Προς το περιεχόμενο
immortalx

κατασκευη 7χορδης Super Strat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αουτς....θρεφτάρι ρε συ.

Απο αύριο διάδρομο, ψάρια/κοτόπουλα και πολλές ωμες πράσινες σαλάτες  :)

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω!!! τι μου εχεις κανει ξερεις?? ερωτευτικα τη LP σου! τι τρελο χρωμα ειναι αυτο....ονειρο!!!!

την είχα δει στο άλλο φόρουμ π την είχες βάλει κ είχα πάθει πλάκα ειδικά τ μανίκι είναι όλα τ λεφτά !!!!  μ έτρεχαν τ σάλια αλλά δεν είμαι γραμμένος να σχολιάσω....

Καλά η les paul είναι ακόμη καλύτερη!!  :o Θα την αγόραζα άνετα. Συγχαρητήρια!

Και μια χαζή ερώτηση.Απ'ότι καταλαβαίνω το κάνεις ερασιτεχνικά γι'αυτό και αναρωτιέμαι πόσο καλή μπορεί να είναι λειτουργικά.

Πως παίζει μια τέτοια χειροποίητη κιθάρα;Είναι το ίδιο ευκολόπαιχτη με μία καλή του εμπορίου ή πρέπει να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις στο παιξιμο;

Έχει κανενα λειτουργικό πρόβλημα;(πχ στο intonation,στα bends,στο κούρδισμα ή κάτι άλλο κτλ)

Καλά η les paul είναι ακόμη καλύτερη!!  :o Θα την αγόραζα άνετα. Συγχαρητήρια!

Και μια χαζή ερώτηση.Απ'ότι καταλαβαίνω το κάνεις ερασιτεχνικά γι'αυτό και αναρωτιέμαι πόσο καλή μπορεί να είναι λειτουργικά.

Πως παίζει μια τέτοια χειροποίητη κιθάρα;Είναι το ίδιο ευκολόπαιχτη με μία καλή του εμπορίου ή πρέπει να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις στο παιξιμο;

Έχει κανενα λειτουργικό πρόβλημα;(πχ στο intonation,στα bends,στο κούρδισμα ή κάτι άλλο κτλ)

Σαφεστατα και υπαρχουν προβληματα, αλλιως δεν μαθαινει κανεις. Ειναι αδυνατον να περασεις για πρωτη φορα ταστα ή να κανεις fret dress και με την πρωτη φορα να ειναι αψεγαδιαστα! Βελτιωνεσαι σιγα-σιγα με καθε νεα κατασκευη και χρειαζεται να "γυρισεις" πολλες φορες πισω στις προηγουμενες για να διορθωσεις λαθη τα οποια πλεον σου φαινονται αστεια  ;D

Κι εγώ Les Paul-(sg κλπ)-άκιας είμαι και έπαθα ζημιά νυχτιάτικα! :D

εγώ πάντως φίλος παθαίνω ζημιά κάθε φορά π σχολιάζεις !!!!!θέλω μετά μπίρααααααααααααααααααααααα!!!!!!!  ;D  ;D  ;D

συγνώμη παιδιά για τo off

Η Les Paul ειναι 4.7 κιλα και η 7χορδη 4.2

Σε 6χορδη εκδοση πιστευω θα επεφτε στα 4 κιλα

Βαριά κιθάρα όλα τα λεφτά και η δικιά μου η κόκκινη του avatar  γύρω στα 4,5 βγήκε με κυριολεκτικά απειρο sustain,βέβαια καλό να υπάρχει και κανα σκαμπουδάκι εκει γύρω ;D

Χαχα, Νασο παιζεις μια ωριτσα και γινεσαι τουμπανο! Τι γυμναστηρια και ιστοριες  ;D

Μπα τώρα παίζω μόνο καθιστός το όρθιο δεν είναι για την ηλικία μου...κύριε Γιάννη ;D

Η Les Paul ειναι 4.7 κιλα

Μια χαρά βάρος έχει. Έτσι πρέπει να είναι μια Les Paul (γνώμη μου). ;)

Βαριά κιθάρα όλα τα λεφτά και η δικιά μου η κόκκινη του avatar  γύρω στα 4,5 βγήκε με κυριολεκτικά απειρο sustain,βέβαια καλό να υπάρχει και κανα σκαμπουδάκι εκει γύρω

Μιλάμε για θεά τώρα! :)

εγώ πάντως φίλος παθαίνω ζημιά κάθε φορά π σχολιάζεις !!!!!θέλω μετά μπίρααααααααααααααααααααααα!!!!!!!

Εσύ έχεις μέλλον. Θα πας μπροστά. ;D ;D ;D

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.