Προς το περιεχόμενο

Classic player 50's strat.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο Αντώνη! Άψογος ήxος και παίξιμο.  ;)

 

Δηλαδή για να καταλάβω... Πας και εσύ? Πάει το Hard Rock? Mας έκλεψε την καρδιά το blues rock? ;D ;D ;D

Nα εισαι καλα! οχι ρε συ...αφηνει η ..τανα τις ...τανιες? Απλα παιζω τα καφριλικια μου και ξαφνικα βγαζω τα παντα και βαζω καρφι της κιθαρα και παιζω με τους 2 μονους.Εκει θελω το σκασιμο ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι ρε συ...

Ά ναγιάς το στόμας... (''Ετσι μπραβο...'' στα Αζτεκικα) ;D

 

Aντωνη αδερφε,οταν ενας παιχτης ακουγεται ετσι καρφι στον ενισχυτη,οι μπεταλιερες,τα μπετα και τα ξυλα,περισσευουν... ;)

Πολυ ωραιος!

 

Στο θεμα...(ανουσιον αλλα φετιχιστικον..)

Πες μας τη γνωμη σου στη σχεση deluxe vs CP 50'S...

Και μη μου πειτε οι λοιποι ''Τι συγκρινεις τωρα ρε φιλε?''.

Συγκρινουμε για να κρινουμε.

 

Την προηγουμενη βδομαδα ηρθε στο στουντιο ενα παιδι με μια Classic Player και ηταν καλη μεχρι που εβαλα την USA Στανταρντ στο καπακι..

Ειδα μεγαλη διαφορα δυστυχως.. :-[

Ακουγοταν ''χλωμη'',''ομιχλωδης'' μπροστα στην αλλη σε βαθμο που δεν το περιμενα να πω την αληθεια,γιατι δεν εχω προκαταληψεις(μαλλον... 8)) ;)

Το θιγω γιατι εχω διαβασει διθυραμβικα σχολια για την CP50'S και να πω την αληθεια...δε ειδα διαφορα απο μια φτηνοτατη Squier.. :)

Ισως οπως ελεγε ενας φιλος απ το εξωτερικο για καποιες κιθαρες...

These guitars are ''Hit or miss..''

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Θα ειμαι απολυτα ειλικρινης.....η american deluxe ειναι ενα πλαρα πολυ ποιοτικο οργανο.Εαν μαλιστα βγαλεις τους μαπα scn που εχει ειδικα η h/s/s μιας και ειναι πιο hot και βαλεις ενα καλο σετακι μαγνητων vintage(εμενα τελικα μου αρεσουν πολυ οι 57/52) το οργανο τα σπαει.Μαλιστα εγω εδω και καιρο ειχα λαθη στο wiring με τους πυκνωτες με αποτελεσμα το οργανο να παιζει τα μισα απο αυτα που μπορουσε.Τωρα που τα εκανα παλι ολα απο την αρχη ...ειναι ωραιο οργανο ρε φουστη μου.Η CLASSIC PLAYER 50'S-60'S απο την αλλη εχουν ενα μικρο μειον...τουλαχιστον η δικη μου.Δεν εχει την λεπτομερεια που εχει η deluxe μιλαω για φινιρισμα και αισθηση στο χερι.Θα μου πεις ειναι αυτονοητο αφου εχει διπλα λεφτα η αλλη.Εγω παντως το βλεπω και το λεω.Τωρα απο θεμα ηχου.Επειδη πλεον εχω μονο 2 κιθαρες (ευτυχως) παιζω και με τις 2 συνεχεια και οι 2 ειναι πλεον σεταρισμενες αλλα με διαφορετικους μαγνητες.

  Εαν με ρωτας εαν αξιζει τα λεφτα της η 50's θα σου πω ναι και με τα χιλια.Εαν μου ελεγες ποια απο τις 2 να παρω θα σου ελεγα deluxe γιατι υπαρχει διαφορα.Στον ηχο δεν θα σου πω γιατι ειναι υποκειμενικο και θεμα μαγνητων αλλα στην αισθηση εχουν διαφορα στην λεπτομερεια.Εαν εχεις λεφτα παιρνεις deluxe εαν οχι δεν σκιαζεσαι φοβερα καμια γιατι και η 50's-60's κανουν τη δουλεια και με το παραπανω.Το ποσο καλα νομιζω οτι εχει πολυ πιο εμπειρο αυτι για να σου πω εγω.Για να ακουσες κατι που σε χαλασε μπορει οντως να υπαρχει που ομως το δικο σου εμπειρο αυτι καταλαβαινει πολυ περισσοτερο.Παιζει  βεβαια και η κιθαρα να ητανε ασεταριστη-μαπα απο την μανα της.

   Εχω παιξει σε γνωστο μαγαζι στην ΑΘΗΝΑ με fender custom shop του 50 φευγα εγραφε τιμη 5000+ ευρω .Μεχρι να μου την φερει να την δοκιμασω  ειναι διπλα μου ενα εξαιρετικος κιθαριστας(σαν εσενα ) ο οποιος μου κανει νοημα οτι το οργανο ειναι μαπα!!! Λεω κατσε να δουμε.Την βαζουμε σε ακριβο ενισχυτη lonestar και το οργανο ητανε......ΜΑΠΑ ουτε 100 ευρω εγω δεν εδινα.ΠΙστευω καταλαβαινεις τι λεω.

 

Συμπερασμα για 600-700 ευρω παιρνεις εξαιρετικο οργανο για 1500 ευρω  περιμενεις το κλικ παραπανω.Εγω παντως δεν χαλιεμαι την ευχαριστιεμαι και αυτη αρκετα.

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

     Εχω παιξει σε γνωστο μαγαζι στην ΑΘΗΝΑ με fender custom shop του 50 φευγα εγραφε τιμη 5000+ ευρω .Μεχρι να μου την φερει να την δοκιμασω  ειναι διπλα μου ενα εξαιρετικος κιθαριστας(σαν εσενα ) ο οποιος μου κανει νοημα οτι το οργανο ειναι μαπα!!! Λεω κατσε να δουμε.Την βαζουμε σε ακριβο ενισχυτη lonestar και το οργανο ητανε......ΜΑΠΑ ουτε 100 ευρω εγω δεν εδινα.ΠΙστευω καταλαβαινεις τι λεω.

Καταλαβαινω απολυτα!

Εχω πιασει κιθαρες ''θρυλους''εντελως αδειες.. :-\

Ωραιο ριβιουδακι!

Μαλλον το εθεσα προς τα πανω,ενω το ηθελα προς τα κατω...

Τι εννοω:Η συγκριση με την ντελουξ ειναι αδικη.(Κι ας εχω γυρισει πισω στο τομαν μια ντελουξ 2010.. 8))

Εχω αρχισει να πιστευω οτι το ''κομματι'' παιζει  το ρολο του.. :)

Περισσοτερο ηθελα να θιξω το αν αξιζει(πολυς κοσμος ενδιαφερεται)η διαφορα CP με μια φτηνη squier.

Tεσπα,το θεμα ειναι τα δαχτυλα.

Αυτο που ακουσα μου αρεσε ΠΟΛΥ!

ROCK ON!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο το κιθαρακι μαν!

 

Περασες (μεταξυ αλλων) και το riviera paradise σε καποια σημεια, που ειχα και καιρο να το ακουσω :) 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο το κιθαρακι μαν!

 

Περασες (μεταξυ αλλων) και το riviera paradise σε καποια σημεια, που ειχα και καιρο να το ακουσω :)  

 

εγω το περασα αυτο δεν ακουμπησε καθολου... ;D

ματαιοδοξια........

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου