Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η rockinger tele!


mechmg93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απ οτι ξερω, εχοντας διαβασει τα παντα για την rockinger, ειναι οτι το maple-rosewood παιζει αναλογα κατα καιρους.αν δεν βιαζεσαι σιγουρα θα την δεις καποια στιγμη και με maple.

παντως οταν ηθελα την butterscotch αλλα φυσικα οχι με rosewood που την πουλανε, τους ειχα χιλιοπαρακαλεσει να μου βαλουν maple και ουτε καν το συζητησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λιγο υπερβολικο σε βλεπω!

:lol:

 

ΑΠΟΚΛΕΙΤΑΙ να φτασει το εμβασμα στη Γερμανια σε μια ημερα' date='και αν βαλεις και τις 2 ημερες βαλερ που κρατανε οι τραπεζες δεν νομιζω να πιστωθει ο λογ/μος τους πριν τη Παρασκευη :wink:[/quote']

 

εχεις δικιο, μιλησα μαζι τους και δεν εχουν λαβει τα λεφτα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ειχα χιλιοπαρακαλεσει να μου βαλουν maple και ουτε καν το συζητησαν.

Κι εγώ όταν τους έστειλα mail ρωτώντας τους αν μπορούν να κάνουν αλλαγή σε ένα μπράτσο (που εδώ που τα λέμε σιγά το δύσκολο για αυτούς να βάλουν maple αντί για rosewood...) μου απάντησαν πολύ ψυχρά και ...γερμανικά (:lol:) ότι τα kits διατίθενται μόνο με rosewood μπράτσα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σκεφτει το ενδεχομενο να μην φτιαχνουν αυτοι τις κιθαρες και να τις παιρνουν ετοιμες(βεβαια αυτο λιγο με νοιαζει..).εκτος και αν ειναι πολιτικη της εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο αυτή την περίοδο να έχουν έλλειψη σε maple μπράτσα...

 

Πού διάβασες ότι κατά καιρούς αλλάζουν τα ξύλα στα kits τους?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβασα κατι συγκεκριμενο.ειδα απλα αναφορες σε παλια rockinger kits που ειχαν maple.επισης ο superfunk ειχε αναφερει οτι πριν καποια χρονια ειχαν kits μονο με maple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τα ξυλα για τα kits της Rockinger ερχονται ετοιμα & βαμμενα απο την Ιαπωνια σαν σετ για αυτο & δεν μπορουν να τα αλλαξουν (απο οτι υποψιαζομαι φτιαχνονται στο ιδιο εργοστασιο που φτιαχνονται & τα ALL PARTS/FENDER JAPAN) στη Γερμανια γινεται η τοποθετηση των γερμανικων ηλεκτρονικων & μαγνητων & του hardware (κατα το πλειστον Gotoh) .

Οντως πριν απο 2 χρονια ειχαν μονο maple & οχι rosewood.

Παντως αν προτιμας το feel του mpale (αν & απο οτι βλεπω η strat σου ειναι με rosewood) πουλανε & σκετα maple μπρατσα σε πολυ καλες τιμες,οποτε αγοραζεις μια με κανονικο μπρατσο το αλλαζεις με το maple & πουλας μετα το rosewood :wink: )

Βεβαια η συμβουλη μου ειναι ,μια και δεν υπαρχει απολυτως καμμια διαφορα στον ηχο ,να αφησεις τα ψειρισματα & να παρεις μια με rosewood που το εχεις συνηθισει :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd>>

αν θελεις μπορεις να περιμενεις και αν κανεις κανενα ταξιδακι στην θεσσαλονικη μπορεις να εξερευνησεις την δικια μου, να δεις αν σου ταιριαζει, αν σου αρεσει και μετα αν θελεις παραγγελνεις. :wink:

οποιοσδηποτε αλλος θελει ισχυει το ιδιο και γι αυτον.

αρκει να μου ερθει καποτε...(ειπαμε ειμαι αγχωμενος με αυτην την παραγγελια...:?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk θα ήθελα να είχα και μια κιθάρα με maple έτσι για διαφορά. Δεν ξέρω πώς μου έχει κάτσει, αλλά ειδικά τις tele τις έχω στο μυαλό μου με maple...

 

mechmg93 σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ για την πρόσκληση. Νομίζω ότι θα την εκμεταλευτώ λίαν συντόμως ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ και εγω θελω να κανω μια Rockinger Strat με maple αλλα δεν ξερω τι να κανω?Να παραγγειλω σωμα και μπρατσο,αντε και κλειδια και τα αλλα να τα παρω απο εδω ?Βασικα θα βαλω το Set της EMG με τους μονους με μαυρο Pickguard.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου