Προς το περιεχόμενο

Αγορά synth μέχρι και 1500


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα synth που να κοστίζει μέχρι και 1500 €. Ενδιαφέρομαι κυρίως για strings, pads, bells και fx sounds.

Εχω υποψη μου τα: - Korg Triton Le61 , - Kurzweil KME-61 , - Clavia NordLead 2x , - Yamaha S-03.

Εάν κάποιος έχει ένα απο αυτά και θέλει να μου πεί τις εντυπώσεις του -ή- εαν έχει να μου προτείνει κατι άλλο θα με βοηθούσε πολύ....

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Η πρόταση του Cos_dr: Καλή η προσφορά του johnny, το xp της roland έχει μπορώ να πώ επιβλητικότατους ήχους στις κατηγορίες που θές, και νομίζω είναι full edited

 

Θα βοηθούσε να έλεγες που προσανατολίζεσαι να το χρησιμοποιήσεις, και σε συνδιασμό με τι.

 

Π.χ. το θές για το σπίτι, για live, παίζεις κάπου? είναι το πρώτο σου synth?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην ευχαριστω πολυ ...

Κατα δευτερον το θέλω για το σπιτι, και εχω ήδη ενα Yamaha S-03. Καλό και το S-03, δεν λέω, αλλά... θέλω κατι περισσότερο απο αυτο! Σχετικά προσφατα αρχησα να ασχολουμαι με synths και γι'αυτο δεν ξερω και πολλά, αλλα βλέπω οτι σε καποιες περιπτώσεις υπάρχει ο κινδυνος του εθισμού!... Ωραίο χομπυ... ακομα καλυτερο σαν επάγγελμα (συνθέτης) αλλα ακριβό! Και που ' μαι ακομα να λέω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To triton le είναι αρκετά καλό για αυτό που το θές, και με ήχους γενικού ενδιαφέροντος , και εύκολο στον προγραμματισμο, σου δίνει την δυνατότητα να φτιάξεις έυκολα δική σου ολοκληρωμένη μουσική ( αν και αυτό δεν είναι ενδεικτικό, γιατι να ξέρεις οτι όλα τα κατηγορίας workstation τα κάνουν όλα αυτά). Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν controller στο pc σου, και άν του βάλεις την επέκταση sampling σου δίνονται και εξτρά δυνατότητες.

 

Να ξέρεις οτι καλό είναι

!. Να κάνεις μια βόλτα με κάποιον φίλο που να ξέρει, να ακούσεις κυρίως εσύ τί σου αρέσει ( κλισέ, αλλά έτσι είναι)

 

2. Να διαβάσεις παλαιότερα πόστ να καταλάβεις την διαφορά αλλά και τις ομοιότητες σε workstations - arrangers - καθαρόαιμα synth - αρμόνια για να έχεις καλύτερη άποψη

 

3. Να τηρήσεις πιστά το Νο.1 :lol:

 

Δες μεταχειρισμένα μοντέλα όπως π.χ triton classic , τα roland σειρά fantom- Kurzweil σειρά Κ , γενικά τα κάνουν όλα

:arrow: Είναι μπλέξιμο φίλε μου, είθε να βρείς τον δρόμο σου κι εσύ :lol: :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται τι ηχους θελεις....

 

για ηλεκρονικους ηχους σου προτεινω καραδαγκωτο ACCESS VIRUS TI φευγει λιγο παραπανω απο τα 1500 η εκδοση χωρις keyboard....αλλα αξιζει καθε δεκαρα...ακομα δεν ειναι διαθεσιμο στην αγορα,λιγο υπομονη,demos εχει στο site της access.

 

εχω το virus C και απο τοτε που το πηρα καταργηθηκαν πολλα αλλα synths που ειχα και εχω ακομα καθως και τα περισσοτερα VSTI's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 

Mπορώ να σου βρω το Nord Rack 3 ή το Access Virus TI με 1350ευρώ.

Θα πάω Αμερική και είναι μικρό(αποσκευές)

Εγώ θα το πάρω 1600 δολάρια=1200 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου