Προς το περιεχόμενο

Ποια να παρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραία τα είπες' date=' εντυπωσιακά αλλά δεν είναι έτσι. όσους επαγγελματίες ξέρω έχουν αρκετά καλά όργανα (οχι πάντα τέτοιας αξίας) αλλά στο 1000 με 1500 παίζουνε σίγουρα. :wink:

που να συντηρήσεις γυναίκα, σπίτι ,αυτοκίνητο να επενδύεις στην δουλεία σου και να αγοράζεις και όργανα 2500 Ευρώ, όταν βγάζεις απο 600 μέχρι 1000?? :roll:

πρέπει να αφήσεις αρκετά πράγματα πίσω για να δώσεις τόσα χρήματα για μια κιθάρα.

εγώ δεν είμαι αυτής της λογικής. :wink:[/quote']

 

 

δικιο εχεις πλακα καναμε ολοι και σιγουρα στη μουσικη χωρανε ολα τα γουστα χωρις σωστο και λαθος

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως αν θελεις σωνει & καλα Tony Zemaitis εχουν βγει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ γιαπωνεζικα replicas που κανουν ΜΟΝΟ 8000 ευρω!!(τωρα γιατι μη με ρωτας μαλλον δινουν μαζι και γκεισα για δωρεαν "μασαζ"... :lol: )

 

http://www.guitarplayer.com/story.asp?sectioncode=6&storycode=10274

 

αν & εγω με αυτα τα λεφτα θα εφτιαχνα καμμια δεκαρια Warmoth που θα ....μαμουσανε!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση σου με καλύπτει απόλυτα' date=' αν και δεν θα θεορούσα ποτέ τον εαυτό μου μαλάκα επείδη θα αγόραζα ένα ακριβό όργανο μιας και στο κάτω κατω δεν έχουμε άλλο βίτσιο...Τωρα αν αυτό μας κάνει και φενόμαστε μαλάκες σε μερικούς...Τι να κάνουμε...&&

[/quote']

 

Σιγα μη σε πουνε & μαλακα!

Εδω υπαρχουν ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ που δινουν 200.000 ευρω για να κυκλοφορουν ,κολλημενοι στην κινηση, με το ΤΕΡΑΣΤΙΟ τζιπ τους στην πλατεια Κολωνακιου..τα πεντε χιλιαρικακια που θα δωσεις για ενα κομψοτεχνημα ,που στο κατω-κατω της γραφης παραγει τεχνη ,θα τους πειραξουνε :?: :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη σε πουνε & μαλακα!

Εδω υπαρχουν ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ που δινουν 200.000 ευρω για να κυκλοφορουν ' date='κολλημενοι στην κινηση, με το ΤΕΡΑΣΤΙΟ τζιπ τους στην πλατεια Κολωνακιου..τα πεντε χιλιαρικακια που θα δωσεις για ενα κομψοτεχνημα ,που στο κατω-κατω της γραφης παραγει τεχνη ,θα τους πειραξουνε :?: :roll:[/quote']

αν τα έχεις τα φράγκα και σου περισσεύουνε γιατί να μην το πάρεις?

εμένα μου φαίνονται μαλάκες αυτοί που ενώ δεν έχουν την άνεση χρεώνονται μέχρι το λαιμό για τα επόμενα 7-8 χρόνια για να αγοράσουν μια μεταχειρισμένη SLK..

νομίζουν οτι η απόκτηση της θα τους κάνει ευτυχισμένους, αντίθετος όμως πάνε απίστευτα πίσω σε πολύ πιο σημαντικά πράγματα στην ζωή και φυσικά το καταλαβαίνουν λίγο αργότερα όταν τους το παίρνει πίσω η τράπεζα.

Δεν είναι τέχνη να αγοράσεις μια πανάκριβη κιθάρα αλλά να παίζεις και να γράφεις καλή μουσική..

Την γνώμη μου λέω και φυσικά ο καθένας κρίνει όπως νομίζει..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τέχνη να αγοράσεις μια πανάκριβη κιθάρα αλλά να παίζεις και να γράφεις καλή μουσική..

 

συμφωνω απολυτα αλλα πρεπει να παραδεχτεις πως μερικες φορες η ικανοτητα καποιων ανθρωπων στο να κατασκευαζουν καταπληκτικα οργανα ειναι κι αυτο μια μορφη τεχνης αρκει βεβαια καποιος να τα παιζει και οχι να τα κρεμαει στον τοιχο

 

ag_tapete_front_nur_body_g.jpg

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω απολυτα αλλα πρεπει να παραδεχτεις πως μερικες φορες η ικανοτητα καποιων ανθρωπων στο να κατασκευαζουν καταπληκτικα οργανα ειναι κι αυτο μια μορφη τεχνης αρκει βεβαια καποιος να τα παιζει και οχι να τα κρεμαει στον τοιχο

σωστα..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι Pagelli που αναφερθηκε πριν απο καποιες ημερες αν δεν κανω λαθος.

αυτη ειναι μια απο τις δικες του ακουστικες κιθαρες και σιγουρα παιζει οπως και αυτη

ag_louis_g.jpg

 

 

το θεμα ειναι ποιος βγαινει να παιξει με τετοιο οργανο?:oops: θα πεσουν ντοματες αν δεν εισαι ο Mc Laughlin.

τσεκαρισε το site για περισσοτερα

 

http://www.pagelli.com/e/welcome_fr.html

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη σε πουνε & μαλακα!

Εδω υπαρχουν ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ που δινουν 200.000 ευρω για να κυκλοφορουν ' date='κολλημενοι στην κινηση, με το ΤΕΡΑΣΤΙΟ τζιπ τους στην πλατεια Κολωνακιου..τα πεντε χιλιαρικακια που θα δωσεις για ενα κομψοτεχνημα ,που στο κατω-κατω της γραφης παραγει τεχνη ,θα τους πειραξουνε :?: :roll:[/quote']

αν τα έχεις τα φράγκα και σου περισσεύουνε γιατί να μην το πάρεις?

εμένα μου φαίνονται μαλάκες αυτοί που ενώ δεν έχουν την άνεση χρεώνονται μέχρι το λαιμό για τα επόμενα 7-8 χρόνια για να αγοράσουν μια μεταχειρισμένη SLK..

νομίζουν οτι η απόκτηση της θα τους κάνει ευτυχισμένους, αντίθετος όμως πάνε απίστευτα πίσω σε πολύ πιο σημαντικά πράγματα στην ζωή και φυσικά το καταλαβαίνουν λίγο αργότερα όταν τους το παίρνει πίσω η τράπεζα.

Δεν είναι τέχνη να αγοράσεις μια πανάκριβη κιθάρα αλλά να παίζεις και να γράφεις καλή μουσική..

Την γνώμη μου λέω και φυσικά ο καθένας κρίνει όπως νομίζει..

 

ναι,αλλα εγω δεν ειπα οτι ειναι τεχνη η αγορα της κιθαρας... :wink: απλα παραγει τεχνη (αν μπορει βεβαια και ο...κιθαρωδος)

 

εξακολουθω να επιμενω οτι οποιος κατεβαινει στο κεντρο με τζιπ (αλλα & με αμαξι...) ΕΙΝΑΙ λαμακας :roll:

(ισως φταινε και οι συνεχεις επισκεψεις μου στο Λονδινο & το Βερολινι οπου ΟΛΟΙ οσοι μπαινουν με αμαξι στο κεντρο θεωρουνται κανιβαλλοι...) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω, για να μην είσαι ΚΑΛΑΜΑΣ (νέα έκδοση της λέξης) πρέπει α) να μην αγοράζεις ακριβές κιθάρες (υποθέτω ότι επεκτείνεται και σε άλλα όργανα) β) να μην παίρνεις τζιπ ή SLK γ) να είσαι ο McLaughlin τουλάχιστον (ειδικά αν εμπίπτεις στην παράγραφο ένα) δ) να μην κατεβαίνεις στο κέντρο με το αυτοκίνητό σου.

 

Κατάλαβα καλά; Συμφωνούμε όλοι; Πάμε για ίδρυση κόματος;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου