Προς το περιεχόμενο

Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άγγελε: κάποια περίεργη χακιά μου μυρίζει απ' τον προηγούμενο χρήστη. Ως γνωστόν στα Fantom X/G (κι αν δεν απατώμαι και στο Fantom S) μπορείς να βάλεις εικόνα σαν wallpaper (στο φόντο). Μάλλον ο μαγκάκος που σου το πούλησε την προχώρησε ακόμα παραπέρα την ιστορία και την έβαλε και στη bootscreen. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άγγελε: κάποια περίεργη χακιά μου μυρίζει απ' τον προηγούμενο χρήστη. Ως γνωστόν στα Fantom X/G (κι αν δεν απατώμαι και στο Fantom S) μπορείς να βάλεις εικόνα σαν wallpaper (στο φόντο). Μάλλον ο μαγκάκος που σου το πούλησε την προχώρησε ακόμα παραπέρα την ιστορία και την έβαλε και στη bootscreen. ;D

 

οπα οπα... syclops πλακα εκανα.. μια χαρα ειναι η φαντομαρα μου... αλλα αφου παιζει και αυτο που λες αν το πουλσω καποια στιγμη......  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άγγελε: κάποια περίεργη χακιά μου μυρίζει απ' τον προηγούμενο χρήστη. Ως γνωστόν στα Fantom X/G (κι αν δεν απατώμαι και στο Fantom S) μπορείς να βάλεις εικόνα σαν wallpaper (στο φόντο).

Σωστά, ο οποιοσδήποτε μπορεί να βάλει ότι εικόνα θέλει.

 

Μάλλον ο μαγκάκος που σου το πούλησε την προχώρησε ακόμα παραπέρα την ιστορία και την έβαλε και στη bootscreen. ;D

Δεν υπάρχει αυτό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω παράπονο από το Motif xs μου.4 Programs per Performance????Δένει τα χέρια και σε αναγκάζει να προβείς σε πατέντες για να χωρέσεις κι αλλους ήχους

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηξερες εστω και τα βασικα γυρω απο την sound engine του XS σου δεν θα εγραφες το παραπανω "παραπονο". Στα ματια καποιου ασχετου το παραπανω εκλαμβανεται σαν μειονεκτημα του XS, κατι που βεβαια δεν ισχυει. Προφανως πιστευεις οτι αλλα synths μπορουν να κανουν περισσοτερα με ενα performance/combi με 6-8-10 μερη απ'οτι ενα XS με "μονο" 4 μερη/performance.

 

Θα σε συμβουλευα να διαβασεις το θρεντ του MOXF εδω στο ΝΟΙΖ, εκει θα βρεις απαντηση στο "παραπονο" σου.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηξερες εστω και τα βασικα γυρω απο την sound engine του XS σου δεν θα εγραφες το παραπανω "παραπονο". Στα ματια καποιου ασχετου το παραπανω εκλαμβανεται σαν μειονεκτημα του XS, κατι που βεβαια δεν ισχυει. Προφανως πιστευεις οτι αλλα synths μπορουν να κανουν περισσοτερα με ενα performance/combi με 6-8-10 μερη απ'οτι ενα XS με "μονο" 4 μερη/performance.

 

Θα σε συμβουλευα να διαβασεις το θρεντ του MOXF εδω στο ΝΟΙΖ, εκει θα βρεις απαντηση στο "παραπονο" σου.

 

Waterfall-K η απάντηση μου στο πρόβλημα μου δόθηκε πριν λίγες μέρες και λέγεται Kurzweil PC3. Σ ευχαριστώ για τον χαρακτηρισμό ''άσχετος''.

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κρασια.... ::)

Παντως εγω επιμενω να διαβασεις το θρεντ του MOXF, ετσι θα καταλαβεις πως δουλευει η sound engine των MOX/XS/MOXF/XF και θα σταματησεις να γραφεις "παραπονα". Τα synths αυτα εχουν 4 parts/performance για ενα λογο, και αυτος ο λογος μονο μειονεκτημα δεν ειναι.

Ειναι ακριβως το αντιθετο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κρασια.... ::)

Παντως εγω επιμενω να διαβασεις το θρεντ του MOXF, ετσι θα καταλαβεις πως δουλευει η sound engine των MOX/XS/MOXF/XF και θα σταματησεις να γραφεις "παραπονα". Τα synths αυτα εχουν 4 parts/performance για ενα λογο, και αυτος ο λογος μονο μειονεκτημα δεν ειναι.

Ειναι ακριβως το αντιθετο.

 

Πλεονέκτημα δεν είναι....όσο και να θες να λες ότι είναι....υποτίθεται ότι το Performance είναι για να σετάρεις το όργανο με πολλούς συνδυασμούς.Αυτή την ευκολία δεν την παρέχει.Συνεπώς το καθιστά δύσχρηστο αφού πρέπει να πάω στα Programs και να κάνω εκεί την δουλειά που θα έκανα σε άλλο συνθ στο αντίστοιχο Performance εύκολα και γρήγορα.Το είπα στο πρώτο μου ποστ ότι γίνεται αλλά με άλλο τρόπο.

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου