Προς το περιεχόμενο

Resonance - Computer Game - Music by Nikolas


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Resonance_04-1024x710.jpg

 

Εδώ και 5 (!) χρόνια δουλεύω σε αυτό το παιχνίδι, από τον Vince XII. Φίλοι, χωρίς να έχουμε βρεθεί ποτέ από κοντά, μαζί με την υπόλοιπη ομάδα και την προώθηση της Wadjet Eye Games και του Dave Gilbert (με αυτόν έχω βρεθεί παραδόξως για ποτάκι στην ΝΥ) τελικά τελειώσαμε το παιχνίδι Resonance το οποίο είναι έτοιμο προς προ-πώληση.

 

Το soundtrack και τα περισσότερα ηχητικά εφέ τα έχω επιμεληθεί εγώ. Το soundtrack περιλαμβάνεται σε κάθε αγορά της προ-πώλησης και διαρκεί σχεδόν 37 λεπτά. Αποτελείται από μία πληθώρα διαφορετικών αισθητικών, από κλασσική μουσική, σε θρίλλερ, σε ψυχεδελικά κομμάτια, σε τραγούδια, σε industrial, σε ότι μπορεί να φανταστεί κανείς!

 

Το παιχνίδι είναι ένα adventure game μεγάλης διάρκειας, με σπουδαίο σενάριο (αφού το ξέρω από τη μέσα μεριά). Μερικά reviews υπάρχουν ΕΔΩ κι ΕΔΩ.

 

Η physical order κοστίζει 25$ και η digital στα 9$. Και τα δύο μπορεί κανείς να παραγγείλει από εδώ: http://www.wadjeteyegames.com/resonance-pre-order.html

 

Το παιχνιδι θα κυκλοφορήσει στις 19 Ιουνίου από διάφορα portals καθώς και από το steam (steampowered.com).

 

Νικόλας

 

ΥΓ. Ελπίζω σύντομα (αύριο; ) να ποστάρω κανένα κομμάτι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι λες τωρα ?  :o :o :o

 

βγαινουν ακομα παιχνιδια σε στυλ monkey island ?

 

ontopic now

Ενα μεγαλο Μπραβο απο μεριας μου για την προσπαθεια σας και ευχομαι οτι καλυτερο στο μελλον

Μας κανεις περηφανους  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα ειναι λιγο (πολυ) 90s ή νομιζω? :P Στα 640χ480px και παλι χαλια ειναι. Εχουν καταλαβει οτι ειμαστε στο 2012?... ::)

 

Edit:

Ειμαι και γω φαν των adventures αλλα επιμενω οτι η αναλυση/γραφικα ειναι αστεια για τις μερες μας.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι λες τωρα ?  :o :o :o

 

βγαινουν ακομα παιχνιδια σε στυλ monkey island ?

'Οχι μόνο βγαίνουν, αλλά πουλάνε αρκετά μάλιστα! Και σε μερικές περιπτώσεις ΠΑΡΑ πολύ... (δε μιλάω για το συγκεκριμένο...)

 

Τα γραφικα ειναι λιγο (πολυ) 90s ή νομιζω? :P Στα 640χ480px και παλι χαλια ειναι. Εχουν καταλαβει οτι ειμαστε στο 2012?... ::)

Φυσικά είναι! Και, ναι το έχουν καταλάβει. Εσύ έχεις υπόψη για την ιδέα αισθητική ελευθερία; Και τέλος πάντων για σκέψου τον παλαιοληθικό Βαγγέλη! ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

waterfall: Τώρα είδα το edit. Το παιχνίδι ΕΙΝΑΙ indie και δε θέλω να σου αναφέρω το budget με το οποίο φτιάχτηκε, αλλά είναι εξαιρετικά χαμηλό, ενώ το επίπεδο είναι εξαιρετικά υψηλό. Αν θες να κολήσεις στη χαμηλή ανάλυση των γραφικών, by all means, αλλά με αυτόν τον τρόπο θα προσπεράσεις πληθώρα παιχνιδιών (ακόμη και σημερινά σε flash, κλπ) που έχουν χαμηλή ανάλυση και αξίζουν πολλά! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω που κολαει ο...."παλαιοληθικος" Βαγγελης (?) με ενα παιχνιδι του 2012 που απευθυνεται σε PC users και εχει αναλυση 640χ480. Τα γραφικα τα προσπερναω γιατι δειχνουν ρετρο και μου αρεσουν, αλλα η αναλυση/μεγεθος του παιχνιδιου ειναι για οθονες iPhone παρα για συγχρονα PCs. Θα βγαλουμε τα ματια μας αν παμε να το παιξουμε σε μια νορμαλ οθονη στα 1920x1080 ::)

Ακομα κι αν κατεβασουμε την αναλυση μας σε 640x480 τα πραγματα θα δειχνουν χειροτερα, γιατι οι LCD/LED δειχνουν χαλια κατω απο την ανωτερη αναλυση τους.

 

ΥΓ:

Τα σημερινα ("μικρα") flash παιχνιδια εχουν εξαιρετικα γραφικα.

Παντως μου θυμισε αλλες (καλες) εποχες, τα 90s δηλαδη και πολλα καλα adventures απο τοτε (Monkey Island κλπ οπως εγραψε και ο Messalion)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το παιχνίδι παίζει σε full screen μια χαρά (αφού το έχω και το έχω παίξει πολύ).

 

Το σχόλιο για το Βαγγέλη ήταν λίγο trolling... :P τίποτε παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω για να το παιξω σε full screen δεν το συζητω καν, αφου η αναλυση μου ειναι στα...5760x1080 ;D

Αλλα τεσπα, ιδωμεν οταν βγει... 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω για να το παιξω σε full screen δεν το συζητω καν, αφου η αναλυση μου ειναι στα...5760x1080 ;D

Αλλα τεσπα, ιδωμεν οταν βγει... 8)

Ε ενταξει

Νικόλα πες στους συνεργατες σου να ζητησουν συγνωμη που δεν εφτιαξαν το παιχνιδι για προτζεκτορες HD

 

σε πειραζω of curse  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ε ενταξει

Νικόλα πες στους συνεργατες σου να ζητησουν συγνωμη που δεν εφτιαξαν το παιχνιδι για προτζεκτορες HD

 

σε πειραζω of curse  ;D ;D

Θα τους το πω φυσικά. Θα τους μαλώσω και θα τους κάνω να φτύσουν αίμα μιλάμε!  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου