Προς το περιεχόμενο

Κεφαλη κιθαρας σε καμπινα μπασου!Ειναι εφικτο?


FaunO50

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας!οπως ειδατε και παραπανω ειναι εφικτο κατι τετοιο?Σχετικα με τις αντιστασεις ξερω οτι πρεπει να ειναι ιδιες.Αλλα υπαρχει περιπτωση να παθει κατι η κεφαλη?Για τον Α ή Β λογο?Οποιος γνωριζει και με βοηθησει θα το εκτιμουσα διοτι με ενδιαφερει μια τετοια κινηση.

Ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φίλε μου αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι στι τμήμα της ενίσχυσης τουλάχιστον βάζουν πυκνωτές με περισσότερα volt ώστε να έχει καλύτερο άκουσμα στις χαμηλότερες συχνότητες.δηλαδή να κάνει καλύτερο ''σκάσιμο'' όταν βαράς μια χαμηλή νότα.πάντως για πρόβλημα όπως σου είπε και ο faun050 δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.άρα αν μπορείς να δοκιμάσεις πρώτα την κεφαλή και σου αρέσει τότε κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι στι τμήμα της ενίσχυσης τουλάχιστον βάζουν πυκνωτές με περισσότερα volt ώστε να έχει καλύτερο άκουσμα στις χαμηλότερες συχνότητες.

 

Δεν τα παω καλα με αυτα φιλε μου.Μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω?Στειλε μου καποιο λινκ αν δε σου κανει κοπο να δω τι εστι πυκνωτης ;D Ή μαλλον για τι πυκνωτη μιλαμε!

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι στι τμήμα της ενίσχυσης τουλάχιστον βάζουν πυκνωτές με περισσότερα volt ώστε να έχει καλύτερο άκουσμα στις χαμηλότερες συχνότητες.δηλαδή να κάνει καλύτερο ''σκάσιμο'' όταν βαράς μια χαμηλή νότα.

 

what is this i don't even και τι εχει να κανει αυτο με τις καμπινες? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ανέφερα πουθενά τη λέξη καμπίνα μίλησα μόνο για το άκουσμα που ίσως θα έχει μια κεφαλή κιθάρας σε σχέση με έναν μπάσου.

 

faun δεν έχει νόημα να μάθεις τι είναι τότε ο πυκνωτής αν ήδη δεν γνωρίζεις.απλώς αν μπορείς πήγαινε και άκουσε την κεφαλή αν πρόκειται για καινούρια και δεν την έχεις ήδη να δεις αν σου κάνει στο άκουσμα αν σου κάνει τότε δεν πέφτει λόγος σε κανένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε mustrofa...διαβαζεις τα thread που απαντας? Ο ανθρωπος ρωταει αν θα υπαρξει προβλημα με το να συνδεσει μια καμπινα μπασου στον ενισχυτη κιθαρας του και εσυ του λες για πυκνωτες και να παει να ακουσει ενισχυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ξέχασα να σου πως είμαι τυφλός.αν διαβάσεις καλά το 1ο μου πόστ θα δεις πως του λέω προς το τέλος ότι δεν θα έχει κανένα πρόβλημα αλλά πιο πρίν του λέω μιας και δεν μας ανέφερε αν τον ενισχυτή τον έχει ή οτι ίσως θέλει να τον πάρει πια είναι η διαφορά μεταξύ κεφαλής μπάσου και κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και δεν μας ανέφερε αν τον ενισχυτή τον έχει ή οτι ίσως θέλει να τον πάρει πια είναι η διαφορά μεταξύ κεφαλής μπάσου και κιθάρας.

Εχω περδευτει λιγο.Λοιπον κανω αλλη μια ερωτηση:Εχω εναν Orange rockerverb 50 και θελω να τον "κουμπωσω" σε καμπινα μπασου.Γινεται?Απ'οτι καταλαβα απ'τις προηγουμενες απαντησεις ναι.Τωρα αν εχετε να μου προτεινετε και καμια καμπινα καλα θα ηταν :P

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περδευτει λιγο.Λοιπον κανω αλλη μια ερωτηση:Εχω εναν Orange rockerverb 50 και θελω να τον "κουμπωσω" σε καμπινα μπασου.Γινεται?Απ'οτι καταλαβα απ'τις προηγουμενες απαντησεις ναι.Τωρα αν εχετε να μου προτεινετε και καμια καμπινα καλα θα ηταν :P

Καλησπερα...βασικα μας εχεις μπερδεψει...εννοειτε οτι μπορεις να τον κουμπωσεις σε καμπινα μπασου...επισης μπορεις να παιξεις μαντολινο,μπουζουκι,μπαγλαμα,σαζι,τζουρα,γυαλι ταμπουρ και οτι θες το οποιο βγαινει απο μαγνητη η πιεζο η οπτικο η οτιδηποτε με αυτο το σεταπ...το θεμα ειναι γιατι θες να το κανεις αυτο?η κιθαρα σου ειναι βαρυτονη η κατι?θες ογκο?θες πιο καθαρο ηχο?τωρα...για καμπινα...τι θες?15αρα?12αρα?10ρα?20ρα?οτι και να παρεις παντως λογω και τις λαμπας θα σου ελεγα να την παρεις στα 200 κοντα watt...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου