Προς το περιεχόμενο

Made in Greece Pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σκέφτηκα πριν λίγο κοιτώντας το facebook του:

ο λόγος που δεν βλέπουμε πολλά Rat Pedals στα μεταχειρισμένα του Νοιζ ίσως είναι όχι επειδή δεν κυκλοφορούν πολλά, αλλά επειδή όποιος έχει ένα custom πετάλι, μάλλον δεν θέλει να το δώσει (δύσκολα το δίνει)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eγώ πάντως αυτό που του είχα ζητήσει δεν το έφτιαχνε (ακόμη-δεν ξέρω τώρα μπορεί και να φτιάχνει) και για κάτι παρεμφερές που μπορούσε να κάνει μου είχε ζητήσει περισσότερα απο όσα έχει το αντίστοιχο επώνυμο, οπότε δεν συνεργαστήκαμε. Φυσικά και αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλός μάστορας ή καλό παλικάρι, απλά στη δική μου περίπτωση δεν έκατσε η φάση...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@degdekis

 

Αν επιτρέπεται, τι του είχες ζητήσει; Αν επρόκειτο για καμιά ... υπερπαραγωγή , μάλλον λογικό το βρίσκω να του κόστιζε σαν υλικά και εργασία περισσότερο από ένα βιομηχανοποιημένο orginal .

Στην περίπτωσή μου όμως - καθώς και σε άλλες περιπτώσεις που τυχαίνει να ξέρω (αφού όποτε πάω από το εργαστήριό του, όλο ρωτάω "πόσο αυτό;" και "πόσο εκείνο";)- μου έφτιαξε custom δυο επώνυμα booster (ένα tremble booster και ένα clean boost) σε τιμές που είναι πως να το πω ;D ... εκτός συναγωνισμού;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@degdekis

 

Αν επιτρέπεται, τι του είχες ζητήσει; Αν επρόκειτο για καμιά ... υπερπαραγωγή , μάλλον λογικό το βρίσκω να του κόστιζε σαν υλικά και εργασία περισσότερο από ένα βιομηχανοποιημένο orginal .

Στην περίπτωσή μου όμως - καθώς και σε άλλες περιπτώσεις που τυχαίνει να ξέρω (αφού όποτε πάω από το εργαστήριό του, όλο ρωτάω "πόσο αυτό;" και "πόσο εκείνο";)- μου έφτιαξε custom δυο επώνυμα booster (ένα tremble booster και ένα clean boost) σε τιμές που είναι πως να το πω ;D ... εκτός συναγωνισμού;

 

 

 

Φίλτατε tam tam  θεωρείς ότι 100€(επί κρίσης που μαστίζει τον κόσμο) που χρεώνει για booster είναι εκτός συναγωνισμού??

Να μην μιλήσω για τους υπόλοιπους που χρεώνουν λες και αγοράζεις Gucci & Ferre...

Με αυτά τα χρήματα γνωρίζεις πλέον τις άπειρες επιλογές(επωνύμων) πού έχεις έτσι??

Και να μην ανοίξω πάλι το θέμα περί εγγύησης εφ όρου ζωής που δεν ξέρουμε αύριο αν όλοι αυτοί οι DIY θα συνεχίσουν να φτιάχνουν πετάλια και δεν θα το γυρίσουν σε μάγειρες,ναυτικοί ή σουβλατζήδες , με πρόσφατο παράδειγμα τον Telegun που πήγε USA...

Δεν φτάνει μόνο το καλό παιδί και αν τα λέει όμορφα...πλέον πονάει και η τσέπη εκεί έξω κι αν δεν θέλουν να τα παρατήσουν ΕΜΜΕΣΑ καλό θα είναι να κάνουν κάτι ΑΜΕΣΑ.

Η καλύτερη διαφήμιση για εμας τους άρρωστους μουσικούς είναι το από στόμα σε στόμα..

Και η τιμή ειναι το Α και το Ω στις μέρες μας(χωρίς πτώση στην ποιότητα εννοείται).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλτατε tam tam  θεωρείς ότι 100€(επί κρίσης που μαστίζει τον κόσμο) που χρεώνει για booster είναι εκτός συναγωνισμού??

Να μην μιλήσω για τους υπόλοιπους που χρεώνουν λες και αγοράζεις Gucci & Ferre...

Με αυτά τα χρήματα γνωρίζεις πλέον τις άπειρες επιλογές(επωνύμων) πού έχεις έτσι??

Και να μην ανοίξω πάλι το θέμα περί εγγύησης εφ όρου ζωής που δεν ξέρουμε αύριο αν όλοι αυτοί οι DIY θα συνεχίσουν να φτιάχνουν πετάλια και δεν θα το γυρίσουν σε μάγειρες,ναυτικοί ή σουβλατζήδες , με πρόσφατο παράδειγμα τον Telegun που πήγε USA...

Δεν φτάνει μόνο το καλό παιδί και αν τα λέει όμορφα...πλέον πονάει και η τσέπη εκεί έξω κι αν δεν θέλουν να τα παρατήσουν ΕΜΜΕΣΑ καλό θα είναι να κάνουν κάτι ΑΜΕΣΑ.

Η καλύτερη διαφήμιση για εμας τους άρρωστους μουσικούς είναι το από στόμα σε στόμα..

Και η τιμή ειναι το Α και το Ω στις μέρες μας(χωρίς πτώση στην ποιότητα εννοείται).

 

Δηλαδή συγγνώμη,θέλεις να μας πεις ότι όταν σου δίνει στα 50 με 70 ευρώ ένα πετάλι που ''απ'έξω'' το φέρνεις στα 140 minimum δεν είναι εκτός συναγωνισμού;; Και αυτά περί εγγύησης είναι δικαιολογίες του χαβαλέ και της συζήτησης.Οποιοσδήποτε κατασκευαστής της προκοπής σε διαβεβαιώ ότι είναι σε θέση να διορθώσει πιθανές ζημιές των πεταλιών,δεν είναι δα και πυρηνική φυσική,με schematics λειτουργούν όλα.Προτιμώ χίλιες φορά να στηρίξω ένα παιδί με μεράκι,ώστε και να φτιάξω κάτι ακριβώς όπως το θέλω και για να είμαι σε διαρκή επικοινωνία μαζί του.

 

1* Ο Telegun την έκανε για Αμερική γιατί ήταν ταλεντάρα και πολύ καλός στη δουλειά του,δεν έγινε σουβλατζής.

 

2* Το πετάλι που εγώ ζήτησα με τις δικές μου προτιμήσεις,είναι πολύ ανώτερο του Original (DOD308) και σε ποιότητα κατασκευής μιας και το δικό μου είναι hand made και με τις παραμετροποιήσεις που για μένα είναι βολικότερες.

 

Φιλικά πάντα έτσι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη ειμαστε αρρωστοι με τη μουσικη οταν θελουμε κατι το θελουμε οπως το θελουμε, χωρις συμβιβασμους στην ποιοτητα κ στον ηχο μας.Εκτος συναγωνισμου με βαση την ποιοτητα κατασκευης κ υλικων ιδιου επιπεδου προσθετω εγω κ φανταζομαι αυτο θα εννουσε ο Τam tam , οχι συναγωνισμου με πεταλια εμποριου με ψευτικα υλικα.Οσο για την εγγυηση συμφωνω με τον BillTrantos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ρε μάγκες, ειναι ΠΟΛΥ ωραια αίσθηση, το να είσαι στην Denmark street στο Λονδίνο, όπου βρίσκονται τα διάσημα κιθαρομαγαζα της πρωτεύουσας του Βασιλειου, και να βλέπεις μια βιτρίνα με ΕΛΛΗΝΙΚΑ πεταλια (Jam, crazy tube circuits), απο τα λίγα boutique πεταλια που πουλιούνται σε αυτο το υπέροχο δρομάκι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή συγγνώμη,θέλεις να μας πεις ότι όταν σου δίνει στα 50 με 70 ευρώ ένα πετάλι που ''απ'έξω'' το φέρνεις στα 140 minimum δεν είναι εκτός συναγωνισμού;; Και αυτά περί εγγύησης είναι δικαιολογίες του χαβαλέ και της συζήτησης.Οποιοσδήποτε κατασκευαστής της προκοπής σε διαβεβαιώ ότι είναι σε θέση να διορθώσει πιθανές ζημιές των πεταλιών,δεν είναι δα και πυρηνική φυσική,με schematics λειτουργούν όλα.Προτιμώ χίλιες φορά να στηρίξω ένα παιδί με μεράκι,ώστε και να φτιάξω κάτι ακριβώς όπως το θέλω και για να είμαι σε διαρκή επικοινωνία μαζί του.KANENA ΠΕΤΑΛΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 50 ΜΕ 70...ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠ ΤΑ 80+

1* Ο Telegun την έκανε για Αμερική γιατί ήταν ταλεντάρα και πολύ καλός στη δουλειά του,δεν έγινε σουβλατζής. ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ??ΠΑΜΕ USA ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ??

 

2* Το πετάλι που εγώ ζήτησα με τις δικές μου προτιμήσεις,είναι πολύ ανώτερο του Original (DOD308) και σε ποιότητα κατασκευής μιας και το δικό μου είναι hand made και με τις παραμετροποιήσεις που για μένα είναι βολικότερες.

 

Φιλικά πάντα έτσι!

ΠΑΝΤΑ φιλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα!

Εγώ τελευταία έχω κολήσει με αυτόν:

https://www.facebook.com/badpixel.pedals?fref=ts

η αισθητική των πεταλιών είναι απλά αξεπέραστη και οι τιμές λογικές.

Τώρα από ήχο.... απλά τα σπάνε τι να λέμε, λεφτά να έχεις να αγοράζεις.

Έχω ένα φθζζ του και ένα clean boost που τα πήρα από γνωστό κατάστημα της Θεσσαλονίκης και είμαι υπερευχαριστημένος

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου