Προς το περιεχόμενο

Ενεργά ηχεία για τα πλήκτρα μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι μου!! Παρακαλώ πολύ, ενδιαφέρομαι για 2 καινούρια, ενεργά ηχεία για τα πλήκτρα μου!! Έχω καταλήξει η στα MACKIE, η στα JBL! Θα ήθελα τη γνώμη σας, η κάποιες προτάσεις, για κάτι άλλο!! Φιλικά Γιάννης!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παίξει και με τα δύο ηχεία. Προσωπικά προτιμώ τα JBL EON G2. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά σε αντίθεση με το mackie που μου φάνηκε σκληρό και με κούρασε στην πρώτη ώρα. Αυτή βέβαια είναι προσωπική μου άποψη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλέ, σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου!! Στο μαγαζί, ανακαινίσανε γενικότερα τα του ήχου, και έχω για μόνιτορ, ένα παθητικό MACKIE! Μπορώ να πω ότι ακούω ευχάριστα!

Δεν έχω δουλέψει ποτέ με JBL, και δεν έχω γνώμη γιαυτά! Πήγα σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά, και τα είδα!! Μου άρεσαν πολύ οπτικά, καθώς ότι είναι και αυτά αρκετά (μανιτζέβελα) ως προς την μεταφορά τους, και αρκετά ελαφρά! Το μόνο που με δίστασε από πρώτη άποψη, ότι γράφουν made cina! Ενώ τα MACKIE είναι Αμερικάνικα! Τώρα δεν ξέρω! Γιαυτό ζητώ την γνώμη σας!! Ευπρόσδεκτη κάθε άποψη!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις ότι έχουν διαφορά τα παθητικά με τα ενεργά ηχεία σε όλες τις εταιρείες και ο λόγος είναι φυσικά ο ενισχυτής που έχουν τα ενεργά. Εγώ έχω τα JBL EON τα παθητικά όμως. Έχω παίξει πολλές φορές και με τα ενεργά.Νομίζω ότι τα JBL θα σου αρέσουν περισσότερο. Είπαμε όμως, γούστα είναι αυτά ;)

 

Πάντως μην αγοράσεις τπτ πριν το ακούσεις πρώτα. Τώρα το ''made in china'' που γράφουν από πίσω δεν νομίζω να παίζει κανένα ρόλο στον ήχο.

Φιλικά, ninja

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ninja!  ;)

Σε παρακαλώ πολύ, μήπως θα μπορούσες να μου πεις που θα μπορούσα να πάω για να τα ακούσω? Γιατί σε κάποια καταστήματα, σου λένε:

-Να! αυτά είναι!

Λες εσύ!  Υπάρχει η δυνατότητα να τα ακούσω? 

-Αααα φίλε μου αυτή τη στιγμή είναι λίγο δύσκολο! Και ουτο καθεξής!

 

  :)    Να είσαι καλά, φιλικά Γιάννης!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο γι αυτό. ::)

Μμμμμ.... πήγες στο bon studio?Είναι αντιπρόσωπος.Αν σου κάνουν τους δύσκολους προσπάθησε να τους πιέσεις ρωτώντας τους ''πότε θα έναι εύκολο να τα ακούσεις?'' και διευκρινίζοντας τους ότι αν δεν τ'ακούσεις δεν μπορείς να πάρεις ''γουρούνι στο σακί''.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για μένα τα καλύτερα αυτή τι στιγμή είναι τα ev zxa5 φυσικά είναι ψιλό ακριβά αλά τέλεια αν θες σε φτηνότερα πας σε fbt maxx6a και τα montarbo  w17a τα montarbo είναι  καλα αλα ασηκοτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

το πλήκτρο μπορείς να το συνδέσεις και με παθητικά και με ενεργά ηχεία; ή μονο με παθητικά; (αφού το πλήκτρο έχει ενισχυτή)

 

και πως το συνδέεις; κατευθείαν πάνω στα ηχεία ή μέσω κάποιας κονσόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το πλήκτρο μπορείς να το συνδέσεις και με παθητικά και με ενεργά ηχεία; ή μονο με παθητικά; (αφού το πλήκτρο έχει ενισχυτή)

 

και πως το συνδέεις; κατευθείαν πάνω στα ηχεία ή μέσω κάποιας κονσόλας;

Αν κι έχουν περάσει τρία χρόνια από το προηγούμενο post.

 

Όταν λες

ή μονο με παθητικά; (αφού το πλήκτρο έχει ενισχυτή)
τι ακριβώς εννοείς;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλήκτρο μπορείς να το συνδέσεις και με παθητικά και με ενεργά ηχεία; ή μονο με παθητικά; (αφού το πλήκτρο έχει ενισχυτή)

 

και πως το συνδέεις; κατευθείαν πάνω στα ηχεία ή μέσω κάποιας κονσόλας;

 

τα συνδέεις στη φριτέζα πρώτα και μετά στο μικροκυμάτων 4' πριν τα σωτάρεις ;D

 

πλήκτρο κατευθείαν μόνο με ενεργά ηχεία.

 

Αλλιώς παθητικά μέσω κονσόλας (ενεργής) ή ενεργά μέσω κονσόλας (παθητικής). Δεν έχουν ενισχυτή τα πλήκτρα μετασχηματιστή έχουν για τροφοδοσία εσωτερική ή μικροενισχυτές (ακουστικών/line/μικροφώνου κτλ). Αν έχουν ενισχυτή εσωτερικό προορίζεται για τα ήδη onboard ηχεία που θα φοράει ήδη το πλήκτρο.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου