Προς το περιεχόμενο

tonelab ST και ρυθμισεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Παιδες,μια ερωτηση προς οσους ξερουν τη συγκεκριμενη πεταλιερα κι οχι τις SE,LE.  το manual λεει οτι μεχρι 8 εφφε μπορουν να χρησιμοποιηθουν ταυτοχρονα,συμπεριλαμβανομενου του Noise Reduction. Πως γινεται αυτο? Τελικα γινεται ή οχι να χρησιμοποιηθουν ταυτοχρονα 2 ή παραπάνω λειτουργιες απο το PEDAL section, ή απο το MOD/DELAY section? Π.χ. απο το τελευταιο θέλω να βάλω chorus και flanger μαζί σε δική μνήμη (0 - 49 ,χωρίς τη συνεργασια των preset banks 50 - 99),και δεν έχω καταλαβει πως γινεται και κυριως ΑΝ  ??? γινεται στο συγκεκριμένο μηχανημα....

 

    Υ.Γ. θα ηταν καλυτερα να ειχα ρωτησει μεσω των απειρων thread γενικως περι tonelab? η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα να βρω κατι αλλα αφορουν κυριως τις μεγαλες TL και γενικως you lose the bousoul there :P....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι. Ούτε απο το MOD/DELAY ούτε απο το PEDAL section γινεται ι να χρησιμοποιηθουν ταυτοχρονα 2  λειτουργιες (εκτός από το chorus+del). Tώρα πως μετράει τα 8 εφέ ... άγνωστο.

 

την έχεις καιρό την st?

είσαι ευχαριστημένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω εναμιση χρονο,αν και δεν εχω ασχοληθει και παρα πολυ. Παιζω κυριως κλασικη και ακουστικη. Τελευταια επειδη θα κανουμε κατι ακουστικα live ειπα να τη χρησιμοποιησω με την ακουστικη για το chorus. Και τον κομπρεσσορα,αν και ειναι κομματακι αθλιος ::).... Εχει για τα λεφτα της ηχαρες για ηλεκτρικη,αν και λιγο δυσχρηστη.Μιας και παιζω σπανια σχετικα ηλεκτρικη,με καλυψε πλήρως.

    Για live και εναλλαγες μπανκας στο ιδιο κομματι ειναι σχετικα δυσχρηστη. Μιας και εχει μονο επιλογη πανω - κατω, πρεπει να εχεις απο πριν καθορισμενο το σετ σου,και σημειωσεις ποιες μπανκες ειναι για ποια τραγουδια.Επισης τα φαρδια ποδια θα στριμωχτουν πανω της....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου