Προς το περιεχόμενο

Black Sabbath reunion & new album!


Terry RoscoeBeck5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως 6 χρόνια και κάτι ψιλά. Σαν να ήταν πριν από 3 μου φαίνεται. Πώς περνάει τόσο γρήγορα ο χρόνος. Τώρα το πώς γίνεται ο Μαμ-Ρα να στέκεται στην ίδια σκηνή που κάποτε στεκόταν ο κορυφαίος Ντίο είναι ένα από τα ανεπίλυτα μυστήρια της φύσης και της μοίρας...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά όποιος δεν γουστάρει τον Ozzy ας κάτσει σπίτι του να μη δώσει και λεφτά! Για αυτό χαλάμε τις καρδιές μας? Αν βέβαια δεν ήταν ο Ozzy τότε παλιά ίσως να μην υπήρχαν 10-15 μουσικά είδη και καμιά 100ή αξιόλογες μπάντες αλλά δεν πειράζει!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω το λόγο να το παίρνεις τόσο πατριωτικά (σλόου δι έγκς!). Κατά τα άλλα εγώ θεωρώ πως φυσικά και αξίζει να ακούς τον ίδιο τον Όζι να τραγουδάει ζωντανά με την uber cult φωνή του τα κλασσικά - πόσο μάλλον με το αυθεντικό lineup των Sabbath. Όσον αφορά όμως τα "αν δεν ήταν αυτός που το'κανε πρώτος, αν δεν ήταν εκείνος που το σκέφτηκε πρώτος" κλπ., χωρίς να αμφισβητείται η ιστορική αξία του εκάστοτε προσώπου, η αλήθεια είναι πως κάποιος άλλος θα το είχε κάνει ούτως ή άλλως, και κάποιο άλλο πρόσωπο θα δοξαζόταν & θα βρισκόταν στο φως του προβολέα μέχρι σήμερα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος δεν γουστάρει τον Ozzy ας κάτσει σπίτι του να μη δώσει και λεφτά! Για αυτό χαλάμε τις καρδιές μας?

 

+1

 

Ακριβώς.  ;)  Δεν μου αρέσει να troll-άρω θέματα όπου υπάρχουν (δικαιολογημένα) πιστοί οπαδοί κ.τ.λ. Και χαίρομαι για τα reunions όπου έχουμε ευκαιρία να δούμε παλιά super-group εμείς οι νεότεροι (ήμουν άλλωστε υπέρ των reunions στο πρώτο ποστ). Αν αυτό δίνει χαρά σε κάποιους το καταλαβαίνω απόλυτα και το σέβομαι, όπως θα ένιωθα και εγώ σε άλλες περιπτώσεις. 

 

Απλά, ανεξάρτητα από τον μεγάλο σεβασμό που τρέφω στους κύριους Iommi, Butler και Ward, για τον Osbourne δεν μπορώ να πω δυστυχώς το ίδιο...σαν καλλιτέχνη, σαν φωνή, σαν business man,σαν άνθρωπο, όπως θέλετε πάρτε το. Οπότε...σπίτι για μένα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί Γιάννη τι σου έκανε αυτός ο κακομοίρης ο Ozzy, που στόμα έχει και μιλιά δεν έχει  :D :D :D

 

Κοίτα Πάνο, επειδή αυτό το thread αποτελεί μια χαρμόσυνη είδηση των φίλων του Sabbath και του Osbourne, το σέβομαι απόλυτα και δεν θα επεκταθώ...θα ανοίξω όμως σύντομα ξεχωριστό thread να τα ''χώσω'' στον Ozzy  ;)  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά μάλλον παρεξηγήθηκα! Και εμένα ο Ozzy μετά το the ozzman cometh δεν μου αρέσει καθόλου! Απλά είπα το λογικό... Όποιου δεν του αρέσει έχει κάθε δικαίωμα να κράζει και να μην έρθει! Εμένα που είναι απωθημένο εννοείται πως θα είμαι πρώτη σειρά! Γούστα είναι αυτά! Αν είναι πρωτοπόροι κλπ... Αντικειμενικά είναι... Τώρα αν σου αρέσουν είναι υποκειμενικό! Για κάποιον μπορεί να είναι χάλια και να γουστάρει BS με DIO! Γούστα είναι αυτά...

ΥΓ:Αν δεν υπήρχαν οι Sabbath θα ήταν οι Pentagram ;D

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτό το thread αποτελεί μια χαρμόσυνη είδηση των φίλων του Sabbath και του Osbourne,

Γιατί δηλαδή οι απογοητευμένοι οπαδοί των Sabbath δεν δικαιούνται να γράψουν το κατιτίς τους σε αυτο το thread;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δηλαδή οι απογοητευμένοι οπαδοί των Sabbath δεν δικαιούνται να γράψουν το κατιτίς τους σε αυτο το thread;

 

Παρένθεση:

Όχι μόνο απογοητευμένοι αλλά ίσως και προδομένοι (μην θυμηθούμε το εξώδικο πριν λίγο καιρό του Ozzy στους Sabbath). Nα ορίστε, άρχισα... :-X  :-X

 

Aπάντηση: Θεωρητικά * ;D δικαιούνται, αλλά καλύτερα άσ'το όπως πρότεινα να ανοίξουμε άλλο thread  ;D

 

*Ελπίζω να έχεις χιούμορ και να μην σε προσβαλω, αλλά μάλλον έχεις, για να βάλεις τέτοια υπογραφή, που προέκυψε από εκείνο το ''επικό'' σε διάρκεια thread...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου