Προς το περιεχόμενο

Fender Deluxe Lone Star Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλε...

παρηγγειλα μια τετοια περυσι απο thomann για την ξαδερφη μου :P και μπορω να πω οτι αξιζει αρκετα τα λεφτα της...ΜΙΜ προφανως, με εναν Pearly gates seymour duncan  μπορω να πω οτι τα σπαει...πολυ προσεγμενο οργανο για τα λεφτα του...οι 2 single coils (texas special) βγαζουνε κ αυτοι με τη σειρα τους αρκετα καλο strat ηχο αλλα πραγματικα εγω ενθουσιαστικα πιο πολυ με τον humbucker...το μπρατσο πολυ βολικο,"c" shape και φινιρισμα αξιοπρεπεστατο...νταξει τωρα το τρεμολο μην περιμενεις οτι θα κανεις dive bombs μπροστα στον καθρεφτη και η κιθαρα θα μενει κουρδισμενη...οπως κ σε ολες τις strat αλλωστε....για fender strat συνδυασμο 2 single 1 humb πιστευω οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες για την κατηγορια...

http://www.thomann.de/gr/fender_deluxe_lone_star_strat_rw_3ts.htm

 

και εδω 100 ευρω σχεδον πιο φτηνα αλλα δεν ειναι στο stock

 

http://www.dv247.com/invt/46340/

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx φίλε stefmaister!!! Εννοείτε πως το τρέμολο είναι strat τρέμολο(και γι αυτό μ αρέσει άλλωστε :P)!!! Άντε να την παραγγείλω σε καμιά 15αριά μέρες να σας ανεβάσω κλιπάκια!!! (Αφού την κάνω και ένα split-coil στον διπλό πρώτα!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα φιλε μου να σαι καλα!Αφου εισαι ηδη αποφασισμενος να τροποποιησεις τα ηλεκτρικα της (και πολυ καλα θα κανεις κατα την αποψη μου) σου ριχνω μια προταση :P : να βαλεις ενα push pull ποντεσιομετρο το οποιο θα σπλιταρει τον pearly gates και ενα διακοπτακι (δεν ειναι τιποτα μια μικρη τρυπιτσα στο pickguard) το οποιο ν ανοιγοκλεινει τον bridge μαγνητη ετσι ουτως ωστε να μπορεις να παιζεις ταυτοχρονα με neck και bridge και σε full humbucker και σε split.....ετσι θα εχεις συνολικα 4 παραπανω συνδυασμους στον ηχο σου ;) ;) γιατι σκεψου οτι θα μπορεις να παιζεις κ με τους 3 μαγνητες ταυτοχρονα παλι και full κ split!!

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου