Προς το περιεχόμενο

Ποσα decibel (db) επιτρεπονται οταν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια , εκανα το δωματιο μου στουντιο... εφερα ντραμς και μπασα και κιθαρες και μικροφωνα κτλ... αν ο ντραμερ βαραει σιγα τα ντραμς και ο τραγουδιστης στις ψιλες νοτες τσιριζει μεσα απο μαξιλαρι τοτε εχουν λογο οι γειτονες να με βριζουν ? Γιατι βασει νομου αν οι τσιριχτες ειναι μεχρι 37 ντεσιμπελ δεν μπορουν να με πανε μεσα... εσεις τι λετε ?

 

Δεν είναι τόσο απλό. Αν ο γείτονας έχει σκύλο θα πρέπει να λάβεις υπόψην και την συχνότητα της τσιρίδας, μην ενοχλούμε και το ζωντανό, κρίμα είναι. Ο νόμος αλήθεια τι λέει; Κάτσε να κάνω μια ανάλυση Fourier.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είναι τόσο απλό. Αν ο γείτονας έχει σκύλο θα πρέπει να λάβεις υπόψην και την συχνότητα της τσιρίδας, μην ενοχλούμε και το ζωντανό, κρίμα είναι. Ο νόμος αλήθεια τι λέει; Κάτσε να κάνω μια ανάλυση Fourier.

 

O νομος λεει οτι αν η τσιριδα ποιανει μεχρι  σι... τοτε εισαι νομιμος , απο εκει και κατω εχεις προβλημα... αλλα να σου πω και κατι ? εγω θα παρω ενα κουρδιστηρι φωνης... αμα παει μεχρι σι , δεν πα να χτυπιουνται οι αλλοι... εγω θα τσιριζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ξεκολλατε κανεναν δεν προκειται να πανε μεσα ,κανεις δεν το κυνηγαει τοσο γιατι ειναι μεγαλη η οικονομικη επιβαρυνση και ουτε μπορει να δικαιωθει σε κατι τετοιες τοσο φλου περιπτωσεις ,το θεμα ειναι καθαρα ηθικο δλδ αν σεβεστε τους γειτονες σας . εγω πιστευω οτι αν σας σεβονται και αυτοι οκ .σε περιπτωση που ειναι και αυτοι φασαριοζοι συνηθως υπαρχει μια ατυπη αλληλεγγυη  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ξεκολλατε κανεναν δεν προκειται να πανε μεσα ,κανεις δεν το κυνηγαει τοσο γιατι ειναι μεγαλη η οικονομικη επιβαρυνση και ουτε μπορει να δικαιωθει σε κατι τετοιες τοσο φλου περιπτωσεις ,το θεμα ειναι καθαρα ηθικο δλδ αν σεβεστε τους γειτονες σας . εγω πιστευω οτι αν σας σεβονται και αυτοι οκ .σε περιπτωση που ειναι και αυτοι φασαριοζοι συνηθως υπαρχει μια ατυπη αλληλεγγυη  ;D

 

Ρε φίλε εδώ και 5 σελίδες αυτό προσπαθούμε να πουμε στο παλικάρι που άνοιξε το θρέντ, αλλά κάπως χανόμαστε στη μετάφραση.. Αν μπορέσεις εσυ να του το εξηγήσεις καλύτερα.. Be my guest...

Από ότι φαίνεται όμως το παλικάρι αγόρασε ντεσιμπελόμετρο και θέλει να το χρισιμοποιήσει ντε και καλά... Ίσως είναι ένα νεο είδος GAS αυτό...:

Αγόρασα ένα σεισμογράφο, ποιά είναι η ανώτατη ένδειξη που πρέπει να παίρνω στο διαμέρισμα του γείτονα, από την μπότα των drums μου, για να είμαι νόμιμος..? Καθώς μετά το σεισμό του '99 η πολυκατοικία μου βάση επιθεώρησης, έχει κριθεί κατεδαφιστέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα σας μπορείς να μου απαντήσει κάποιος με ένα αριθμό πόσα είναι τα επιτρεπόμενα db όταν δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας; 

Επεξεργασμένο από Rafail2311
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Rafail2311 είπε

Καλησπέρα σας μπορείς να μου απαντήσει κάποιος με ένα αριθμό πόσα είναι τα επιτρεπόμενα db όταν δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας; 

 

ÎνÏαÏη Ïε dB

 

Φαντάζομαι 50-70db στο σημείο που βρίσκεται ο κάθε γείτονας.. 🙂 

Αν ο γείτονας είναι περίεργος, τα db ανοχής μειώνονται, αν είναι ανεκτικός τα db αυξάνονται.. 🙂

 

 

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Ποσα decibel (db) επιτρεπονται οταν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχίας

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου