Προς το περιεχόμενο

προενυσχιτης μικροφωνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

eγω έχω αυτή (για ηχογραφήσεις) εκτΩς απο τον κομπρεσορα που εχει πάνω δε παρατηρώ καμια τρελή διαφορά προς το καλύτερο ηδικα σαν χρεια, απλα προσθετη λίγο χχχχ επιδη χρησιμοποιεί "λαμπάκι" οπως λεει και ο φίλος :P αλλα παραδειγμα όταν γράφω ηλεκτρική κιθάρα δε καταλαβαίνω και καμια διαφορα :P εν'τω μεταξί στο στουντιο που γράφουμε εχει μια παλια προενίσχηση μικροφώνου behringer (ψηφιακη) και το αποτέλεσμα είναι αρκετα καθαρό και ενδυαφέρον αλλα και χωρις αυτήν πιστεύω ο ήχος δε θα άλλαζε, διαφορα κάνει απλά επιδή κομπρεσάρεται το σήμα και έχει gate πανω.. δε ξέρω αν βοηθάω αλλα προσπάθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με τα in ear υπάρχει κίνδυνος για τ'αυτιά σου.

[/quote

 

γιατί έτσι?? με το mp3 δηλαδη πώς δε παθαίνουμε τίποτα?

 

καλημερα

ξεχνας φιλε μου οτι ακουγοντας mp3,ακους ενα αποτελεσμα που προερχεται απο επεξεργασια,με κομενες ''κακες συχνοτητες'',συντονισμους,''σφυριγματα'',κλπ...

αν την ωρα που εχεις τα in ear στα αυτια σου και ακους στα 60-70 db,(δεν συζηταμε για παραπανω...!!!!)σου ερθει ενα σφυριγμα απο την κονσολα,θα ''ανατιναχθει'' το κεφαλι σου...αυτος ειναι και ο λογος αλλωστε που πρεπει να ειμαστε ιδιαιτερα προσεκτικοι στην αγορα in ear monitor.πρεπει απαραιτητα να εχουν limiter και τα ακουστικα,και ο δεκτης...

οσον αφορα προενισχυσεις μικροφωνων τωρα...

τελευταια,μετα απο μια αγορα που εκανα απο τον thomman,ανακαλυψα την εταιρια sm pro audio...

(βεβαια η αληθεια ειναι πως πιαστηκα λιγο κοροιδο,γιατι το συγκεκριμενο μηχανημα το πηρα 20% ακριβοτερα απο οτι το βρηκα μετα στην ελλαδα (!!!!!)...τελος παντων...)

εγω πηρα ενα di τις sm pro,αλλα ψαχνοντας μετα στην πορεια ανακαλυψα και κατι λαμπατους προενισχυτες μικροφωνων με εξαιρετικα σχολια,και πολυ καλες δυνατοτητες...

http://www.fullcompass.com/common/files/10365-SMpro%20TB101-TB202%20manual.pdf

τσεκαρε τους και εσυ...η συγκεκριμενη εταιρια εχει και αλλα μοντελα,απλα αυτοι μου εκαναν ''κλικ''

στην ελλαδα ο ΤΒ-101 εχει περιπου 100Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου