Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση: γιατί ο Mason ειχε δίκαση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μου λύσει κάποιος αυτή την αποροία... έχω ακούσει άπειρες ώρεςpink floyd και ποτέ δεν κατάλαβα τι την χρειαζόταν... βέβαια σόλο δουλειές του δεν εχω ακούσει... λέτε να την χρειαζόταν εκεί?

 

Σημειώνω εδώ ότι η πιο πειστική απάντηση που έχω πάρει μεχρι σήμερα σε αυτό το ερώτημα ήταν:

 

Για να γράφει στην μία κάσα pink και στην άλλη floyd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σημειώνω εδώ ότι η πιο πειστική απάντηση που έχω πάρει μεχρι σήμερα σε αυτό το ερώτημα ήταν:

 

Για να γράφει στην μία κάσα pink και στην άλλη floyd...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: ΦΟΒΕΡΗ ΕΞΗΓΗΣΗ !!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ το άλλο,που ο ντράμερ των Theater έχει 800 ταμπούρα και 2500 τομ!!!Έχει και 3 κάσσες κιόλας για να μπορεί να παίζει διπέταλο σε όποια μεριά των 20 μέτρων ντραμς του και αν είναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου λύσει κάποιος αυτή την αποροία... έχω ακούσει άπειρες ώρεςpink floyd και ποτέ δεν κατάλαβα τι την χρειαζόταν... βέβαια σόλο δουλειές του δεν εχω ακούσει... λέτε να την χρειαζόταν εκεί?

 

Υπάρχει μόνο μία σόλο δουλειά του Mason, ένας παν-σπάνιος δίσκος που λέγεται Nick Mason's Ficticious Sports, και ο οποίος δεν περιέχει συνθέσεις του Mason αλλά συνθέσεις της αβαν-γκαρντίστριας τζαζ συνθέτιδος που ονομάζεται Carla Bley και η οποία είναι φίλη του.

 

Η δίκαση χρειάζεται (υποθέτω) στο Time, του οποίου το αναγκαίο τομ-σετ είναι όντως από την άλλη πλευρά του ντραμ-κιτ.

 

Ακόμη όμως και αν τις ήθελε για να γράφει το όνομα, εγώ προσωπικά θα του δικαιολογούσα μέχρι 9, μία για κάθε γράμμα - είναι πολύ βαρύ το όνομα λέμε....

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που έχει δίκαση είναι καθαρά λόγω "βιτρίνας",για να φαίνεται πιο εντυπωσιακό το σετ.

 

Aυτό που τον έκανε να βάλει δίκαση ήταν μια μέρα που πήγε με τους Floyd να δουν live τους Cream.Με το που ανέβηκαν στο stage άρχισαν να ξερογλύφονται με τα Marshάλια και την δίκαση Ludwig του Ginger Baker,και αμέσως την επόμενη μέρα πήγε και αγόρασε μία! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γράφει στην μία κάσα pink και στην άλλη floyd...

 

:D :D

 

Ενώ το άλλο' date='που ο ντράμερ των Theater έχει 800 ταμπούρα και 2500 τομ!!!Έχει και 3 κάσσες κιόλας για να μπορεί να παίζει διπέταλο σε όποια μεριά των 20 μέτρων ντραμς του και αν είναι!![/quote']

 

:D :D

 

Terry Bozzio drum set

 

Η υπερβολή είναι στοιχείο της μουσικής και μερικές φορές χρειάζεται

 

 

 

Ακόμη όμως και αν τις ήθελε για να γράφει το όνομα' date=' εγώ προσωπικά θα του δικαιολογούσα μέχρι 9, μία για κάθε γράμμα - είναι πολύ βαρύ το όνομα λέμε....

[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Telewiz θα μου επιτρέψεις να σχολιάσω το set του bozzio, κάτι που έχω την εντύπωση πως έχει ξαναγίνει στο Noiz.. Ο τύπος πάνω στα τύμπανα παίζει μελωδικά και χρειάζεται νότες όπως καταλαβαίνεις.. Να σε διαβεβαιώσω λοιπόν πως ο συγκεκριμένος τα χρησιμοποιεί όλα... Διάβασε αυτό:

"Bozzio is noted for creating the melodic ostinato for the drum set. In most of BozzioΆs works the ostinato is played using various bass drum and hi-hat permutations while he solos against these rhythms using his hands. Bozzio developed the application for the melodic ostinato for drum set when he noticed how a pianist would solo or play counter rhythms against the ostinato. He then applied this concept to the drum set.

 

Bozzio is also noted for creating orchestral compositions on the drum set by playing polyrhythms and polymeter while utilizing his large custom Drum Workshop kit, in which the tom toms are tuned to specific notes to create the atmosphere that is BozzioΆs signature sound. Terry BozzioΆs influence has been seen in some of the most prominent drummers of today including Marco Minnemann, Thomas Lang, and Mike Mangini.

 

BozzioΆs influence is becoming a more prominent force as modern day drummers are seeking to break the barriers of the traditional grooving drummer to the drummer that takes a more prominent role as the leader of a band, a position that in westernized music has been dominated by the guitar."

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Bozzio

 

 

¶ραγε πόσες ώρες να κουρδίζει????:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου