Προς το περιεχόμενο

Vintage εργαλεια!?!?


liakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα τη βοηθεια σας και τις εμπειριες σας σε αγορες vintage oργανων και εξοπλισμου.οι αποριες μου ειναι οι εξης

1)που τα βρικατε?(εκτος απο e-bay)

2)ηταν αξιοπιστα?

3)σε τι κατασταση ηταν οταν τα πηρατε στα χερια σας

(αφορμη μου ηταν ο νεος(παλιος) ενισχυτης του -takis-

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)που τα βρικατε?(εκτος απο e-bay)

 

απο το ebay δεν εχω παρει ποτε vintage οργανο μια και οι τιμες πλεον ειναι εξωφρενικες.

 

εχω παρει ομως πολλες Gretsch,Fender & Gibson του 60 & 70 απο την Αμερικη τη δεκαετια του 80 σε αστειες τιμες σε σχεση με σημερα,τις πουλησα ολες πριν απο μερικα χρονια σε εξωφρενικες τιμες (οι οποιες τιμες εχουν γινει πλεον διπλες :cry: )

 

τους ενισχυτες Fender 68-78 τους εβρισκες με το κιλο μεχρι και τα μεσα της δεκαετιας του 90 και σε εξευτελιστικες τιμες,In fact ακομα τους βρισκεις

(πολλοι ειναι ομως "σκοτωμενοι" απο τα σκυλοπανηγυρια & θελουν στοργη & φροντιδα)

 

τα μονα vintage οργανα που εχω ειναι τωρα πια μια tele του 71 & μια Crucianelly Elite του 64...

 

 

2)ηταν αξιοπιστα?

 

αν και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως το ρωτας,αν αναφερεσαι στο κατα ποσο ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ηταν τα οργανα,εγω ημουν αρκετα τυχερος τα περισσοτερα ηταν 100% στοκ,τωρα πια πολυ δυσκολα θα βρεις κατι εντελως στοκ...(ασε που εχει γεμισει ο κοσμος απομιμησεις,ειδικα στις Les Paul η ''ευρεση" καποιας του 59-60 ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ μουφα.....)

 

 

3)σε τι κατασταση ηταν οταν τα πηρατε στα χερια σας

 

μια χαρα ητανε εκτος απο τους ενισχυτες οι οποιοι θελανε πυκνωτες αλλα ειναι αστειο το κοστος τους,εξαλλου οι παλιοι Fender δεν παθαινουν τιποτα ,οπως & οι κιθαρες αλλωστε...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε αμα σημερα στην χωρα μας μπορουμε να βρουμε τετοια οργανα ?εγω προσωπικα θα ηθελα να βρω vintage πεταλια π.χ.fuzz face

θυμαμε και ενα post που καπιος ειχε βρει ενα uni-vibe στο μοναστιρακη!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθαρες αποκλειεται,οσοι πηρανε,πηρανε :lol: (ετσι κι αλλοιως ποτε δεν υπηρχαν πολλες μια και ακριβες ηλεκτρικες κιθαρες μετα το 70 αρχισαν να μπαινουν στην Ελλαδα)

 

Ενισχυτες ασημενια πλακα Fender βρισκεις πανευκολα & φθηνα ,εκτος και αν πεσεις σε καμμια ψωναρα που θα τον πουλαει χρυσο.. :lol: (μονο τη προηγουμενη εβδομαδα βρηκα εναν Dual Showman του 73 μονο 400 ευρω & εναν Pro reverb του 69 μονο 600 ευρω)

 

στο Μοναστηρακι το μονο που θα βρεις ειναι στρατιωτικα παντελονια.. :lol:

 

αν επιτρεπεται τι ακριβως ψαχνεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ψαχνω vintage στρατιωτικα παντελονια!!! :lol: :lol:

ενδιαφερομαι για πεταλια οπως octavia ,uni-vibe κ.λ.π.εχεις καμια ιδεα για το που μπορω να βρω?

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου