Προς το περιεχόμενο

R.I.P Άγγελε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ο Άγγελος πρέπει να ήταν μέλος και στο Noiz γιατί κάποια στιγμή είχα δει στις αγγελίες την κιθάρα του (μια CBS Stratocaster) που την πουλούσε. 'Εχω πάρα πολλές καλές αναμνήσεις από την εποχή που είχε το Σκιάχτρο και τα γέλια που είχαμε κάνει κατά καιρούς εκεί μέσα. Κρίμα που έφυγε τόσο νωρίς. :(

 

Από κάποιο live στο Μύλο της Θεσσαλονίκης:

 

Μέλος 99,9% νομίζω ότι δεν ήταν, αλλά πράγματι είχε βγάλει την κιθάρα προς πώληση. Μάλιστα αυτό αποτελούσε σημείο «τριβής» μας, καθώς τον έψηνα να μην την πουλήσει και να αρχίσει να την επαναφέρει στην ενεργό δράση.

 

Όμως χρόνια είχε κολλήσει με μια SG- του άρεσε πολύ το μπράτσο- και η Stratocaster ήταν σε απραξία.

 

Τέλος πάντων, τι να λέμε τώρα... Πάντως η εν λόγο Fender ήταν αγαπημένο θέμα στις συζητήσεις μας. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστηχως ...καταντησαμε να μαθαινουμε τα ασχημα νεα για τους φιλους απο το ιντερνετ.

γεια σου Αγγελε ...καλο ταξιδι .

 

με τον Αγγελο φτιαξαμε μαζι το ΣΚΙΑΧΤΡΟ (σπασαμε τοιχους , κουβαλησαμε μπαζα, στησαμε και την τζαζ , οπως την ειπε ο αστυφυλαξ που ειχε ερθει για ελεγχο) δυσκολη εποχη και εγω αποχωρησα μετα απο 1.5 χρονο, αλλα οι αναμνησεις εμειναν.

τελευταια το ειδα περσυ στο τουρκολιμανο με τους cool σε διασκευες και με την sg που του εκανα πλακα.

 

τα συλυπητηρια μου στη συζηγο του και το γυιο του.

:'(

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για τον Άγγελο ,τελικά είναι μικρός ο κόσμος ,δεν πρέπει να έχω παίξει περισσότερες φορές πουθενά αλλού από το Σκιάχτρο ,εκείνο το φεγγάρι δεν υπήρχε άλλο μαγαζί πλην εκτάκτων λάιβ σε μαγαζιά που δεν ήταν λαιβτζίδικα. Συνήθως παίζαμε μόνοι μας ,μαζί με τους Σκόρια και 5-6 κολλητούς μας για θεατές  ,πίναμε τα ποτάκια μας,βάζαμε μουσικές  ............

Κάποτε κάναμε μέχρι και πρόβες με το γκρουπ μου, σε ένα πλαινό δωματιάκι που είχε διαμορφώσει ο Άγγελος .

Είχα πάνω από 20 χρόνια να τον δω ,ας είναι καλά εκεί που πήγε .

Τον ντράμμερ του το Λεβί θυμάμαι ,τον μπασσίστα του τον ξεχνώ αυτή τη στιγμή .

 

 

Ήταν η αγαπημένη τους διασκευή

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για τον Άγγελο ,τελικά είναι μικρός ο κόσμος ,δεν πρέπει να έχω παίξει περισσότερες φορές πουθενά αλλού από το Σκιάχτρο ,εκείνο το φεγγάρι δεν υπήρχε άλλο μαγαζί πλην εκτάκτων λάιβ σε μαγαζιά που δεν ήταν λαιβτζίδικα. Συνήθως παίζαμε μόνοι μας ,μαζί με τους Σκόρια και 5-6 κολλητούς μας για θεατές  ,πίναμε τα ποτάκια μας,βάζαμε μουσικές  ............

Κάποτε κάναμε μέχρι και πρόβες με το γκρουπ μου, σε ένα πλαινό δωματιάκι που είχε διαμορφώσει ο Άγγελος .

Είχα πάνω από 20 χρόνια να τον δω ,ας είναι καλά εκεί που πήγε .

Τον ντράμμερ του το Λεβί θυμάμαι ,τον μπασσίστα του τον ξεχνώ αυτή τη στιγμή .

 

 

Ήταν η αγαπημένη τους διασκευή

 

Τον Αλμπερτο Λεβι λες ε; που ηταν και στους Παρθενογεννεσις.. μηπως λες επισης των μπασιστα των Παρθενογεννεσις; τον Μακριδη;

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σκιάχτρο ήταν το πρώτο μαγαζί που παίξαμε και η υποστήριξη από τον Άγγελο μας έδωσε την αυτοπεποίθηση που μας έλειπε. Θα τον θυμόμαστε πάντα με αγάπη.

If it's worth doing, it's worth overdoing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Αλμπερτο Λεβι λες ε; που ηταν και στους Παρθενογεννεσις.. μηπως λες επισης των μπασιστα των Παρθενογεννεσις; τον Μακριδη;

 

Ναι φίλε ,αυτοί ήταν ,γι αυτό έλεγα πόσο μικρός είναι ο κόσμος ,τώρα θα μου πεις μια χούφτα άνθρωποι ήμασταν τότε ,λίγο πολύ ,όλοι γνωριζόμασταν ,έστω κι αν δεν ξερενόμασταν ονομαστικά

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε ,αυτοί ήταν ,γι αυτό έλεγα πόσο μικρός είναι ο κόσμος ,τώρα θα μου πεις μια χούφτα άνθρωποι ήμασταν τότε ,λίγο πολύ ,όλοι γνωριζόμασταν ,έστω κι αν δεν ξερενόμασταν ονομαστικά

 

Δικιο εχεις, αλλα μια χουφτα ειμαστε και τωρα.. οποτε δεν προχωρησε και πολυ η "αφομοιωση"..  ;)

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τον μπασσίστα του τον ξεχνώ αυτή τη στιγμή...

Αν θυμάμαι καλά λεγόταν Γεράσιμος και ήταν και ο τραγουδιστής της μπάντας. Κάποια στιγμή είχαν και κάποιο άλλο μπασίστα αλλά ούτε που θυμάμαι πια...

 

Κάποτε κάναμε μέχρι και πρόβες με το γκρουπ μου, σε ένα πλαινό δωματιάκι που είχε διαμορφώσει ο Άγγελος .

Τελικά έχει περάσει πολύς κόσμος από εκείνο το πλαϊνό (μαύρο) δωματιάκι...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά λεγόταν Γεράσιμος και ήταν και ο τραγουδιστής της μπάντας. Κάποια στιγμή είχαν και κάποιο άλλο μπασίστα αλλά ούτε που θυμάμαι πια...

 

To Line-Up για το Both:

 

Guitar, Bass, Vocals -- Άγγελος Κακουράτος

Vocals, Bass, Keyboards -- Γεράσιμος Μπονάνος

Vocals, Noises [Technical], Voice -- Μαρία Πασχαλάκη

Drums, Programmed By [Rhythm Sequenser] -- Αλβέρτος Λεβής

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απ' ότι βλέπω (και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις με έκπληξη, βλέπε Samy Paraga), αρκετοί από εσάς γνωρίζατε τον Άγγελο. Τελικά είναι μικρός ο κόσμος και στην περίπτωση μας ίσως και λιγάκι περισσότερο.

 

Εχθές αρκετοί φίλοι, μουσικοί και παλιοί συνεργάτες, τον αποχαιρετήσαμε έτσι όπως θα ήθελε. Χωρίς δάκρυα κρατώντας την εικόνα του Άγγελου με το φοβερό χιούμορ και την αγάπη για την μουσική.

 

Και θέλω να τονίσω ότι ο Άγγελος ήταν ένας άνθρωπος με πολύ αγάπη και πολύ πάθος για την μουσική. Ακούω κάτι τζαμαρίσματα μας και από την πρώτη νότα καταλαβαίνεις πόσο πολύ γούσταρε αυτό που έκανε. Πόση ψυχή και ροκιά είχε στο παίξιμο του.

 

Ελπίζω ότι σε ένα σχετικά κοντινό μέλλον θα οργανώσουμε ένα farewell party, ακριβώς έτσι όπως θα το γούσταρε εκείνος. Στην ταράτσα του σπιτιού του- το έκανε κάθε χρόνο στην γιορτή του- όπου στηνόταν κανονικό live.

 

Και όπως είπα στον Θάνο, τον γιο του, έχουν μείνει κάτι κιθάρες που θέλουν αγάπη και στοργή, οπότε ετοιμάσου γιατί θα σου έρθουμε για jam.       

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου