Προς το περιεχόμενο

Alex Harvey - Σπόρτιγκ 1981


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δεν έχω ούτε βίντεο ούτε όντιο (μου είχαν τελειώσει οι μπαταρίες στο δημοσιογραφικό κασετοφωνάκι... ;D).

 

Αλλά με τη νοσταλγία που σας (μας) έπιασε για τα αρχαία live είπα να αναφέρω και τον κύριο Alex Harvey, αφού ήταν και γ@μώ τις συναυλίες.

 

Ήταν κανείς άλλος εκεί ή δεν τον ξέρατε καν, φλωράκια; ;D :D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ κάποιος μου σφύριξε ότι το 1918 είχε κάνει ο Caruso μια αρπαχτή στην Αθήνα. Έχουμε κάνα βιντέακι;  ;D

 

ΥΓ: Ξεθάψαμε όλα τα vintage live απ' ότι βλέπω στα διάφορα νήματα. Μάλλον μας έπιασε (γεροντό) νοσταλγία.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μορφή... θυμάμαι την επική διασκευή του Delilah και τον κιθαρίστα του που ντυνότανε

με κάτι ρούχα περίεργα και βαμμένος σαν κλόουν.

 

Θα θελα πολύ να τον είχα δει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Ξεθάψαμε όλα τα vintage live απ' ότι βλέπω στα διάφορα νήματα. Μάλλον μας έπιασε (γεροντό) νοσταλγία.

έχω δυνατό ;)...76-77 live ο Λογαρίδης στο Λουζιτάνια...ανεβαίνει guest o Μπονάτσος και εξαγριώνει το κοινό που ανεβαίνει και τον πλακώνει (ένας δηλ...όχι όλοι) ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

έχω δυνατό ;)...76-77 live ο Λογαρίδης στο Λουζιτάνια...ανεβαίνει guest o Μπονάτσος και εξαγριώνει το κοινό που ανεβαίνει και τον πλακώνει (ένας δηλ...όχι όλοι) ;D ;D ;D

Μάλιστα... μάλιστα...

 

Δηλαδή από τα συμφραζόμενα των σχετικών threads, τι καταλαβαίνει κάποιος: Ότι σε αυτές τις συναυλίες συναθροίζονταν οι ληστοσυμμορίτες (βλέπε Paragas & Co) ή ότι το κοινό έδερνε τους καλλιτέχνες  ;D ;D ;D

Α, ναι και όλους μαζί τους έδερναν τα ΜΑΤ  ;D

 

Χμμ... υπέροχες εποχές  8) 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δυνατό ;)...76-77 live ο Λογαρίδης στο Λουζιτάνια...ανεβαίνει guest o Μπονάτσος και εξαγριώνει το κοινό που ανεβαίνει και τον πλακώνει (ένας δηλ...όχι όλοι) ;D ;D ;D

 

ειμουν και εγω εκει ...με τους ουνους του αττιλα  ;D

 

μαγκλαρας βιολι  ;)

και παιζανε πολυ beck.

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμουν και εγω εκει ...με τους ουνους του αττιλα  ;D

 

μαγκλαρας βιολι  ;)

και παιζανε πολυ beck.

;D ;D ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν έχω ούτε βίντεο ούτε όντιο (μου είχαν τελειώσει οι μπαταρίες στο δημοσιογραφικό κασετοφωνάκι... ;D).

 

Αλλά με τη νοσταλγία που σας (μας) έπιασε για τα αρχαία live είπα να αναφέρω και τον κύριο Alex Harvey, αφού ήταν και γ@μώ τις συναυλίες.

 

Ήταν κανείς άλλος εκεί ή δεν τον ξέρατε καν, φλωράκια; ;D :D

 

Πάντως θεώρησα γρουσούζικη τη συναυλία αυτή μια και μερικές μέρες αργότερα στο Βέλγιο τον βρήκαν νεκρό :-\

 

Στη μνήμη μου βέβαια τον έχω πρόχειρο, μια και παράφρασα το επίθετο ενός συμμαθητή μου από Αλεξόπουλος σε Άλεξ, μετά σε Χάρβει και στο τέλος κατέληξε σε Χαρβούνι ;D ;D ;D

 

Στους Police  δεν είχα πάει, όπως επίσης και σε κάτι αηδίες για φρικιά τύπου ELOY, CITY.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως θεώρησα γρουσούζικη τη συναυλία αυτή μια και μερικές μέρες αργότερα στο Βέλγιο τον βρήκαν νεκρό :-\

 

 

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες θέλουν Έλληνα (παροπλισμένο πλέον) πολιτικό, υψηλού αναστήματος, με εμφανές «τικ» στον δεξιό ώμο, να είχε πει τότε: «Καλός καλλιτέχνης αυτός ο Alex Harvey και γιατί να το κρύψομε άλλωστε. Του εύχομαι καλή σταδιοδρομία».

 

Και μετά ο Harvey πήγε στο Βέλγιο...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες θέλουν Έλληνα (παροπλισμένο πλέον) πολιτικό, υψηλού αναστήματος, με εμφανές «τικ» στον δεξιό ώμο, να είχε πει τότε: «Καλός καλλιτέχνης αυτός ο Alex Harvey και γιατί να το κρύψομε άλλωστε. Του εύχομαι καλή σταδιοδρομία».

 

Και μετά ο Harvey πήγε στο Βέλγιο...

Ποιος νάναι άραγε!!!! σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να τον βρω μήπως πίνει

 

αίμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου