Προς το περιεχόμενο

Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Αν αρχίσω να απαριθμώ τα παράπονα που έχω για το - κατά τα άλλα - πολυαγαπημένο μου Fantom-G, δε φτάνουν ούτε 10 σελίδες. :p

Λέγε  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγε  ;D ;D ;D

 

Τι να πω μωρέ, η μπαγκατέλα της Roland είναι. Όλα στραβά κι ανάποδα τα έχουν φτιάξει σ' αυτό το ελεεινό μηχάνημα.

 

Να πω κι άλλα; ;D

 

Όχι, πέρα από την πλάκα, είναι καταπληκτικό μηχάνημα. Υπάρχουν κάποιες σχεδιαστικές επιλογές που ξένισαν κι εμένα κι αρκετό κόσμο, αλλά κατά βάθος όλοι το παραδέχονται ως ένα εκ των πιο ποιοτικών μηχανημάτων που υπάρχουν εκεί έξω. Το σωστό, σωστό. 8)

 

Εγώ πάντως προσωπικά όσο κι αν θέλω κάποια στιγμή να πάω και σε Korg και ίσως και σε Yamaha, πάντα θα με τρώει η αγωνία και η περιέργεια για το επόμενο μηχάνημα της Roland. Να δούμε τι θα μας αποκαλύψει μετά από 6 χρόνια που έχει να βγάλει workstation στην αγορά. Ορισμένοι λένε ότι στη φετινή χειμερινή NAMM θα δείξει τις προθέσεις της η Roland. Μακάρι να έχουμε νεότερα, και να είναι καταπληκτικά. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαααα, βγάλαμε λαυράκι. Άρα όντως υπάρχει σχεδιασμός για καινούργιο. Εσύ ειδικά δε μπορεί να μην ξέρεις. ΞΕΡΝΑ ΤΑ ΟΛΑ! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω ένα Korg X3 και ποτέ δεν μπόρεσα να βρώ κανεναν ήχο εκτός από αυτούς που έφτιαξα μόνος μου για Ελληνικό ρεπερτόριο.Δέχεται και από N364 & 01/w απ ότι έχω διαβάσει αλλά δεν βρήκα τίποτα που να ταιριάζει στα "δικά μας" γούστα.

Το έχω απ το 93

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα Korg X3 και ποτέ δεν μπόρεσα να βρώ κανεναν ήχο εκτός από αυτούς που έφτιαξα μόνος μου για Ελληνικό ρεπερτόριο.Δέχεται και από N364 & 01/w απ ότι έχω διαβάσει αλλά δεν βρήκα τίποτα που να ταιριάζει στα "δικά μας" γούστα.

Το έχω απ το 93

 

Και φυσικά θα το κρατήσεις μέχρι το 2133. Άμα του όργκανου έχει amza kai saleas ixous γκια να βγκενι του μιρουκάματου, τι να τα κάνεις τα υπόλοιπα αδερφέ... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ο πιο φημισμενος στο χωρο επισκευαστης πληκτρων προσφατα που τον επισκεφτηκα μου λεει για μια φαση. αυτο το οργανο το korg που εχεις το ξερεις οτι στα χερια αλλων εχει χτισει εξοχικα?

Λες να μην το ξερω του λεω μάστορα?

 

Ta yamaha τι εχουν χτισει στην ελλάδα , χαχαχαχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου