Προς το περιεχόμενο

Ποια να παρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...θα ειμαι απλος....Εχω 2.500 ευρω! Ποια κιθαρα να παρω...??? Η ερωτηση αποσκοπει στο να ακουσω για κιθαρες που ουτε ξαν φανταζομαι πως υπαρχουν...ειτε μιλαμε για ''μαρκα'' ειτε για ποιοτητα...Περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπαρχουν τοσες πολλες κιθαρες που αν δεν μας καθοδηγήσεις εσυ πρωτα δεν νομιζω να σου προτεινουμε κατι απολυτα σωστο για εσενα.

Παντως απο το nickname σου μαλλον για "ροκα" σε κοβω :wink:

 

Προσωπικα με τοσα χρηματα εγω μαλλον θα κοιταζα να παρω 2 κιθαρες για να καλυψω ετσι οσο το δυνατον περισσοτερες "βασεις" :wink:

 

Με τις δυο αυτες παντως νομιζω οτι μπορεις να παιξεις σχεδον τα πάντα,(κοστιζουν περιπου 1250 ευρω η καθεμια):

 

1.τρομερα ευελεκιτη tele & οι Bill Lawerence designed NOISELESS μαγνητες εχουν μηδενικο θορυβο & πιο ροκ χαρακτηρα:

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0101602731

 

 

2.αλλη μια super ευελικτη & κλασσικη κιθαρα (πολυ καλυτερη κατασκευαστικα απο την αντιστοιχη Gibson και με το added bonus των εξαιρετων & "διαφορετικων" mini humbuckers):

 

http://www.epiphone.com/elitist/sheraton.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ενισχυτή έχεις ?

Γιατί όσο καλή και να είναι η κιθάρα αμα δεν τραβάει ο ενισχυτής.

 

Οσο για την κιθάρα, συμφωνώ με τον superfunk. Επίσης θα πρέπει να γίνεις και πιο συγκεκριμένος στο τι περιμένεις απο την κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ενισχυτή έχεις ?

 

Φυσικα αυτο ειναι εκ των 'ουκ ανευ" :!:

 

Τι ενισχυτη εχεις αλήθεια :?:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ενισχυτή έχεις ?

 

Φυσικα αυτο ειναι εκ των 'ουκ ανευ" :!:

 

Τι ενισχυτη εχεις αλήθεια :?:

 

 

εναν marshall 35αρη και μια fender usa.....Bασικα στο μυαλο μου για aγορα βρισκεται μια gibson lp ...λογω εργονομιας περισσοτερο....(τα εχουμε ξαναπει - θελω να κατεβενουν οι χορδες οσο πιο κατω γινεται, παχυ μπρατσο λογω τενοντιτιδων στο παρελθον κ.λ.π)....Ρωταω ομως γιατι κατι μπορει να μου ξεφευγει απο τα ειδη υπαρχοντα...Οσο για το τι παιζω ..80's heavy - metalies....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να δεις και αυτά που σου λενε τα παιδιά αλλά επειδή&ψάχνεις&&για περίεργα πράγματα αλλά σε κορυφαία ποιότητα θα σου πρότεινα να δείς σε αυτά τα χρήματα&και εάν σου αρέσει μια κιθάρα σε strat style,&τότε δες για John&Suhr κιθάρες ή&Tom Anderson.&Εάν θέλεις κάτι ποιο ευέλιγκτο που κάνει τα πάντα πρέπει να δείς για Nik Huber Guitars.&Το ποιο φθηνό του μοντέλο&(τώρα βγήκε για τους bolt on fun)&κοστίζει 2,600 Euro. Αλλά βάζεις ότι μαγνήτες θέλεις (φτιάχνονται&΄για εσένα) διαλέγεις τα ξύλα που θές, και τις διαστάσεις που θέλεις για το μπράτσο !&Ολα Customizing& δηλαδή. Τσεκάρισε το

&&&&

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αυτο που θα πω δεν θα σε βοηθησει απλα θα σου σκασει ενα χαμογελο στο προσωπο...ατακα Νο1:-Τι?2500 ευρω για μια κιθαρα?ρε δεν παμε καλα..τραβα παρε ενα αμαξι ρε κακομοιρη!!!!

ατακα Νο2 : - Τι λεςρε μωρτη που θα δωσεις τοσα λεφτα για κιθαρα...να σου βρω εγω με 50 ευρω κ να μου δωσεις τα ρεστα?

&

Βεβαια κανεις απο τους παραπανω δεν ηξερε να παιζει ουτε χριστουγεννιατικο τριγωνο, αλλα ειναι απο τους πολυξερους που εχουν αποψη για τα παντα

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μetalash, εάν είχες την οικονομική&άνεση να πάρεις και εσύ μια κιθάρα με 2,500 Euro θα την έπαιρνες εε ? Ασχετα εάν σε αυτή έπαιζες Χριστουγιεννι'ατικα ή κατσιλαμάδες ? ? ?& em.icon.bigsmile.png

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deepblues δυστυχως δεν εχω την οικονομικη ανεση ακομα να καταθεσω 2500 ευρω για κιθαρα αλλα οταν ερθει η στιγμη που θα την εχω η τουλαχιστων θα μου επιτρεπει εχω σκοπο να δωσω λιγο περισσοτερα κ να παρω το sign model που θελω κ βλεπω στον υπνο μου!! Ακομα κι ας παιζω τα 3 παιδια βολιοτικα, ακομα κι ας γινει καλογερος στο δωματιο μου... μερικα πραγματα  ειναι αρρωστια .. το εχω ξαναπει..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να δεις και αυτά που σου λενε τα παιδιά αλλά επειδή&ψάχνεις&&για περίεργα πράγματα αλλά σε κορυφαία ποιότητα θα σου πρότεινα να δείς σε αυτά τα χρήματα&και εάν σου αρέσει μια κιθάρα σε strat style' date='&τότε δες για John&Suhr κιθάρες ή&Tom Anderson.&Εάν θέλεις κάτι ποιο ευέλιγκτο που κάνει τα πάντα πρέπει να δείς για Nik Huber Guitars.&Το ποιο φθηνό του μοντέλο&(τώρα βγήκε για τους bolt on fun)&κοστίζει 2,600 Euro. Αλλά βάζεις ότι μαγνήτες θέλεις (φτιάχνονται&΄για εσένα) διαλέγεις τα ξύλα που θές, και τις διαστάσεις που θέλεις για το μπράτσο !&Ολα Customizing& δηλαδή. Τσεκάρισε το

&&&&

[/quote']

 

Για ελλαδα μιλαμε....? Υπαρχουν εδω? *Nik Huber Guitars*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου