Προς το περιεχόμενο

Πώς βγάζω την στρώση μπογιάς της κιθάρας μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κάνεις ότι κάνεις (και κατ εμέ, προς Θεού, μην χρησιμοποιήσεις διαβρωτικά)...γιατί κάνεις ότι κάνεις? θέλεις απλά να τη χαλάσεις ή να την ξαναβάψεις? Και εάν ναι (στο δεύτερο), τι χρώμα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

διαβρωτικο παρε! ξυσε τη λιγο με χοντρο γυαλοχαρτο περνα ενα  χερι, ασ΄το να στεγνωσει και το χρωμα θα φουσκωσει! μετα βγαινει με σπατουλα. αν χρειαστει το ξαναπερνας! προσοχη στις οδηγιες χρησης ,φορα γαντια!!!

 

χαχαχαχα μολις ειδα το μηνυμα του marathon ;D ;D ;D

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβρωτικο παρε! ξυσε τη λιγο με χοντρο γυαλοχαρτο περνα ενα  χερι, ασ΄το να στεγνωσει και το χρωμα θα φουσκωσει! μετα βγαινει με σπατουλα. αν χρειαστει το ξαναπερνας! προσοχη στις οδηγιες χρησης ,φορα γαντια!!!

ΜΑ γιατί, εάν θέλει, ας πούμε να τη βάψει solid μαύρη? Του αρκεί να βγάλει το λούστρο και να την κάνει λεία...pure γυαλόχαρτο!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ γιατί, εάν θέλει, ας πούμε να τη βάψει solid μαύρη? Του αρκεί να βγάλει το λούστρο και να την κάνει λεία...pure γυαλόχαρτο!!!!!

 

σωστο φιλε μου δεν διαφωνω! απλως ηδη εχει φτασει στο ξυλο στην μια πλευρα! αλλιως θελει στοκαρισμα! ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο φιλε μου δεν διαφωνω! απλως ηδη εχει φτασει στο ξυλο στην μια πλευρα! αλλιως θελει στοκαρισμα! ;)

15-20 ευρώ ένα τριβείο από το Praktiker θέλει, και έφτασε στο ξύλο. Οι πιθανότητες να χαλάσει το σχήμα, είναι από ελλάχιστες έως μηδαμηνές ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

solid vintage white θελω να την κανω

Άρα δεν χρειάζεται να φτάσεις στο ξύλο. Καλό τρίψιμο θέλει να είναι απλά λεία για να κάτσει καλά το dublicolor. Eάν τη φτάσεις στο ξύλο, θα θέλεις και sealer και στοκαρίσματα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς θέλεις να κανείς στην κιθάρα;; Να την ξαναβαψεις με υπόστρωμα χρωμα βερνικι ή κάποιο άλλο concept? πες μου ακριβώς τι θες να σου πω ακριβώς την διαδικασία. ( είμαι ο τύπος που πήρε την Sheraton) αν θες πάτε κ τηλ να σου πω αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

solid vintage white θελω να την κανω

 

τζαμπα τοτε την τριβεις,επρεπε να βαψεις κατευθειαν πανω απο το παλαιο χρωμα,καλυτερη βαση δεν υπαρχει.. :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να βαψεις κατευθειαν πανω απο το παλαιο χρωμα,καλυτερη βαση δεν υπαρχει.. :)

Αυτό εννοώ...γιατί δεν ρωτάτε όταν αρχίζετε να χαλάτε? Να λέγατε ότι δεν σας λέμε....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου