Προς το περιεχόμενο

Περί Avatar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω οτι αρκετοί αλλάζουν συχνά Avatar. Ήδη εγώ, παρότι newbie, είμαι στο δεύτερο.

 

Απο την Wikipedia

 

"In computing, an avatar (usually translated from Sanskrit as incarnation) is the graphical representation of the user or the user's alter ego or character. It may take either a three-dimensional form,[1] as in games or virtual worlds, or a two-dimensional form as an icon in Internet forums and other online communities.[2][3] It can also refer to a text construct found on early systems such as MUDs.[4] It is an object representing the user. The term "avatar" can also refer to the personality connected with the screen name, or handle, of an Internet user.[5]"

 

Πως έχετε διαλέξει το avatar που χρησιμοποιείτε τώρα, και τι (απο που) ακριβώς ειναι?

 

Θα σας πω για το δικό μου down the road...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Κι εγώ έχω αλλάξει αρκετά,αυτό που έχω τώρα είναι από το σεμινάριο του Gus G,ο οποίος είναι ένας από τους αγαπημένους μου (για να μην πω ο αγαπημένος) κιθαρίστας!!

 

1399146_673204016032618_1436573796_o.jpg

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω γραφτηκα το 2006 στο νοιζ. Δεν εχω αλλάξει ποτέ αβαταρ ;D

 

Ο Λουκυ Λουκ καταλαμβανει μεγαλο μερος των παιδικων μου χρονων που συνεχίζουν ακομα. Το υπόλοιπο μερος το έχει ο Μπατμαν, αλλα δεν του παει να περπαταει ανεμελα.

 

Δεν προκειται να αλλαξω ποτε αβαταρ παντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα, είναι ο Greebo, ένας θηριώδης γάτος από τα βιβλία του T. Pratchett.

 

"Greebo had spent an irritating two minutes in that box. Technically, a cat locked in a box may be alive or it may be dead. You never know until you look. In fact, the mere act of opening the box will determine the state of the cat, although in this case there were three determinate states the cat could be in: these being Alive, Dead, and Bloody Furious."

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ είμαι με κόκκινα γυαλιά. Υπάρχει μάλιστα θρεντ για αυτά τα κόκκινα γυαλιά, για όποιον ενδιαφέρεται να ψάξει. Εγώ έχω να πάω τα παιδιά μου στο σχολείο και δε προλλαβαίνω τώρα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικό μου είναι μία πάρα πολυ ωραία στιγμή που κλίκαρε στο φακό της μία φίλη σε ένα λάιβ μου. Εξ αρχής ερωτεύτηκα αυτή τη φωτό, και επειδή μου αρέσει η "ευθύνη του υπογράφοντος" θέλω να φαίνεται σε αυτά που υποστηρίζω το κανονικό μου όνομα, η φωτό μου, και γενικά πιστεύω αυτό δείχνει διαφάνεια που είναι καλό σε μία ηλεκτρονική κοινότητα όπως το νόιζ. Τη φωτό αυτή τη γουστάρω πολύ για τη στιγμή της, (και τη τέλε μου που φαίνεται στο βάθος) και δεν θα την αλλάξω εύκολα. Ειναι το μόνο άβαταρ που έχω τοποθετήσει.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαλα ενα κοντινο της κιθαρουλας μου μιας fender billy corgan hardtail που πανω τις εμαθα να παιζω τα τελευταια 2 χρονια και μου εχει κανει παρεα απιστευτες ωρες χωρις να με απογοητευσει ποτε ! και δεν βλεπω λογο να την αλλαξω ακομα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βάλει ένα κοντινό δικό μου (το φανελάκι είναι paintshop, δεν έχω μπλε).

Το προτίμησα τελευταία στιγμή από το

JeanRaoul%20DUCABLE.jpg

γιατί είμαι πλέον πιο ροκ.

 

Το έχω αλλάξει μόνο για ένα τριήμερο όλα αυτά τα χρόνια στο Noiz.

Σταθερή (Constant) αξία.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου