Προς το περιεχόμενο

The National


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους ανακαλυψα προσφατα...και ειναι κατα τη γνωμη μου μια απο τις καλυτερες μπαντες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στον κοσμο

 

 

 

δειτε και τα πλαϊνα βιντεο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια παρα πολυ καλη μπαντα που αργησε να γινει ευρεως γνωστη.

 

Τα κομματια που ποσταρες Superfunk είναι απο το Boxer που ειναι -για μενα- ο καλυτερος τους δισκος.

Το 2010 κυκλοφορησαν το τελευταιο τους δισκακι High Voltage το οποιο είναι και αυτο αρκετο καλο.

 

Τους ειχα δει live πριν απο μερικα χρονια στα πλαισια καποιου φεστιβαλ στην Αθηνα, νωρις το απογευμα μπροστα απο 100-200 ατομα...και ηταν ΣΟΥΠΕΡ!!!!

 

(εχουν εναν χαρισματικο frontman που δινει πολλους ποντους στην μπαντα live)

 

να ποσταρω κι εγω ενα πιο παλιο κομματι τους...

The National - Mr November (Glastonbury 2010)

 

 

 

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξαιρετικοί και ψάχνω να τους δω, όπως και τις κοπέλες Warpaint που ανακάλυψα πριν από κανένα 6μηνο και μετά από μια αρχική "ξυνίλα" έχω φάει τρελό κόλλημα... Η πλάκα είναι πως η μητέρα μου είχε κρατήσει ένα απόκομμα-αφιέρωμα σε αυτούς από το Βήμα εδώ και αρκετό καιρό και μου το είχε δώσει για να το διαβάσω, αλλά ο βλαξ φυσικά δεν του είχα ρίξει ούτε μια ματιά. Της είχε κινήσει την περιέργεια, όπως ακριβώς είχε γίνει παλιότερα και με ένα άλλο παλιό αφιέρωμα στους πολύ καλούς Hope of the States. Tελικά έχει πολύ ανεπτυγμένο αισθητήριο (και μάλιστα για μια μουσική που δεν ακούει)... πρέπει να την προσέχω περισσότερο! :)

 

Aυτό που μου αρέσει στους National είναι πως έχουν μια "γήινο", ήπιο και ιδιαίτερο στυλ το οποίο έχει κάτι από την ατμόσφαιρα των Joy Division (+1 στον Οδυσσέα) χωρίς όμως το σκοτάδι και την αυτοκαταστροφή τους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου