Προς το περιεχόμενο

Άννα Β.


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι έχω χαθεί Άννα

Στις γειτονιές με όλους τους ήσυχους ανθρώπους

Κι έχω ξεχάσει τους περήφανους μου τρόπους

Και τώρα τι;

 

Μες στη ζωή που τόσο ανύποπτο σε μπάζει

Και τόσο δύστυχο σε βγάζει

Για να σταθώ

 

Στη ρυθμική αναπνοή αυτού του δρόμου

Στην ποικιλία των φωνών του υπονόμου

Τί λες και σύ, Άννα;

Τί λες και σύ;

anna.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι πολυ ιδιαιτερος μουσικός.

 

Ο στιχος σου ειναι πολυ ωραιος, και τεχνικα άρτιος (για τα δικα μου δεδομένα).

 

Μουσικά θα το χαρακτηριζα σε άλλη περίπτωση ίσως και πρόχειρο, αλλα εδω κολλαει, οπότε ειμαι μπερδεμένος. :)

 

Συνολικα πολυ ενδιαφερον και ωραιο τραγουδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα χτες το βραδυ σε ενα διαλειμμα από ένα κομματι που κατέστρεφα.

Το άκουσα μία-δύο φορές και μετά γύρισα στο cubase project για να κάνω save και να το κλείσω :)

 

Εχω μια απορία για τα ακούσματά σου. Aν θέλεις ανέφερε μερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναδηλώσει φαν  ;D

Δεν ξέρω τι απ' όλα είναι αυτό που πάντα συγκινεί τα αυτιά μου στα τραγούδια σου ,η χροιά της φωνής σου? ο τρόπος που χειρίζεσαι τις μελωδίες σου? οι στίχοι σου? Μάλλον όλα μαζί .

Θα μου άρεσε πολύ να άκουγα τα τραγούδια σου πιο πλήρη ,μαζί και με άλλα όργανα .

 

Αν κάτι μου θυμίζει σαν ύφος το τραγούδι ,μάλλον θα έλεγα κάτι από Δήμο Μούτση ......ξέρω μπορεί να λέω βλακείες, δεν ξέρω ούτε τα ακούσματά σου ,ούτε τις επιρροές σου  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χροιά της φωνής σου?

 

Εδώ θελω να σταθώ. Αν και ειναι σωστή η φωνή του atreu, μία πιο βαθιά και «αλήτικη - μόρτικη - λιγότερο σωστή» φωνή, θα προσέδιδε αλλη εσσάνς :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θελω να σταθώ. Αν και ειναι σωστή η φωνή του atreu, μία πιο βαθιά και «αλήτικη - μόρτικη - λιγότερο σωστή» φωνή, θα προσέδιδε αλλη εσσάνς :D

 

 

Δεν ξέρω για αλήτες πουλιά Νικ ,αλλά είναι η δεύτερη ΑΝΝΑ για τον φίλο μας  ;D

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ 2 χρόνια μετά ,μόλις τώρα καταφέρνω και ολοκληρώνω άσΘματα για κάποια αποτυχία μου ,που δεν την έλεγαν Άννα .

Ο έρωτας και ειδικά η ατυχής του έκβαση ,είναι πηγή έκφρασης και διεξόδου απ τη κατάθλιψη ,μέσω της δημιουργίας στη τέχνη .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβαινω οτι η εκτέλεση ειναι πολυ σημαντική αναγκη. Αλλωστε κι εγω τα κομματια που γραφω, τα θεωρω περισσσοτερο καταγεγραμμενες εκτελέσεις της στιγμής, γι'αυτο και έχουν λάθη, που δε διορθώνω, και γι'αυτό δεν αφηνω αλλους να συμμετεχουν (περα απο 1-2 εξαιρεσεις εξαιρετικων φιλων).

 

Οπότε η παρένεση μου προς τον atreu, είναι λίγο δάσκαλε που διδασκες. Αλλα γι'αυτο ειμαστε εδω, για να λέμε τα δικά μας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο και αυτό!Μήπως θα μπορούσες να τα βάλεις όλα που έχεις ανεβάσει σε ένα ποστ έψαχνα ένα που μου άρεσε και δεν το βρίσκω (νομίζω έλεγε κάτι για ζαμπόν αλλά μπορεί να κάνω λάθος μην παρεξηγήσεις αν είπα πατατιά) μ'αρέσει αυτό το το το μπάσο  λίιιΙΙΙΙΓΟ σαν floyd rose...που κάνεις σε κάποια τραγούδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως τα λες Samy στην προκειμένη όμως δεν υπάρχει Άννα. Απλά η Άννα είναι εύκολη και την επαίρνουν όλοι. Ενίοτε και πάνω από μια φορά.

Neeq νομίζω το «λάθος» σε κάποιες μουσικές περιπτώσεις πρέπει να ενθαρρύνεται. 

Insect στα preset του logic εμφανίζεται σαν Wurlitzer 200a chorus και ποιο ζαμπόν ρε συ;  Είχα γράψει κάποτε ένα τραγούδι που ένας πιτσιρικάς έψαχνε να βρει το σαλάμι, αλλά δεν νομίζω να εννοείς αυτό.

Όπως και να ‘χει ευχαριστώ για την ακρόαση και για τα καλά λόγια.

 

Blue πάντα μου άρεσαν τα musical και ειδικά αυτός ο τύπος.

http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Sondheim

 

Έχει γράψει το Sweeney Todd.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα είμαι χαζός !!τρολάρω χωρίς να το θέλω ακόμα γελάω!! ;D ;D ;D ;D

  αυτό είναι http://www.noiz.gr/index.php?topic=196347.msg702788#msg702788

μπέρδεψα την pepsi με το ζαμπόν.... μάλλον πεινούσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου