Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Beta Aivin TU-100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Μού έκαναν δώρο ένα pedal tuner Beta Aivin TU-100...

έχει κάποιος γνώμη για την συγκεκριμένη εταιρία και το συγκεκριμένο πετάλι?

Αξίζει να πωλήσω το Korg Dt-10 που έχω και να το αντικαταστήσω με αυτό?

Μπάσο παίζω αλλά έχω κάποιες απαιτήσεις απ το tuner καθώς κάποιες φορές θέλω να το έχω ανοιχτό με το άταστο...

Ευχαριστώ

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσει το korg γούστα όμως είναι αυτά δούλεψέτα και δες πιό από τα δύο ανταποκρίνεται πιο καλά.

Π,χ σε μια zoom που είχα παλιά βαρούσες νότα και μπαμ μπαμ σου έδειχνε με την Τ,Λ περιμένεις λίγο από θέμα tune μου άρεσε της zoom πιό πολύ γι'αυτό τον λόγο,αλλά όπως είπαμε είναι και θέμα γούστου ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο δεν αξιζουν......Δωστα μαζι

Ωραια απαντηση

Δεν ειναι απαντηση ομως γιατι δεν τεμηριωνεις την αποψη σου.Αρα το σχολιο σου θεωρειται αυτοματως ακυρο

Επισης ριξε και μια ματια εδω που ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο μιας και απ'οτι φενεται δεν το εχεις κανει

 

                                      Προς συζητητές:

Καλό είναι να μην θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν.

Δεν μιλάμε στην ίδια τάξη στο σχολείο και δεν είμαστε ούτε συνομήλικοι, ούτε ζούμε στον ίδιο τόπο με παρόμοιες εμπειρίες. Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφουμε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάσουν 81,000+ μουσικοί.

 

Φιλε warwick δεν υπαρχει μετρο συγκρισης μεταξυ των 2.....το korg που εχεις ειναι καλυτερο και απο θεμα κατασκευης αλλα και απο θεμα responce (οπως θα εχεις παρατηρησει και εσυ ο ιδιος) απο θεμα τονικοτητας τωρα ειναι αλλο το ζητουμενο οπως μας ειπες επειδη θελεις να το εχεις ανοιχτο οταν παιζεις με το αταστο σου....

Το korg το θεωρω ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ σε σχεση το το alvin και οχι δεν αξιζει να το πουλησεις το korg σου ;)

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου