Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ναι αλλα αν δεν ηταν αυτος θα ησασταν πουθεναδες,χωριατες,τελευταιοι και θα βλεπατε μονο Εφη θωδη!!! ;D ;D ;D

 

 

Φίλος, εμείς δεν πάμε σε τέτοιες παρακμές. Μόνο σε ποιοτικά... Καμιά Χαρά Βέρα, καμιά Βέρα Λάμπρου, άντε μέχρι Φιλιώ Πυργάκη  ;D

 

Πάντως εκτός από την ομαδική κίνηση που λέει ο Νίκος, την επόμενη φορά που η Ντίντι θα κάνει καμιά συναυλία, δεν είναι κακό να μην πάτε.

 

Να έχει ρίξει κάποια μύρια για να φέρει τον Ψ και να φάει ένα σότο που να το φυσάει και να μην κρυώνει. Μια δύο φορές να φάει την τσαπού θα αλλάξει το τσάμικο  ;)   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άσε που την 1η Αυγούστου θα είμαι στο Βερολίνο...

 

τώρα εγώ είμαι άκυρος και συγγνώμη κιόλας, αλλά επειδή μένω Γερμανία και παρακολουθώ τα συναυλιακά νέα, στις 9. Αυγούστου θα παίξει στην Commerz-Bank Arena της Φρανκφούρτης. Οι τιμές είναι τσουχτερές (ξεκινάνε από 83 ευρώ για το The Wall), αλλά τουλάχιστον σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο και σαν σοβαρό πελάτη. Με πολύ καλό έως άριστο ήχο και όχι τα νταβατζιλίκια της DiDi που όλοι έχουμε αγαπήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εκτός από την ομαδική κίνηση που λέει ο Νίκος, την επόμενη φορά που η Ντίντι θα κάνει καμιά συναυλία, δεν είναι κακό να μην πάτε.

 

Να έχει ρίξει κάποια μύρια για να φέρει τον Ψ και να φάει ένα σότο που να το φυσάει και να μην κρυώνει. Μια δύο φορές να φάει την τσαπού θα αλλάξει το τσάμικο  ;)    

 

Καταλαβαίνεις τι συντονισμός χρειάζεται για να γίνει αυτό που λες;

 

Ο ελληνάρας δεν κάνει τέτοια ΠΟΤΕ. Γκρινιάζει αλλά δεν απέχει.

 

Θα υπάρχουν πάντα πολλοί που θα θέλουν να δουν με ΚΑΘΕ κόστος τους X Sabbath και τον Ψ Dio

 

Σ' αυτό ποντάρει η εταιρία που κάνει την αρπαχτή της και ξέρει πως θα κερδίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταλαβαίνεις τι συντονισμός χρειάζεται για να γίνει αυτό που λες;

 

Ο ελληνάρας δεν κάνει τέτοια ΠΟΤΕ. Γκρινιάζει αλλά δεν απέχει.

 

Θα υπάρχουν πάντα πολλοί που θα θέλουν να δουν με ΚΑΘΕ κόστος τους X Sabbath και τον Ψ Dio

 

Σ' αυτό ποντάρει η εταιρία που κάνει την αρπαχτή της και ξέρει πως θα κερδίσει.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά όπως πχ εγώ, ο Μπάμπης και άλλοι από εδώ μέσα μετά από διάφορα Ντιντό παρατράγουδα είπαμε, ευχαριστώ αλλά δεν θα ξαναπάρω, ελπίζω να το κάνουν και άλλοι.

 

Να θυμούνται την πίκρα που έφαγαν, τα λεφτά που έχασαν, την ταλαιπωρία που τράβηξαν, την άθλια αντιμετώπιση που είχαν και να του γυρίσουν την πλάτη.

 

Γιατί αν δεν το κάνουν θα τα ξανά περάσουν όλα από την αρχή. Θέλω πχ  να ελπίζω ότι ο φίλος Παοκίτο δεν θα ξαναδώσει φράγκο σε αυτή την εταιρία και ομοίως και πολλοί άλλοι.     

 

Έχεις δίκιο ότι είναι δύσκολο, γιατί «καψούρες» είναι αυτές και εκεί ποντάρουν, αλλά υπάρχει και το θέμα αξιοπρέπεια που είναι υπεράνω «καψούρας».

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει χιλιογίνει αυτή η συζήτηση, και σας (ξανα)ενημερώνω πως όπως έχω διαπιστώσει ο ίδιος άπειρες φορές, το παρκάρισμα σε... άλλο νομό και το περπάτημα στο λιοπύρι και στο σκοτάδι για πολύ ώρα συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα μεγάλα καλοκαιρινά φεστιβάλ του εξωτερικού, όπως βεβαίως και το τεράστιο μποτιλιάρισμα στο τέλος. Όποιος πάει, το έχει πάρει απόφαση πως θα τα φάει στη μάπα, και απλά είναι προετοιμασμένος να μην χαλάσουν την ζαχαρένια του. Αλλιώς, είναι ελεύθερος να κάτσει σπίτι του και να γκρινιάζει όσο θέλει. Αυτά για όσους το έχουν καημό να προπαγανδίζουν πως είμαστε οι αιωνίως φασκελωμένοι.

 

Από κει και πέρα, η έλλειψη δυνατότητας εξαργύρωσης και τα προβλήματα επιστροφής για όσους δεν έχουν την πολυτέλεια του αμαξιού είναι θέματα που σηκώνουν άνετα αγανάκτηση (αν και η δυσκολία επιστροφής ΕΠΙΣΗΣ συμβαίνει σε όλα σχεδόν τα μεγάλα καλοκαιρινά φεστιβάλ του εξωτερικού, που για να μπορέσουν να φιλοξενήσουν 80.000-120.000 κόσμο σε σκηνές ή μη είναι αναγκαίο (και από πλευράς ηχορύπανσης, και διευθέτησης της ανθρώπινης μάζας, και χωροταξικώς, και ασφαλείας) να βρίσκονται στη μέση του πουθενά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με Τερυ  Μποζιο  ;D

Mια φορα πιαστηκα μαλακασας  στη Μαλακασα και

δεν ξαναπιανομαι ποτεΣ.

Και δωρεαν εισιτήριο να μου δωσουν ΔΕΝ ΠΑΩ εκει .

 

 

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το Ντιντί που έσκαγε μούρη στο Πήγασο με την ίδια καπαρντίνα χειμώνα καλοκαίρι ,άλλο ρούχο δεν είχε να βάλει.........πρόκοψε στη ζωή του το παλουκάρι .

Μπράβο και εις ανώτερα.

 

Waterfall με Κ  ;D, καλύτερα Τέρα βάιμπ ,παρά πεζοναύτες ,φαντάζεσαι να πέσεις στο λόχο του ΛΧΓ ΣΦ ? Μαύρο φίδι που σε έφαγε κακομοίρη ,όλη μέρα αγγαρεία με υπόκρουση Stones θα σε έχει ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά έχει χιλιογίνει αυτή η συζήτηση, και σας (ξανα)ενημερώνω πως όπως έχω διαπιστώσει άπειρες φορές, το παρκάρισμα σε... άλλο νομό και το περπάτημα στο λιοπύρι και στο σκοτάδι για πολύ ώρα συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα μεγάλα καλοκαιρινά φεστιβάλ του εξωτερικού, όπως βεβαίως και το τεράστιο μποτιλιάρισμα στο τέλος. Αυτά για όσους το έχουν καημό να προπαγανδίζουν πως είμαστε οι αιωνίως φασκελωμένοι.

 

Αυτά που λες είναι αυτονόητα. Αλλά δεν είναι και Glastonbury το να πας να δεις μια συναυλία στο Terra Vibe. Να μαζέψει 100- 200 χιλιάδες κόσμο να το καταλάβω.Αλλά εδώ έχουμε φάει πίκρες από τη Ντίντι σε πολύ μικρότερα venues.    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει χιλιογίνει αυτή η συζήτηση, και σας (ξανα)ενημερώνω πως όπως έχω διαπιστώσει ο ίδιος άπειρες φορές, το παρκάρισμα σε... άλλο νομό και το περπάτημα στο λιοπύρι και στο σκοτάδι για πολύ ώρα συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα μεγάλα καλοκαιρινά φεστιβάλ του εξωτερικού, όπως βεβαίως και το τεράστιο μποτιλιάρισμα στο τέλος. Αυτά για όσους το έχουν καημό να προπαγανδίζουν πως είμαστε οι αιωνίως φασκελωμένοι.

 

 

 

 

Για αυτό bloody τη μαλακάσα την έχουμε γραμμένη στα τέτοια μας, αλλά τώρα βρέθηκε καινούργια πατέντα, ανακοινώνουμε ΟΑΚΑ παραμύθι σκορδαλιά, τσεπώνουμε την προπώληση και μην είδατε τον Παναή. Στους γιατρούς να τα φάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο και το καταλαβαίνω. Επίσης, σαφώς έχω δει και άπειρες μπαγαποντιές, απίστευτες τσαπατσουλιές, ερασιτεχνισμούς κλπ. και από την Ντιντί, και από την εταιρία του Τριανταφυλλίδη, και.. και... σε όλα τα καλοκαιρινά φεστιβάλ, κυρίως από το πρώτο Rockwave κι έπειτα, το Rock of Gods του '96 (μερικοί από σας θα έχετε δει και το Rock in Athens του 85 αλλά τότε ήμουν... 8 ετών και φρόνιμος ;D).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου