Προς το περιεχόμενο

Ποιά κιθάρα για metal μεχρι 650 Γιουρια;


karman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πειτε μου αυτη ποια les paul ειναι και τελειωσε για μενα... Απο πισω ειναι foul relic... σκετο το ξυλο σχεδον εχει μεινει στο μανικι...Την θυμαμαι απο το live...

 

 

προσεξτε την ατακα στο 0:10

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άρη, μην ψαρώνεις ρε συ, η κιθάρα μπορεί και πρέπει να είναι καλή αλλά ουσιαστικά αυτό που σου αρέσει σαν ήχος στο βίντεο είναι ο ενισχυτής και ο τρόπος παιξίματος του Schaffer, που είναι η βάση...ακόμα και με epiphone να έπαιζε λες να μη σου άρεσε και πάλι ή να μην έβγαζε ηχάρα ο Schaffer; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη, μην ψαρώνεις ρε συ, η κιθάρα μπορεί και πρέπει να είναι καλή αλλά ουσιαστικά αυτό που σου αρέσει σαν ήχος στο βίντεο είναι ο ενισχυτής και ο τρόπος παιξίματος του Schaffer, που είναι η βάση...ακόμα και με epiphone να έπαιζε λες να μη σου άρεσε και πάλι ή να μην έβγαζε ηχάρα ο Schaffer; :)

 

Ηχαρα θα εβγαζε αλλα εγω ετσι φτιαχνομαι... Θελω την κιθαρα του σαφερ... αει σηχτηρι...

Απο τοτε που πηρα ενισχυτη και δεν εχω με τι να ασχοληθω με εχει ποιασει καταθλιψη... :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που πηρα ενισχυτη και δεν εχω με τι να ασχοληθω με εχει ποιασει καταθλιψη... :'(

 

Πες μας και εμας ρε παιδι τι ψωνισες ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχαρα θα εβγαζε αλλα εγω ετσι φτιαχνομαι... Θελω την κιθαρα του σαφερ... αει σηχτηρι...

Απο τοτε που πηρα ενισχυτη και δεν εχω με τι να ασχοληθω με εχει ποιασει καταθλιψη... :'(

 

να ασχοληθεις με αγορα καμπινας... :P :P :P

(κατσε να μπλεξεις και μεγαφωνα και θα σου πω εγω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που πηρα ενισχυτη και δεν εχω με τι να ασχοληθω με εχει ποιασει καταθλιψη... :'(

Γιατί δεν προσπαθείς να μάθεις να παίζεις κιόλας? ;D

 

ΥΓ Μπορείς να ασχοληθείς και με την ορθογραφία.... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Συμφωνώ με όσα λέει ο Μίλτος αλλά θα διαφωνήσω στο εξής:

 

"Οταν και αν εχεις λαηβ, προβες, συναυλιες, περιοδειες μαζεψε και παρε μια πραγματικα καλη."

 

Επειδή έχω στην κατοχή μου μια Edwards Les Paul Custom (μου κόστισε 800 ευρώ) πρέπει να πω ότι τη θεώρω, όχι απλά καλή, αλλά εξαιρετική κιθάρα (με καθαρά αντικειμενικά κριτήρια, όχι επειδή είναι δικιά μου) που μόνο για την τιμή της μπαίνει στην κατηγορία των Gibson Les Paul Studio. Και την κρίνω σαν κιθάρα όχι μόνο απο τη δικιά μου, αλλά και από μια Edwards Les Paul Custom ενός φίλου μου, από την οποία εντυπωσιάστηκα και πήρα τη δική μου. Μάλιστα, ποιοτικά είναι στα επίπεδα ESP (όχι LTD, μιλάω για μοντέλα ESP

Eclipse των 1600+ ευρώ), και το λέω επειδή έχω καλή εμπειρία από ESP και γνωρίζω την ποιότητα τους. Ε, οι Edwards είναι ακριβώς αυτό. Δυστυχώς όσοι δεν τις εχουν πιάσει στα χέρια τους δε μπορούν να ξέρουν τι χάνουν. Πρότεινα μια Edwards σαν τη δική μου (την πήρε σε μαύρο, εγώ την έχω σε λευκό) σε ένα παλικάρι από το γειτονικό forum...κάντε ένα κόπο και διαβάστε τις εντυπώσεις του

 

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=82760.msg659820#msg659820

 

Κι εδώ φωτογραφίες --> http://imageshack.us/g/585/dsc00068sv.jpg/

 

:)

 

Φίλε Μιχάλη, αν σου είναι εύκολο μπορείς, σε παρακαλώ, να μου στείλεις ένα λινκ από thomann για την κιθάρα που λες?Επειδή μου βγάζει διάφορες και δε ξέρω ποια λες. Θα με βοηθούσες... Να είσαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Μιχάλη, αν σου είναι εύκολο μπορείς, σε παρακαλώ, να μου στείλεις ένα λινκ από thomann για την κιθάρα που λες?Επειδή μου βγάζει διάφορες και δε ξέρω ποια λες. Θα με βοηθούσες... Να είσαι καλά!

 

Δεν υπάρχει στο thomann, αλλά και να υπήρχαν θα είχαν γίνει ανάρπαστες, όπως έγιναν και στο richtonemusic από οποίο την πήρα, το οποίο σταμάτησε να τις έχει και πλέον τις έχει το roninguitars απ' ότι μου είπαν μέσω email. Oπότε μόνο ebay --> http://search.eim.ebay.gr/?kw=esp+edwards&el=3&en=50&elc=-2&ep=1&es=21

 

Απ'ότι βλέπω στο ebay το richtonemusic έχει ακόμα κάποιες Εdwards, προτίμησε αυτό ή το roninguitars μιας και τα 2 είναι από Αγγλία για να αποφύγεις το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο με το θέμα του karman αλλά αφού αποφάσισε να κάνω μια ερώτηση.. τι είναι αυτές οι Esp edwards??..δεν τις έχει το site της Esp.. είναι όντως Esp ή κάτι παρεμφερές? έτσι όπως είδα μερικές με τους duncan θα έχουν πολύ γλυκό-δυνατό ήχο.. βγάζει και πολλές αριστερές είδα στο ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε εδώ --> http://en.wikipedia.org/wiki/ESP_Edwards_Series

 

Αυτό είναι το site τους --> http://www.espguitars.co.jp/edwards/

 

Ισχύει και αυτό που είπες για τον ήχο και για τις αριστερές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου