Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να πάρω ένα τζουρά γιατί την παλεύω με τον μπαγλαμά αλλά επειδή κοντεύω να σπάσω τα δάχτυλά μου εκεί πάνω λέω να πάρω κάτι πιο άνετο... Μην με φάτε οι ρεμπέτες του φόρουμ... Δηλώνω άσχετος... Οπότε κάποιες βασικές πληροφορίες... Τιμές και λοιπά!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παει το μυαλο σου σε ξεπαραδιασμα οταν ειναι χειροποιητο το οργανο. Απο ποιοτητες ξυλων και υλικων υπαρχουν πολλες επομενως και τιμες. Τωρα αν δεν εχεις τη διαθεση να ψαχνεις για μαστορα, υπαρχουν 1002 μαγαζια με ετοιμα και καλα ετοιμα οργανα.....τα οποια βεβαια δεν ξερω που βρισκονται στην Αθηνα αλλα δοκιμασε Νακκα...ολο κ κατι θα βρεις ;)

 

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι νιώθεις τωρα για τον μπαγλαμά θα νιώθεις σε δυο τρεις μήνες για τον τζουρά

 

Παρε μπουζούκι να βρεις την υγειά σου. Παρε τρίχορδο μιας και εχεις εμπειρία απο μπαγλαμα....

Αν πας σε μαγαζιά τυπου Νακας κλπ θα βρεις τζουραδες, αλλα θα είναι για πεταμα... (για τα λεφτά που θα δωσεις ε... )

 

Υπάρχει μια βιοτεχνία στο Αγρίνιο κάπου που φέρνει μπουζούκια στην Αθήνα (θα βρεις σε πολλα μαγαζιά) . Λέγεται Μάτσικας αυτος που τα φτιάχνει.

Εχω ακούσει πολλα αρνητικά σχολια για τα μπουζούκια του, αλλα απο άτομα που φτιάξαν ακριβά και πολυ καλά (στη θεωρεία τουλάχιστον ) μπουζούκια. Νομίζω για κατί φτηνό είναι καλή επιλογή. Ετσι εχω ακουσει δηλαδη. Δεν εχω δει όργανά του. Λογικά θα φτιάχνει και τζουράδες. Αν και επιμενω παρε μπουζούκι.

 

Με μια γρηγορη αναζήτηση στο site του βρήκα

 

http://www.matsikas.gr/Product-%CE%A4%CE%96%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%91%CE%A3-%CE%A3%CE%9A%CE%91%CE%A6%CE%A4%CE%9F%CE%A3-6%CE%A7%CE%9F%CE%A1%CE%94%CE%9F%CE%A3-%CE%9D%CE%BF1%CE%91_550.aspx

 

http://www.matsikas.gr/Product-%CE%A4%CE%96%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%91%CE%A3-%CE%9D%CE%BF1-%CE%94-6%CE%A7%CE%9F%CE%A1%CE%94%CE%9F%CE%A3_613.aspx

 

 

Ισως ο νακας να εχει δικά του οργανα , αλλα συγκρινε τις τιμές...

 

Αλλα το ξαναλεω ΠΑΡΕ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ

Τωρα αν θελεις καλο, αλλα ακριβό όργανο ... Γιάννης Καρβούνης. Και θα πάθεις την πλάκα σου

 

ΥΓ Μπουζουκι παίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μπουζούκι θα βρω του κολλητού μου... Έχει ένα χειροποίητο από τον Σάκη στην Καλλιθέα που το έχει παρατήσει εδώ και καιρό ο άθλιος και περιμένω να τον βρω στην ανάγκη να του το φάω!!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου