Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι βρετανοι οι εχουν βαλθει να μας τρελανουν   >:(. ψηνομουν εδω και καιρο για την συγκεκριμενη http://www.dv247.com/invt/41039/ η οποια μεχρι χθες εκανε 822 ευρω!!! την παρηγγειλα προχθες με την πιστωτικη ενος φιλου. λογω αργιας ισως (δεν ξερω πως λειτουργουν) το site της τραπεζας δεν εμφανισε καποια κινηση στην καρτα του για να ξερουμε τι μας γινεται και εχω να τον δω απο προχθες, βεβαια εστειλαν e-mail και στο site του dv λεει 'this order request has been received' και 'order status: new' και ως χρεωση εμφανιζει 858 ευρω, ενω μαλλον θα επρεπε να εμφανιζει 822+15 μεταφορικα=837. αυτο τι σημαινει? χρεωθηκε το ποσο η οχι ακομα. αν δεν χρεωθηκε ακομη και χρεωθει με τη νεα τιμη των 961 ευρω (σε αυτην την περιπτωση θα ξεριζωσω τα μαλλια μου...) πως ακυρωνω την παραγγελια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

dv.jpg

για οσους εχουν παραγγειλει, τι ακριβως σημαινει αυτο? εχει ολοκληρωθει η παραγγελια? συγγνωμη που σας ζαλιζω αλλα ψαχνω το φιλο μου που μου δανεισε την πιστωτικη απ το πρωι να δει τι χρεωσαν και δεν τον βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω καταλάβει αυτό δεν λέει τίποτα γιατί όποτε αλλάζει η τιμή σε κάτι, αλλάζει και στη σελίδα αυτή μέχρι να ολοκληρωθεί η συναλλαγή 100% (να είναι όλα in-stock και να σταλούν).

 

Το ποσό που θα πληρώσεις είναι αυτό που γράφει στο email που σου στέλνουν μετά την αγορά (με θέμα 'DV Order Received')

 

Στο status μετά το new πάει Confirmed και μετά Shipped.

Αφού έκανες την παραγγελία στις 5 και σήμερα 7 (άντε και αύριο 8) δεν έχει πάει ακόμα στο Confirmed μάλλον θα είναι out of stock και θα πρέπει να περιμένεις.

 

Στο διάστημα αυτό θα βλέπεις αλλαγές στις τιμές στο order status της παραγγελίας σου άλλα όπως είπα στην αρχή θα πληρώσεις ότι γράφει το confirmation mail.

 

Νομίζω ότι έτσι πάει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε. τελικα στην πιστωτικη χρεωθηκαν 822+15. ουφ... τελικα θα τα κρατησω τα μαλλια μου  :D

αυτη τη στιγμη η τιμη ειναι 975 ευρω!!! ολα τα προιοντα τους εχουν μια λογικη αυξηση, π.χ. η classic player '50s 21 ευρω αλλα πως δικαιολογειται μια αυξηση 153 ευρω στην deluxe και μαλιστα σε μια μερα? ειναι εξωφρενικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εστειλα mail στο orders @ digitalvillage.co.uk με την ιδια απορια.Η δικη μου παραγγελια απο

τις 28 Δεκεμβριου εχει παει στο status απο 884€ στα 935€.

Ελπιζω αυριο να μου απαντησουν και να λυθει οριστικα η αγωνιωδης απορια μας!

Μολις λαβω απαντηση θα postαρω αμεσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στη σημείο αυτό, να αναφέρω ότι καθώς μιλάτε επί 15 σελίδες....

1. Έφτιαξα account στο dv

2. Εβαλα παραγγελία

3. Εμεινε 2-3 μέρες σε ένα απροσδιόριστο status

4. Το προϊόν ξαφνικά έγινε "discontinued" / unavailable και άλλα τέτοια.

5. Μου χρέωσαν την κάρτα

6. Η παραγγελία πέρασε σε άλλο status

7. Το έστειλαν!!!

8. Δεν δούλευε το  tracking (αλλά διάβασα τις οδηγίες και ξαναδοκίμασα αργότερα)

9. Δούλεψε το tracking αλλά το πακέτο είχε χαθεί.

10. Το πακέτο βρέθηκε και επαναδρομολογήθηκε και τώρα είναι στο δρόμο.

 

 

Φαίνεται ότι είμαι εξωγήινος καθώς κατάφερα να βγάλω άκρη με όλα αυτά χωρίς να σας ενημερώνω / ρωτάω για κάθε βήμα.  ;D

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου παραγγελια που μπήκε στις 28/12 κόστισε περίπου 730 λιρες με τα μεταφορικα. Αν έμπαινε σήμερα θα κόστιζε περίπου  850 λίρες. Δεδομένης και της αλλαγής της ισοτιμίας η χασούρα που θα είχα αν αργούσα να αποφασίσω θα ήταν κάπου 120 ευρώ. στα 750 ευρώ δεν είναι μικρό το ποσοστό της αύξησης...

 

Ευτυχώς σημερα τα έστειλαν κιολας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εστειλα mail στο orders @ digitalvillage.co.uk με την ιδια απορια.Η δικη μου παραγγελια απο

τις 28 Δεκεμβριου εχει παει στο status απο 884€ στα 935€.

Ελπιζω αυριο να μου απαντησουν και να λυθει οριστικα η αγωνιωδης απορια μας!

Μολις λαβω απαντηση θα postαρω αμεσως

 

Αν έστειλες mail σήμερα δεν θα σου απαντήσουν αύριο  ;D ;D

Έχει κλατάρει το support τους! Αλλά τους δικαιολογώ από την στιγμή που έπεσε ξαφνικά όλη η αγορά της ευρώπης πάνω τους!

 

Τους ρώτησα με email το ίδιο πράγμα και η απάντηση ήρθε μετά απο 5 μέρες.

στο μεταξύ το είχα εξακριβώσει 2 φορές με τηλέφωνο.

 

Εύχομαι να είναι όπως τα είπαν και όλα να πάνε καλά.

(τα γράφω σε παραπάνω post)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου