Προς το περιεχόμενο

Επιτελους αυθεντικό software... προτασεις για VSTi;


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά τα προγράμματα μπορούν να εγκατασταθούν σε παραπάνω από 1 υπολογιστή ταυτόχρονα ? Δηλαδή,πές ότι 2 άτομα πληρώνουν από μισό ένα πρόγραμμα και το εγκαθιστούν πρώτα στον ένα υπολογιστή του ενός και έπειτα στον άλλο.Γίνεται αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Αυτά τα προγράμματα μπορούν να εγκατασταθούν σε παραπάνω από 1 υπολογιστή ταυτόχρονα ? Δηλαδή,πές ότι 2 άτομα πληρώνουν από μισό ένα πρόγραμμα και το εγκαθιστούν πρώτα στον ένα υπολογιστή του ενός και έπειτα στον άλλο.Γίνεται αυτό ?

Γενικά νόμιμο δεν είναι.

 

Αλλά συνήθως επιτρέπουν να μπει το πρόγραμμα σε 2-3 υπολογιστές, χωρίς να μπλοκάρει, γιατί περιμένουν ότι μπορεί κάποιος να χρειαστεί να κάνει format ή να το θέλει και στο laptop του, ή να αγοράσει καινούριο Η/Υ, κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αναλογα την αδεια που σου δινει η καθε εταιρια. Πχ η cakewalk για dimension pro, rapture και z3ta+ που πηρα ειναι μονο για εναν υπολογιστη (το ελεγε αυστηρα).

 

Το fl studio απο την αλλη νομιζω μπορει να ειναι σε 2 υπολογιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι δεν την βλεπω (γενικα τη φωτο)..και με chrome και με mozilla το ιδιο μου κανει.

Περιεργο...Εγω με το Opera τη βλεπω κανονικα, αλλα με τα Firefox/IE/Safari οχι.

Με IE/Safari βλεπω μονο ενα τετραγωνακι με ερωτηματικο στη θεση της φωτο.

Ας το κοιταξει καποιος Mod να δουμε γιατι το κανει αυτο.

 

Το ειδα οτι τα μεταφορικα ειναι free, απλα λεω μην παρει καμια αυξηση (φορο κλπ?) οταν ερθει στην Ελλαδα....

Τα προϊοντα της Native Instruments ερχονται απο Γερμανια. Η Ελλαδα ανηκει (ακομα) στην Ευρωπη. Οποτε αυτο που πληρωνεις ειναι η τιμη του προϊοντος συν Ελληνικο (23%) ΦΠΑ.

Ο 23% ΦΠΑ ειναι ηδη υπολογισμενος και μεσα στην τιμη που ειδες.

Και αφου οπως εγραψες τελικα το αγορασες η ιστορια εχει τελειωσει. Δεν εχεις να πληρωσεις κατι παραπανω.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ειδα περιπου 19% πληρωσα μιας και η τιμη του κανονικα ελεγε 41,60 χωρις φορο και με φορο 49,50. Με 23% παει πανω απο 50 ευρω.

 

Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω. Οταν ειχα αγορασει απο την image line το fl studio (download version οχι box), στην διαδικασια της πληρωμης σου εχει να επιλεξεις μονος τον φορο που εχει η χωρα σου αλλα εγω αντι να επιλεξω 23% επελεξα 19% απο λαθος. Να υπαρξει καποιο προβλημα γενικα οχι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προβλημα να υπαρξει? Το πολυ πολυ να σου κατασχεσουν σπιτι, αυτοκινητο και καταθεσεις και να σε βαλουν να κανεις παρεα με τον Ακη. :P

(και πριν λιγα λεπτα ακουσα στον RealFM οτι το κελι του δεν εχει AC! :o Την γ@$&#ες!!! ;D ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα! Φοροδιεφυγα. ;)

 

Περα απο την πλακα να τους στειλω εμαιλ στην image line να τους πω το λαθος και να καταθεσω τα υπολοιπα...(4% ακομα? ???)?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H image line εχει -40% εως τις 13 Ιουλιου και για τα γενεθλια που ειχα μου εχουν στειλει και ενα κουπονι -30% και μπορω να εχω συνολικα 70% σε οτι παρω. ;D

 

Σκεφτομαι σοβαρα το Harmor (που πρεπει να ειναι και το καλυτερο synth της εταιριας απο αυτα που διαβαζω σε φορουμς και απο βιντεο στο youtube) που απο 118 μου βγαινει 42.

 

Εdit: Τελικα μου βγαινει 59 με τον φορο... >:(

 

Πηγα μολις και εβαλα λεφτα στην καρτα και το πηρα (να ειναι καλα η Πειραιως με την online καταθεση της και η Paypal).

 

Οταν πηγα να πληρωσω πριν με παει στο paypal μου ειχε παλι εκει με τα στοιχεια μου και τον φορο (απο μονο του στην επομενη σελιδα αμα πηγαινα για ολοκληρωση παραγγελιας ειχε 19%) και πηγα να βαλω 23 και με το που το εγραψα εκανε refresh και μου ζητησε επωνυμια εταιρειας κλπ, αρα το 23% το επιλεγουν οι εταιρειες και οχι ο τελικος χρηστης οπως εγω, που μια χαρα εκανα την αγορα με 19% που το ειχε αυτοματα.

 

Το καλο ειναι οτι εχει αυτοματο συστημα πληρωμης και διαδικασιας και αμεσως μετα την πληρωμη ειναι στο account σοθ οτι πληρωσες ετοιμο να το κατεβασεις με το registry code κλπ. Εχω βαλει το harmor ηδη στο fl studio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πηγα να βαλω 23 και με το που το εγραψα εκανε refresh και μου ζητησε επωνυμια εταιρειας κλπ, αρα το 23% το επιλεγουν οι εταιρειες και οχι ο τελικος χρηστης οπως εγω, που μια χαρα εκανα την αγορα με 19% που το ειχε αυτοματα.

Ωραια. Αν και ειναι περιεργο να μη σου βαζει 23% οπως κανουν πχ τo Thomann ή το Music Store.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου