Προς το περιεχόμενο

(my new...) Gibson LesPaul 50s tribute HB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω ολους!

 

οι μαγνητες ειναι οι 490κατι, αλλα συντομα θα μεταμοσχευσω τους WCR Crossroads απο την 335.

 

Ηδη περιμενω μια Callaham ABR-1 γεφυρα, εχω ελαφρυ tailpiece, θα μπουν "σωστα" ηλεκτρικα (CTS και Switchcraft) και βλεπουμε...

 

To nut ειναι corian, αλλα ειναι σκαλισμενο απο Plekομηχανη, οποτε θα δουμε γι' αυτο.

 

Αν και ακομα δεν ανοιξα καπακια, μου ειχαν πει απο τον Thomann οτι ο διακοπτης δεν ειναι Switchcraft και τα ποτενσιομετρα ειναι Gibson.

 

Οταν εχω ιδια αποψη θα ενημερωσω.

 

Βεβαια η κιθαρα ειναι μια χαρα οπως ειναι, απλα εγω εχω ενα θεματακι με τις Stock κατασκευες...    αν δε βαλω χερι δε γινεται...  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φίλε alderbody καλορίζικη και καλόπαιχτη παρήγγειλα ακριβώς την ίδια την προηγούμενη βδομάδα και την περιμένω από πέμπτη(αλήθεια πόσες μέρες έκανε να σου ρθει?)

και τώρα μερικές ερωτήσεις επί του πρακτικού:

τα τάστα είναι καλά φτιαγμένα η κόβουν στην άκρη?δεδομένο ότι είναι studio και δεν έχει bainding δεν ξέρω πόσο προσεγμένη είναι σ αυτό!!

οι μαγνήτες της μαμάς  ωραίοι(κάπου άκουσα ότι έχουν πολλά πρίμα-χωρίς αυτό να ναι απαραίτητα κακό βέβαια)?

πόσα κομμάτια είναι το σώμα μέτρησες?

τα ηλεκτρικά γιατί τ αλλάζεις?(εννοώ υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή κάτι που δεν σου άρεσε?)

το φιλέτο maple είναι καλό η τσιγαρόχαρτο?ένα κομμάτι ή 2?

συγνώμη αν σε κούρασα και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

 

γενικά έχω μεγάλες προσδοκίες ας ελπίσουμε να μην μ απογοητεύσει η gibson!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μαγνητες ειναι οι 490κατι, αλλα συντομα θα μεταμοσχευσω τους WCR Crossroads απο την 335.

 

& πολύ καλά θα κάνεις.....(ελπίζω να έχουν καπάκια γιατί χωρίς καπάκια ειναι λίγο ....πανασχημοι..... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια πόσες μέρες έκανε να σου ρθει?

 

max μια εβδομαδα.

 

τα τάστα είναι καλά φτιαγμένα η κόβουν στην άκρη?δεδομένο ότι είναι studio και δεν έχει bainding δεν ξέρω πόσο προσεγμένη είναι σ αυτό!!

 

ειναι λιγο τσιμπιτερά, αλλα δεν ματωνουν κιολας...  λογικα θα τα περιποιηθω καποια στιγμη

 

οι μαγνήτες της μαμάς  ωραίοι(κάπου άκουσα ότι έχουν πολλά πρίμα-χωρίς αυτό να ναι απαραίτητα κακό βέβαια)?

 

επειδη η "εικονα" που εχω απο χαμπακερς ειναι απο τους crossroads, αυτοι μου φανηκαν λιγο ...αγριοι...

 

πόσα κομμάτια είναι το σώμα μέτρησες?

 

μετρησα τρια. αλλα ειναι καλα ταιριασμενα και δεν χτυπανε στο ματι

 

τα ηλεκτρικά γιατί τ αλλάζεις?(εννοώ υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή κάτι που δεν σου άρεσε?)

 

γιατι εχω ..."καθωσπρεπει"  ;)

 

το φιλέτο maple είναι καλό η τσιγαρόχαρτο?ένα κομμάτι ή 2?

 

το maple cap ειναι πολυ καλο και συμμετρικο. Ειναι φυσικα 2 κομματια

 

 

Καλως να την δεχτεις!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mahoganybody

ερασιtechniK

Συναλλαγές: (2)

Star

 

Μεγειές.

Binding στο σώμα έχει?

 

χεχε....  πολυ καλο!  Ευχαριστω!

 

μαχογκανυ: καλο για μπλουζ!

 

Binding δεν εχει, αλλα ετσι οπως το εχουν φτιαγμενο/βαμμενο δινει την εντυπωση οτι εχει, αν κοιταξεις απο το πλαι

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& πολύ καλά θα κάνεις.....(ελπίζω να έχουν καπάκια γιατί χωρίς καπάκια ειναι λίγο ....πανασχημοι..... ;D)

 

ω ναι! Εννοειται οτι εχουν καπακια (Nickel silver Βεβαιως βεβαιως)

 

Οι γυμνοι humbuckers μου μοιαζουν σαν χαμογελο ομορφης κοπελας, αλλα με σιδερακια...  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία* φαίνεται!!! Με γεια!!!

Ελπίζω να ακούγεται το ίδιο καλά! Αναμένουμε κλιψ εναγωνίως ;)

 

*κι εγώ είχα ένσταση με το που είδα "γυμνούς" τους μαγνήτες. Μου χαλάνε πολύ την εικόνα μιας Les Paul. Μόλις διάβασα ότι θα βάλεις πάλι τα καπάκια, ησύχασα!!! ;D ;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με γειά πολύ καλή περίπτωση ακούγεται. Cliψ please.  ;D

 

Προσωπικά δεν κατάφερα να συμβιώσω με την LP (προσπάθησα 3 χρόνια  ;D) . Αλλά εσύ έχεις ήδη 335.  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου