Προς το περιεχόμενο

My pimped squire strat


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ elavd

Η κιθαρα θα επανελθει σε s-s-s το συντομοτερο δυνατο, απλα ειμαι λιγο πηγμενος αυτο τον καιρο, εχουν πλακωσει και διαφορα αλλα εξοδα οποτε δε ξερω ποτε θα ασχοληθω μαζι της.

@ bihlas

Thanks

Η υφη ειναι οντως σαν να χαιδευεις πετρα, απο αυτες που χρησιμοποιουσαν παλια στα σπιτια.

 

Λοιπον καθαρα για λογους πληροτητας εγραψα και ενα μικρο κλιπ (ο θεος να το κανει αλλα τελος παντων...).

 

Μονο καθαρο, σκετη η κιθαρα με μονο λιγο reverb απο τον ενισχυτη, καμια επεξεργασια. Απλα πηρα την κιθαρα και επαιξα μερικα random πραγματα, ξεκινωντας απο bridge, μετα bridge+neck teneke style και μετα neck. Θα μου συγχωρεσετε το αθλιο παιξιμο μου καθως το action δεν ειναι και πολυ user friendly προς το παρον, ασε που δεν ηξερα τι να παιξω :P

 

 

 

Υ.Γ. αν προσεξατε στη φωτο που παρεθεσε ο Ηλιας, το σωμα εχει 5 τρυπες στο neck pocket, εκ τον οποιων η 5η δε καταλαβα τι ρολο βαραει...

 

 

 

Εdit:Προβληματα με την επισυναψη...

http://www.box.net/shared/7ln0sjidiz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. αν προσεξατε στη φωτο που παρεθεσε ο Ηλιας, το σωμα εχει 5 τρυπες στο neck pocket, εκ τον οποιων η 5η δε καταλαβα τι ρολο βαραει...

Tη κρεμάς για να στεγνώσει...αλλά συνήθως είναι στη μέση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tη κρεμάς για να στεγνώσει...αλλά συνήθως είναι στη μέση

Αυτο σκεφτηκα και εγω...αλλα ειναι πολυ off ασε που στα περισσοτερα σωματα δεν βλεπεις τετοιες τρυπες, βολευονται αλλιως (ή ετσι νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε την άσχετη τρύπα που είχε το μπράτσο της Squier 51 μου:

 

51_neck_back_2.jpg

 

η οποία πιθανολογώ ότι έγινε κατά λάθος, από αστοχία του μηχανήματος... ::)

 

Η δική σου βέβαια, είναι πιο μεγάλη και πιο κακομούτσουνη (...η τρύπα ... ;D )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίδιο περίπου σημείο έχει και το mighty mite μπράτσο μου μια ίδια άσχετη τρύπα... ???

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς μπράβο, συγχαρητήρια πάρα πολύ καλή δουλειά 8) 8)

 

Μια ερωτησούλα το βερνίκι πολυουρεθάνης που το βρήκες.

 

Ξέρει κανείς εάν κυλοφορούν στην Ελλάδα σε σπρεύ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sofison

Spray ειναι και το δικο μου. Το βερνικι ειναι ευκολο να το βρεις στην Ελλαδα, σε οποιοδηποτε μαγαζι με υλικα μαστορεματος κλπ πας θα εχουν. Αν πας στε κανενα μεγαλο μαγαζι praktiker κλπ θα βρεις ποικιλια. Υπαρχουν πολλα...

 

@kultura

Το τενεκεδεξ bridge-neck δεν ακουγεται κακο. Αλλα προτιμω πολυ περισσοτερο το τενεκεδεξ που προερχεται απο reverse wound μεσαιο στις θεσεις 2 και 4. Βεβαια αν βαλεις κανονικο mid και reverse neck και bridge μπορεις να συνδυασεις και τα δυο...ιδεες...

Οσο για singlesized humbucker σε neck θεση στρατοειδους ειναι απο τα αγαπημενα μου config. Οσοι νομιζουν οτι οι hot rails, lil 59 κλπ μπαινουν σε neck στρατοειδους μονο για γκαζοσολα χανουν καποια φοβερα ηχοχρωματα...μπορεις να πετυχεις πολυ ωραια "γλυκα" αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια μαστοριά.

Βαλε CRL ηλεκτρικα και μαγνητες http://www.vanzandtpu.com/pickups.html και καθαρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου