Προς το περιεχόμενο

Νέα προϊόντα Roland - 31 Αυγούστου 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο στη Roland για το Integra. Στον τομέα του modelling είναι πολλά βήματα μπροστα. Η supernatural εχει ακόμα πολλά πραματα να δώσει.

 

Παω να διαβασω τις λεπτομέρειες του τωρα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

...βαλτε λιγη RAM στο "πακετο"...

Έχουμε άλλα μηχανήματα με RAM όταν πρόκειται για samples, συμπεριλαμβανομένου του G για παράδειγμα.

Αλλά όπως είπαμε, κάθε μηχάνημα γι'αυτό που είναι κατασκευασμένο.

 

@ cyclops

Αυτό που σου είπα είναι καθ'οδόν. Μέχρι τότε δες το video.

 

 

EDIT:

Το ανέβασα, ελπίζω να σου κάνει.

i7bd.jpg.9ce124d81aeb798e65bdda12a275b5b6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ωραιο φαινεται.

Ναι, αλλά... είναι μαύρο, δεν έχει πολλά κουμπιά ούτε πολλά φωτάκια, δεν έχει έγχρωμη οθόνη touch, δεν παίρνει CD, δεν φορτώνει φωτογραφίες ούτε βίντεο, δεν έχει SCSI ούτε DMA, δεν παίρνει ούτε δισκέτα, δεν παίζει ρυθμούς, χάλια - χάλια  ;D ;D ;D

 


 

Πολυ iPad και iPad ομως. Που ειναι ο windows editor? ???

Αμφιβάλεις  για την Roland ?

Το μηχάνημα είναι made in Japan και σίγουρα θα διαθέτει κάτι που το λένε SysEx, όπως όλα τα Roland άλλωστε, εάν σου λέει κάτι αυτό. Χωρίς να το έχω δοκιμάσει παίρνω την ευθύνη να σου πω ότι είναι full editable μέσω Midi (SysEx), οπότε...

 

Αν και για να πω την αλήθεια, δεν ασχολήθηκα με τη συγκεκριμένη "πληροφορία" περί Windows/Mac editor, καθότι άλλα πράγματα επικέντρωσαν την προσοχή - τράβηξαν το ενδιαφέρον.

 

Άλλωστε, τα PC/MAC και γενικότερα τα laptop με την μορφή που τα ξέρεις σήμερα αλλάζουν - θα αλλάξουν. Προς τα κει πάει...

 

Αν δεις και κάποια από τα υπόλοιπα (σημερινά & προηγούμενα) προϊόντα, προς τα εκεί κοιτάζουν χαμογελαστά.

Π.χ.

UM-ONE mk2

DUO-CAPTURE EX

A-49

A-88

 

επίσης

JUPITER-80, JUPITER-50, JUNO-Di, JUNO-Gi, Lucina AX-09, BK-5, BK-5 OR

RD-700NX, RD-300NX, LX-15, HP507, HP505, HP503, DP90S, DP90

TD-30, TD-15, TD-11

FR-1x, FR-1xb

 

και το παρακάτω

Piano Partner for iPad

 

Αφού σχεδόν σε όλα αρχίζει η Roland και υιοθετεί το νέο της σύστημα WirelessConnect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μη μας αφήσει με την όρεξη η Roland και να μας δώσει σύντομα και το manual αλλά και περισσότερα audio demos. Θέλει promotion το μηχάνημα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ελπίζω να μη μας αφήσει με την όρεξη η Roland και να μας δώσει σύντομα και το manual αλλά και περισσότερα audio demos.

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω ότι κάτι είχα ακούσει για VST editor ή για SONAR, νομίζω - δεν το θυμάμαι. Μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Θέλει promotion το μηχάνημα. ;)

Με αυτά που κουβαλάει πάνω του δεν έχει ανάγκη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...και περισσότερα audio demos...

Εδώ, υπάρχουν όλες οι πληροφορίες για το INTEGRA-7, όλα τα audio demos συμπεριλαμβανομένου του Motional Surround.

 

Και εδώ υπάρχουν όλα τα demos από όλες τις κάρτες SRX για όσους δεν τις γνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλωστε, τα PC/MAC και γενικότερα τα laptop με την μορφή που τα ξέρεις σήμερα αλλάζουν - θα αλλάξουν. Προς τα κει πάει...

 

Ναι αλλά εγώ φέτος πηρα καινουριο λαπτοπ ;D Αν σκεφτεις ότι το προηγουμενο μου το είχα παρει το 2002...μαλλον θα χρειαστώ windows editor.

 

Νταξει, πιο πολύ αστειεύομαι. Αλλωστε σπανια χρησιμοποιώ editros, ακόμα και στα δυσκολα συνθς. Αλλωστε ο μουσικός  μου υπολογιστης, είναι αυτός από το 2002 που ελεγα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου