Προς το περιεχόμενο

Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αλλα ενα σοβαρο ηλεκτρονικο ηχο δεν εχουμε ακουσει ακομα.

 

ambient album μονο με Kurzweil Κ2000 απο το τελος 90ς που μου ειχε κανει πολυ εντυπωση....

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=-UqQtohVy-Q

 

εμενα παντως καλο μου ακουγεται.....  :)

 

βεβαια ειναι και Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ... καποιος καλος μουσικος

ακομα και με την ναυαρχιδα του Waterfall-K φτιαχνει καλη μουσικη

 

 

;D

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συλλεκτης...Οπως λεμε "απατεωνας", "ληστης", "φοροφυγας", "παιδεραστης" κλπ, ε? ;D

 

Άλλοι έχουν δύο πλήκτρα και παίζουν, άλλοι έχουν 10 και δουλεύουν διπλοβάρδια το swiffer απ' το πρωί ως το βράδυ κι απ' το βράδυ ως το πρωί. Πρέπει να μας διηγηθείς κάποια μέρα τη δυστυχία του να είσαι συλλέκτης και όχι παίκτης.

 

Καληνύχτες στην ομήγυρη. ;)

 

 

@mamonu: Μου άρεσε που έβαλες και track με filter sweeps, και περιμένεις να το εκτιμήσει ο κουφός. Τσάμπα κόπος. ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω δει Kurzweil, Bill, και ναι εχω παιξει με Kurzweil, Bill. Ηδη απο τα 90s ως και σημερα. Σιγα τα...σπανια οργανα. ::) Περα απο τα πολυ καλα ακουστικα οργανα που εχει, ηχητικα δεν μου λεει τιποτα. Καποτε ειχε ενα προβαδισμα σε αυτον τον τομεα, τωρα πλεον οχι. Αναμασαει κι αυτη τα ιδια και τα ιδια εδω και 30 χρονια.

 

Αποψη σου σεβαστο αλλα δεν μπορω να συμφωνησω ο καθενας εχει τα παιξιματα του και τους λογους του οκ.

 

Εξαλου ο φιλος εχει και τα 2 οργανα και ειναι φανταζομαι καλυμμενος απο τα λεγομενα του οπως και εγω σε οτι αφορα τα πιανα του kurzweil (μιας και εχω το sp88x) τα θεωρω καλυτερα.ο καθενας εχει την γνωμη του στα δικα του αυτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτα βιντεο... ???

Αργησες ρε Mamonu αλλα μπηκες δυναμικα στην κουβεντα. 8)

 

αφου ειναι ολοκληρο album βρε φιλως!!!

 

ακουσε το ομως λιγο να δεις οτι ειναι ωραιος ηλεκτρονικος και ακουστικος ηχος και μονο

απο Κ2000  ...

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω και με ενα Κ2600 rack ευτυχισμενος θα ειμουν  ;)

Αν εξαιρέσεις ότι θα είχες να παλέψεις με SCSI, floppy disk και άλλα τέτοια βάσανα, ηχητικά είναι μακράν καλύτερο από πολλές σημερινές ναυαρχίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω και με ενα Κ2600 rack ευτυχισμενος θα ειμουν  ;)

 

και εγω  . σε καποια στιγμη ενα Kurzweil ειναι μονοδρομος  ;D

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μας διηγηθείς κάποια μέρα τη δυστυχία του να είσαι συλλέκτης και όχι παίκτης.

Πρεπει να καταλαβεις οτι μερικοι εδω μεσα δεν αγορασαν πρωτη φορα synth το...2007, οπως εσυ δηλαδη. Πρεπει ακομα να καταλαβεις οτι μερικοι εδω μεσα εχουν πιασει στα χερια τους μερικες δεκαδες διαφορετικα synths και δεν παιζουν ολη τους τη ζωη με ενα Fantom G. Οπως εσυ δηλαδη.

Τελος, πρεπει να μας διηγηθεις καποια μερα τη δυστυχια του να εισαι παικτης tsk.gif και οχι συλλεκτης. Οπως εσυ δηλαδη.

Άι καληνυχτα... :-*

 

@Mamonu δεν αμφιβαλω. Αλλα κακα τα ψεματα, τα Kurzweil δεν φημιζονται για τους ηλεκτρονικους τους ηχους.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου