Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για εξοπλισμό!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας προσπαθήσουμε όμως όλοι μας:

 

1) Να είμαστε λίγο περισσότερο ρεαλιστές και αντικειμενικοί

2) Να μην προτείνουμε gear που μας έχει ενθουσιάσει σε προσωπικό επίπεδο, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψιν τις ανάγκες αυτού που ρωτάει.

 

+1

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φουφουμάκης τι σου έκανε  ;D

 

Με ρώτησε και είπα την άποψη μου.

 

Ποτέ δεν είπα ότι κάποιο μηχάνημα είναι για πέταμα.

 

 

Σε εμένα τι έκανες? Τίποτα!  ;D Δεν είπα ότι χαρακτήρισες κάτι για πέταμα.

 

Το θέμα είναι ότι η "ελιτίστικη" άποψη που και εσύ πρεσβεύεις (γενικότερα, όχι μόνο σ'αυτό το thread), θα μου επιτρέψεις να έχω την άποψη ότι δεν αιτιολογείται επαρκώς με βάση τις ανάγκες όχι μόνο του "μέσου", αλλά και του top κιθαρίστα, και θα επαναλάβω ότι οι 99 στους 100 επαγγελματίες μουσικούς παγκοσμίως αρκούνται σε πολύ "χαμηλότερου επιπέδου" (sic!) επιλογές.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μην εκνευρίζετε τον TGL σήμερα, γιατί έχει τις κακές του...αφού και εγώ ξεκίνησα να γράφω ότι οι VariaxTuler είναι μάπα και στο τέλος τα έσβυσα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, θα μου επιτρέψεις να παρεξηγούμαι, όταν διαβάζω ατάκες του τύπου "μόνο Two Rock, όλα τα άλλα είναι για τον π#$$%", "μόνο ο Dumble έχει καταφέρει να βγάλει τον Απόλυτο Τόνο", "μην πάρεις κάτι λιγώτερο από Fuchs γιατί αλλιώς πετάς τα λεφτά σου".  ::)

 

Έχω βαρεθεί τους tone connoiseurs, πολύ δε περισσότερο αυτούς που αποδεδειγμένα παρουσιάζουν απύθμενα χαμηλό γούστο όταν ακούμε τελικά τον... θεϊκό ήχο που βγάζουν από τα χρυσοπληρωμένα μηχανήματά τους. Και πίστεψέ με, ξέρω αρκετούς.  ;)

 

Σημασία έχει πόσο καλά ξέρεις να χρησιμοποιείς αυτό που έχεις και πόσο καλό αυτί (και εμπειρία) διαθέτεις για να βγάλεις το καλύτερο.... να είσαι σίγουρος ότι υπάρχουν εδώ μέσα πολλοί που "παίζουν με marshall" και που βγάζουν 1000 φορές καλύτερο ήχο από "μπουτικάδες"...

 

Αν εσύ, ή ο Μπομπ, ή ο Φουφουμάκης έχετε ξεπεράσει σε απαιτήσεις και εμπειρία περίπου το 99% των παγκοσμίως γνωστών μουσικών που παίζουν με... κατώτερα μηχανήματα, ΜΠΡΑΒΟ σας, και το εννοώ πραγματικά!

 

Ας προσπαθήσουμε όμως όλοι μας:

 

1) Να είμαστε λίγο περισσότερο ρεαλιστές και αντικειμενικοί

2) Να μην προτείνουμε gear που μας έχει ενθουσιάσει σε προσωπικό επίπεδο, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψιν τις ανάγκες αυτού που ρωτάει.

 

Ευχαριστώ και no hard feelings ελπίζω.  :)

βασικα λενε για τον two rock  οτι ειναι καλυτερος απο τον dumble διοτι μπορεσε και εκανε καποια πραματα που ο  dumble  δεν καταφερε και ειναι ο μονος εγκειρος με πιστοποιητικα απο τον dumble....μηπως ξερεις φιλε μου που γνωριζεις εσυ βεβαια..

ο angus young  με τι παιζει ?? marshalll ???

stevie ray vaughan ???

clapton ??

mark knopfler ??

κ αλλοι παρα πολλοι του κιθαριστικου ιδεωδες...

αλλα ξερω ολοι αυτοι ειναι μπουτικαδες κατα τα δικα σου λεγομενα...

τωρα εσυ αν παρακολουθεις maiden  κ τετοια συγνωμη κιολλας...

 

οσον αφορα για το marshall οσοι ασχολουνται ξερουμε τι ειναι... ;D ;D ;D

και αμα εσυ εχεις καποιον marshall οποιυδηποτε ασ ειναι κ ακουμπησει εστω κ λιγο τον πιο μικρο two rock...εγω προσωπικα θα στον κανω δωρο.....ειμαι μεγαλοψυχος.. ;D ;D

 

κ ο fuchs ειναι ο πιο χαλια κλωνος του dumble , ετσι για να ξερεις...

 

παντα φιλικα....χωρις παρεξηγησεις πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μην εκνευρίζετε τον TGL σήμερα, γιατί έχει τις κακές του...αφού και εγώ ξεκίνησα να γράφω ότι οι VariaxTuler είναι μάπα και στο τέλος τα έσβυσα...

 

Καλα που μου το είπες Μαραθώνιε γιατί και εγώ είμαι στις κακές μου και αποχωρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα λενε για τον two rock  οτι ειναι καλυτερος απο τον dumble διοτι μπορεσε και εκανε καποια πραματα που ο  dumble  δεν καταφερε και ειναι ο μονος εγκειρος με πιστοποιητικα απο τον dumble....μηπως ξερεις φιλε μου που γνωριζεις εσυ βεβαια..

ο angus young  με τι παιζει ?? marshalll ???

stevie ray vaughan ???

clapton ??

mark knopfler ??

κ αλλοι παρα πολλοι του κιθαριστικου ιδεωδες...

αλλα ξερω ολοι αυτοι ειναι μπουτικαδες κατα τα δικα σου λεγομενα...

τωρα εσυ αν παρακολουθεις maiden  κ τετοια συγνωμη κιολλας...

 

οσον αφορα για το marshall οσοι ασχολουνται ξερουμε τι ειναι... ;D ;D ;D

και αμα εσυ εχεις καποιον marshall οποιυδηποτε ασ ειναι κ ακουμπησει εστω κ λιγο τον πιο μικρο two rock...εγω προσωπικα θα στον κανω δωρο.....ειμαι μεγαλοψυχος.. ;D ;D

 

κ ο fuchs ειναι ο πιο χαλια κλωνος του dumble , ετσι για να ξερεις...

 

παντα φιλικα....χωρις παρεξηγησεις πιστευω...

 

Σχετικά με την "μεγαλοφυΐα" ονόματι Alexander Dumble:

 

 

"The more Fragile Harmonics can survive... "!

 

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!

 

Για τον SRV δεν ξέρω με τι παίζει τώρα, ειλικρινά.

 

Αν κάνουμε μια λίστα με όλους όσους ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΡΙΕΡΑ ΤΟΥΣ έπαιξαν με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μηχάνημα, πιάστ'αυγό και κούρεφτο.  ;)

 

Επίσης δεν έχω ιδέα τι είναι το "κιθαριστικό ιδεώδες". Ομολογώ ότι οι επιλογές μου υπαγορεύονται από τις ΔΙΚΕΣ μου ανάγκες, τα ΔΙΚΑ μου αυτιά και το ΔΙΚΟ μου πορτοφόλι (με αυτή τη σειρά).

 

PS: Δεν παίζω με Marshall, παίζω με χειροποίητο "μπουτίκ" λαμπάτο. Που είναι μια χαρά, για μένα.

 

PS2: Τους Maiden τους γνώρισα από τα πρώτα 2 αλμπουμ τους (ναι, είχα γεννηθεί όταν βγήκαν), και από κει και πέρα δεν μου είπαν και πολλά. Χωρίς να έχει σημασία για κανέναν άλλο στον πλανήτη αυτό.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μην εκνευρίζετε τον TGL σήμερα, γιατί έχει τις κακές του...αφού και εγώ ξεκίνησα να γράφω ότι οι VariaxTuler είναι μάπα και στο τέλος τα έσβυσα...

 

Όχι ρε, γράψε (αν σου βαστάει!).  :P :P :P :P ;D ;D ;D

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την "μεγαλοφυΐα" ονόματι Alexander Dumble:

 

Το'χω δει απειρες φορες αυτο το video και εξακολουθω να πεθαινω καθε φορα στα γελια. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου