Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο Amazon.com


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εχει κανεις αγοράσει απο amazon.com ????

Απο Αμερική στελνουνε με καποιο συγκεκριμενο τροπο πχ USPS Express Mail International ???

Εν ολιγης την βολτα μου απο το αεροδρόμιο την κανω ???

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι θέλεις να αγοράσεις;

 

Το amazon.com στέλνει με παραπάνω από ένα τρόπους, ανάλογα με το τι θα πληρώσεις.

 

Αναλόγως είναι και με το μέγεθος: Ως τώρα ο ταχυδρόμος (βιβλία μόνο) μου έφερνε την ειδοποίηση και πήγαινα στο ταχυδρομείο την επόμενη μέρα για να πάρω τα πραγματά μου. Ο καινούριος όμως είναι θαύμα. Μου χτυπάει όταν έχω κάτι βαρύ και μου λέει να κατέβω για να μη χαθεί. ΠΟΤΕ ως τώρα δε μου άφησε χαρτάκι. Και περνάει και πιο συχνά από κάθε άλλον!

 

Επί τι ευκαιρία μου φάνηκε καλός οιωνός το θρεντ αυτό, καθώς τώρα δουλεύω για να μπουν οι παρτιτούρες μου στο amazon.com! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.com/Fender-Frontman-Limited-Edition-Guitar/dp/B004PAFUWY

 

δεν το βρηκα σε κανενα αλλο μεγαλο καταστημα τηυς ευρωπης, οποτε το amazon ειναι μια λυση....

 

Επί τι ευκαιρία μου φάνηκε καλός οιωνός το θρεντ αυτό, καθώς τώρα δουλεύω για να μπουν οι παρτιτούρες μου στο amazon.com! Cheesy

 

Λες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αχα...

 

Έλεγξες αν το στέλνει Ελλάδα; Συνήθως τέτοια βαριά αντικείμενα δεν έχουν τύχη για αποστολή εκτός Αμερικής. Το δοκίμασα τώρα (το έκανα add to cart και μετά έβαλα τη διεύθυνσή μου και δε το φέρνει...).

 

Εσύ δεν το δοκίμασες;

 

Λες???

Για εμένα έλεγα, όχι για σένα ;D

 

Αλλά έχε αυτό το γενικό κανόνα για amazon (και μόνο αυτό το μαγαζί): Δε στέλνει μακριά (εκτός χώρας πχ) μεγάλα αντικείμενα ή πολύ ακριβά, κλπ... Ως βιβλιομάγαζο άρχισε και έτσι δεν είναι ακόμη προσαρμοσμένο, όπως το ebay πχ (που είναι στο κάτω κάτω ευθύνη του καθενός)...

 

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πελάτης του βρετανικού Amazon.

 

Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άλλες φορές τα πράγματα έρχονται στην ώρα τους, άλλες φορές πριν την ώρα τους, άλλες φορές πολύ καιρό μετά την προγραμματισμένη παράδοση και άλλες φορές χάνονται.

 

Αλλαλούμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι σαν παλιος πελατης του Amazon UK ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Συνηθως αγοραζω CD απο κει, και δεν θυμαμαι παρα μονο μια φορα να εχει χαθει παραγγελια, κατι που φυσικα δεν φταιει το Amazon γιατι οι παραγγελιες στελνονται αλλα το τι γινεται στη διαδρομη ειναι αλλο καπελο. Για την ιστορια, η χαμενη παραγγελια, καπου 10 CD, σταλθηκε εκ νεου αμεσως μετα απο ενα απλο email που τους εστειλα και που απαντηθηκε μεσα σε λιγες ωρες.

Χωρις περιττα μου-σου-του, μου ζητησαν συγνωμη και μου εστειλαν ξανα την παραγγελια.

 

Αμεση και αψογη εξυπηρετηση ειχα και μια δευτερη φορα, πριν ενα μηνα περιπου οπου ενα απο τα CD που ειχα παραγγειλει (τριπλο αλμπουμ) περιειχε στη συσκευασια του δυο φορες το CD1 ενω ελειπε το CD2. Η απαντηση στο email μου ηρθε παλι μεσα σε λιγες ωρες, και αφου μου ζητησαν ξανα συγνωμη (λες και το λαθος ηταν δικο τους) με ενημερωσαν οτι εχουν ηδη φτιαξει μια νεα παραγγελια για το συγκεκριμενο αλμπουμ και οτι θα μου σταλει αμεσα_οπως και εγινε_χωρις δικα μου εξοδα και χωρις να τους στειλω πισω το ελαττωματικο αλμπουμ, γιατι τα εξοδα της επιστροφης θα ηταν μεγαλα, και μου ειπαν να το κρατησω ή να το δωρισω!

 

"...as the cost of returning this parcel will be prohibitively expensive, please keep the original item with our compliments. Perhaps you'd like to donate it to a charity, if you feel it would be appropriate to do so."

Χαλαρα το καλυτερο τμημα εξυπηρετησης πελατων που εχω συναντησει.okay.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψην οτι το Amazon στεγαζει πολλους εμπορους - οταν παραγγελνεις κατι, δεν το αγοραζεις παντα απο το amazon το ιδιο. Παραγγελνω πραγματα απο το amazon ολη την ωρα και δε μου εχει τυχει καποιο προβλημα, ειδικα με παραγγελιες που διεξαγονται απο το ιδιο το amazon. Μερικες φορες εχει τυχει να αργησουν λιγο καποια πραγματα απο 3rd party πωλητες, τιποτα το τρομερο ομως - και αν συμβει κατι, για αυτο υπαρχει και το feedback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψην οτι το Amazon στεγαζει πολλους εμπορους - οταν παραγγελνεις κατι, δεν το αγοραζεις παντα απο το amazon το ιδιο.

Ναι. Οταν πουλαει το ιδιο το Amazon γραφει "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk"

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαστε το παρακατω θεμα και ειδικα το Νο3 για το πως φερνεις κατι σε ελλαδα οταν δε το στελνουν ...

 

http://www.michanikos.gr/topic/33942-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C/

 

Δεν το εχω γραψει εγω. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου