Προς το περιεχόμενο

Hagstrom vs Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά παδιά,μπορείτε να με βρίσετε άνετα.Μόλις έκανα έρευνα στον Θωμά και την βρήκα.Βιαστικός ή τεμπέλης άραγε?

Μάλλον και τα δύο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μια ακριβώς τέτοια κιθάρα έψαχνα.Να είναι φάση les paul' date='αλλά να έχει μια "άλφα" ευελιξία,να μπορεί να παίζει και κάτι άλλο εκτός από rock.[/quote']

 

kokoman αφου ψαχνεις κατι τετοιο να εισαι σιγουρος οτι δεν θα απαγοητευτεις αν κοιταξεις αυτες που σου προτεινε ο whitenoise(greco-tokai),αλλα και αυτες:

 

-Navigator

-Edwards/ESP

-Burney

 

δεν εχω παιξει αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά Superfunk που μας ανοίγεις τα μάτια.Βασικά μια ακριβώς τέτοια κιθάρα έψαχνα.Να είναι φάση les paul' date='αλλά να έχει μια "άλφα" ευελιξία,να μπορεί να παίζει και κάτι άλλο εκτός από rock.Όμως ψιλοαπογοητεύτηκα,γιατί από το site δεν βρήκα dealer εκτός αμερικής.Στην Ελλάδα δεν μπορώ να την βρώ?ή τουλάχιστον από κάποιο online της ευρώπης?[/quote']

 

.....Dmaj.... Στου Θωμααα το μαγαζιιι.....www.thomann.de

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx takis.Θα τις ψάξω κι αυτές.Αχχχχχχ,πότε θα αποφασίσω τί είδος και ποια συγκεκριμένη κιθάρα θα πάρω επιτέλους???!!Έχω βαρεθεί να ψάχνω,να μ'αρέσουν όλες ή να τις μισώ όλες και να αλλάζω γνώμη κάθε μέρα.Έτσι μου ρχεται να μπω σε ένα μαγαζί και όποια δω μπροστά μου να την πάρω και ότι βγει!!

(ή βέβαια να μου τύχει το τζόκερ και να τις πάρω όλες!!χιχι!.Αλλά βέβαια μετά θα έχω πρόβλημα στο με ποια θα παίζω....Κλαψ-κλαψ και λυγμ-λυγμ....τελικά είναι πολύ ψυχοφθόρο πράγμα να είσαι κιθαρίστας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχχ αυτή η αναποφασιστικότητα κάτι μου θυμίζει....πρόσεχε γιατί ο Θωμάς είναι μεγάλη αμαρτία και δεν ξεκολάς! πάντως για τσέκαρε και αυτές τις Fender stratocaster που διαφημίζει με Τέξας σπέσιαλ μαγνήτες

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-178767.html, πρέπει να λένε για τα λεφτά τους

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ακριβώς τέτοια κιθάρα έψαχνα.Να είναι φάση les paul' date='αλλά να έχει μια "άλφα" ευελιξία,να μπορεί να παίζει και κάτι άλλο εκτός από rock.[/quote']

 

kokoman αφου ψαχνεις κατι τετοιο να εισαι σιγουρος οτι δεν θα απαγοητευτεις αν κοιταξεις αυτες που σου προτεινε ο whitenoise(greco-tokai),αλλα και αυτες:

 

-Navigator

-Edwards/ESP

-Burney

 

δεν εχω παιξει αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια :wink:

κοκομαν ακου μας και δε θα χασεις..κανε μια ερευνα στο ebay για greco η τοκαι..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο γνωρίζω και έχω ακούσει Greco - Tokai "σκοτώνουν" από ποιότητα και ήχο΄, μακάρι να είχα ακούσει αν όχι παίξει και καμία κιόλας. και αν κρίνω από αυτά που έχω ακούσει είναι τρελή ευκαιρία να βρεις και να πάρεις τέτοιο κομμάτι..... :roll: και γενικότερα ότι είναι Japan συνήθως είναι άπαικτο!!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ακριβως και αν καποιο παιδι που μενει αθηνα ενδιαφερεται να παιξει με την δικια μου ειμαι ανοιχτος μονο και μονο γιατι ειναι κριμα να δινετε τοσα η και περισσοτερα χρηματα και να μην αξιζει..

ειμαι σιγουρος πως οποιος την δοκιμασει θα παραγγειλει μια στο καπακι.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ακριβως και αν καποιο παιδι που μενει αθηνα ενδιαφερεται να παιξει με την δικια μου ειμαι ανοιχτος μονο και μονο γιατι ειναι κριμα να δινετε τοσα η και περισσοτερα χρηματα και να μην αξιζει..

ειμαι σιγουρος πως οποιος την δοκιμασει θα παραγγειλει μια στο καπακι.

μμμμμμμ......νοστιμη η προταση σου!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου