Προς το περιεχόμενο

Help για αγορα ενισχυτη (τυπου) ENGL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω εγώ θέλω να πάω να ακούσω powerball,invander,savage,special edition

Ο powerball δεν έχει midi  :-\

A να σας ρωτίσω.Ένας φίλος πουλάει ένα rack με τελικό VHT(δε θύμαμαι ποιον)και preamp τον GP3 με την καμπίνα γύρω στα 2500 ευρώ όλο το set.

Tι λέτε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε ξέρω εγώ θέλω να πάω να ακούσω powerball,invander,savage,special edition

Ο powerball δεν έχει midi  :-\

A να σας ρωτίσω.Ένας φίλος πουλάει ένα rack με τελικό VHT(δε θύμαμαι ποιον)και preamp τον GP3 με την καμπίνα γύρω στα 2500 ευρώ όλο το set.

Tι λέτε?

 

 

Το midi είναι μεγάλη χλείδα, όντως.

Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή. Για τον GP3 δεν έχω άποψη, δεν τον έχω ακούσει αν και μόνο το γεγονός οτι είναι VHT αρκεί. Για τον τελικό ή θα λές τον 2/50/2 ή τον 2/90/2. Και οι δύο είναι άριστης ποιότητας εξοπλισμός. Γι' εμένα είναι ίσως οι καλύτεροι τελικοί που υπάρχουν από άποψη χαρακτηριστικών και ποιότητας κατασκευής. Αν είχαν και 6L6 ή 5881 θα ήταν το ιδανικό.

 

Πόσο σχέση όμως θα έχουν με ENGL ενισχυτές, είναι ένα καλό ερώτημα. Μπορεί να ακουστεί κάπως (κάποιοι θα λένε "τι λέει μωρέ αυτός ο theoctapus?") αλλά εγώ θα προτιμούσα προενίσχυση τον E570 ή τον E580 και τελικό τον Ε840/50. Είμαι englάκιας τι να κάνουμε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση, καλά τα λέτε με τις καμπίνες και τα Watt, αλλά αν συνδέση κατευθείαν τον ενισχυτή με την κάρτα ήχου, ο ήχος θα έχει μεγάλη διαφορά απο ότι αν τον συνδέσει με καμπίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχας για να συνδεσει ενισχυτη με καρτα ηχου θα πρεπει ο ενισχυτης να εχει line out αλλα και να εχει χωρις εξομοιωση καμπινας θα βγαινει χαλια ηχος στον υπολογιστη. Η βελτιστη λυση φυσικα ειναι μικροφωνο στην καμπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου