθάρων γιατί να μην φτιάξεις μια που είναι έτσι αντί να ψάχνεις τα vintage shop;

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ. Μπορείς είτε να αγοράσεις custom-made, είτε να αγοράσεις original παλιά είτε να την κάνεις μόνος σου, όπως εδώ:

www.relicdeluxe.com

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά ήμουν κατά των relic κιθαρών. Βέβαια πάντα ζήλευα τις χτυπημένες κιθάρες των μεγάλω κιθαριστών (SRV, Gallagher κλπ).

 

Με τα χρόνια η άποψή μου για τις relic (όπως και για πολλά άλλα θέματα) άλλαξε δραματικά.

 

Ορίστε ένα preview από το νέο μου project:

P1160697.jpg

 

P1160699.jpg

 

P1160702.jpg

 

Περισσότερες πληροφορίες, λίαν συντόμως!!!  8) 8) 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιους αρέσει και για το χρησιμοποιημένο / broken-in feel.

 

Στο παιξιμο εννοεις? Τι αλλαγες περιλαμβανει το ρελικαρισμα σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Συνήθως όσο πιο απογυμνωμένο είναι το μανίκι από το βερνίκι και φθαρμένο / φαγωμένο το ξύλο, τόσο πιο "εύκολο / ευχάριστο / γρήγορο" θεωρείται στο παίξιμο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου