Προς το περιεχόμενο

Τα Μεροκάματα της μουσικής σκηνής


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ζωη κλαψα και πως να ριξουνε τον μουσικο η πως ο μαεστρος να βγαλει περισσοτερα+ ο ατζεντης

Ξύνεις πληγες...Βαλε μεσα και τις τραγουδιαρες και περιγραφεις πληρως την κατασταση...Ο Σταυρος ξερει καλα τι εννοω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ξερω οτι εξυσα πληγες αλλα με τις τραγουδιαρες καμια φορα γινεται και η θεραπεια στην πληγη ....τι να κανουμε ειναι το παθος μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι σε κανει να κλαις ;Εξηγησου! :-[

 

με τις ατάκες εδώ στο thread.

Πραγματικό κλάμα φίλε.Δάκρυσα από ατάκες του στυλ "πρόλαβα έφυγα γιατί είχε σιδερικά" κ έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ατακες φιλε μου ειναι η σκληρη πραγματικοτητα.Σε αλλη φαση φιλος μου ντραμμερ απο τους πιο συνεπεις επαγγελματιες και με δισκογραφικη ενασχοληση εδαρη αγριως απο τους μπραβους μιας γνωστης φιρμας γιατι κατι τολμησε και ειπε στον ''φιρμα '' (ο φιρμας ειναι απο αυτους που στις αφισσες δειχνουν 35-40 χρονων αλλα ειναι 70+ .Σε αλλη περιπτωση αλλο μπραβοι κυνηγαγαν να δειρουν ντραμερ και κρουστο γιατι τους ειχαν στειλει για το αφεντικο αλλα αυτο ελειπε και καπου επρεπε να ξεσπασουν.Αμα συνεχισω θα γραφω ολη νυχτα.Ειναι για γελια και για κλαμματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δίκιο έχεις, αλλά έκλαψα τι να κάνω;

 

Γνωρίζω την φάση, γιατί ο πεθερός μου ήταν drummer σε αρχαίο ελληνικό ροκ συγκρότημα κ τελικά δούλεψε νύχτα για 30 χρόνια μπουζούκια...άστα να πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο θα ηταν να κλαψεις απο τα γελια ...οχι απο λυπη .Ελπιζω να ειναι απο τα γελια.Αφου αμα βρισκομαστε οι παλιοι φιλοι αυτα θυμομαστε και πραγματι πεφτει γελιο .

Σε αλλη περιπτωση (οχι μια αλλα κανα δυο ) παω σε μαγαζι να κλεισω live με jazz σχημα και αφου δινω το cd σφραγισμενο κλπ κυριλικια μου λεει ο μαγαζατωρ :κοσμο εχετε ; ΟΧΙ  του λεω ..αν ειχαμε κοσμο θα νοικιζαμε μια αιθουσα θα βαζαμε εισητηριο και θα οικονομαγαμε .Κοκκαλο

ο μαγαζατορας ..τελικα μας εβαλε και παιξαμε 3 φορες support σε ενα προγραμμα ελληνικου ροκ

(και καλα ροκ ξερεις τωρα μιμησεις Παπα/νου,Μαχαιριτσα, Χατζηγιαννη κλπ) .

Την τελευταια φορα που θα παιζαμε πανω στην αλλαγη κατεβαινοντας απο το παλκο παω στο μικροφωνο και με ''περιεργη''φωνη λεω :και τωρα ....οι led zeppelin....Περιττο να σου περιγραψω πως με κοιταξαν...πηγαν να με φανε με τα ματια (αγρια βλεμματα μονο ) με το κραξιμο που τους εκανα ...αλλα ποιος ειχε τα ''καρυδια'' να μου την πεσει.Οι τυποι παιζανε σωστα αλλα μουσικη δεν εβγαινε με τιποτα ,ολα τερμα ,δυναμικες μηδεν, στημενοι με μαλλια και χτυπημα σε αγριο ροκαδικο στυλ ...ΤΙΠΟΤΑ .και τις 3 βραδυες εφυγα με χιλια μην παθω καμια ''μολυνση'' στα αυτια .Εχω κι'αλλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για γελια φιλε μου..αν δουλεψεις βραδυ θα καταλαβεις τι λεμε...θα δεις τι παιζει με τα αφεντικα με τις τραγουδιαρες με τους "μαεστρους"...Παντα τα ιδια παντου τα ιδια εκτος απο καποιες εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι μουσικός ακριβώς, αλλά σας αφουγκράζομαι παιδιά.Παίζω νύχτα σαν dj 10 χρόνια.έχω δει κ γω...από μαγαζάτορες μέχρι πελάτες.

 

Ο άλλος είχε μια χαρά barάκι νεολαία Αθήνα.Όπως παίζω γυρνάει κ μου λέει παίξε λίγο πιο μπαρόβια.Του λέω τι εννοείς πιο μπαρόβια;

 

Κανά Madonna-frozen μου λέει, λες κ θα γδυθούμε.Η μπάρα ήταν τίγκα κοπέλα.Τι να πεις;

 

Frozen θέλει ο κύριος.Frozen θα παίξει.

 

Ένας άλλος πελάτης σκάει και μου λέει: "Toυ άντρα η φιλία τώρα"....

Του λέω σε λίγο μπαίνει.Το βάζω κ ενώ παίζει το κομμάτι έρχεται λιώμα κ λέει ¨"γιάτι δεν το βάζεις ρε" ;

 

Παίζει ρε μάγκα του λέω.Άκου... ταρά ταρά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου