Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχως οι...καποιοι που λες ειναι ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ,η πλειοψηφια του "λαου" που τη περναγε ζωη και κοτα με βολεματα και δανεικα χωρις να τον νοιαζει τιποτα  ....οποτε ναι εχει σχεση ΚΑΙ με το καπνισμα...τα παντα συνδεονται αγαπητε μου,οπως το "εγω να περναω καλα & να βολευτω  και ασε τους αλλους να κουρευονται" κατεστρεψε την οικονομια μας ετσι και το "εγω να τη βρισκω και ασε τους αλλους να καρκινιαζονται" κανει την ιδια δουλεια...

 

 

Δε διαφωνω.Με τη διαφορα ομως οτι αυτοι που επετρεψαν και ωθησαν τον..λαο σε τετοιου ειδους νοοτροπιες,τωρα δεν περνανε κι ασχημα...

Να τιμωρηθουμε ολοι οι ''την καταστροφικη νοοτροπια εχοντες''.

Βλεπεις να τιμωρειται κανεις  απο αυτους που..ψηφιζαν νομοσχεδια?

 

Για το καπνισμα λοιπον βγηκε νομος.

Για τους αλλους που εκαταχρασθησαν?Βγαινουν νομοι...

Εφαρμοζονται?ΟΧΙ.

 

Επαναστατει κανεις?Οχι.

 

Για το τσιγαρο..καταγγελια...

 

Οπου μας παιρνει...

Δε γινεται κρατος  ετσι.

 

Και μην ακουγομαι επαναστατης.Κοτα ειμαι  στο κοτετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μα γιατι σε αυτη τη χωρα φταινε παντα οι Αλλοι και ποτε εμεις;;;!!!

 

Γιατι πρεπει να μας το απαγορευσει το κρατος;;;!!! (Ασε που μετα θα ξαναερθουμε στο thread να γραψουμε για την καταπιεση και την χουντα)

 

Γιατι πρεπει να φταινε οι αλλοι που μου αυξησανε το οριο στην πιστωτικη που δεν επρεπε γιατι δεν μπορουσα να σηκωσω;;;!!! και εβαλα χερι,

 

Γιατι πρεπει να παει 2.500.000€ το προστιμο για να βαζω ζωνη στο αμαξι;;;!!!

 

Γιατι, γιατι, γιατι....

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι, γιατι, γιατι....

 

ειπαμε ρε φιλως...βλακας εισαι? ;D

 

γιατι ειμαστε ΜΑΓΚΕΣ και ΚΑΡΑΜΠΟΥΖΟΥΚΛΗΔΕΣ!

 

για παρτε ρε εναν περιεργο που ρωταει και γιατι...

 

γιατι ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΡΕ ΦΛΩΡΕ.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω χρόνο να συνεχίσω γιατί πρέπει να φύγω. Απλώς αναφέρω ότι η Κωνσταντινούπολη (η πιο εξευρωπαϊσμένη και προοδευτική πόλη της χώρας) και οι τουριστικοί προορισμοί είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι της τουρκικής κοινωνίας. Μην ξεχνάμε ότι ο πληθυσμός είναι κοντά 82 εκατομμύρια εκ των οποίων πολύ μεγάλο κομμάτι ζει σχεδόν υπό ζωώδεις συνθήκες (και ακολουθεί ενστικτώδεις κανόνες διαβίωσης) στα βάθη της Ανατολίας.

 

Συμφωνούμε απόλυτα. Σε ρωτώ λοιπον, στην Κων/πολη (αλλά και στους τούρκους των παραλίων της Μ. Ασίας), η Ελλάδα τι έχει να αντιπαραβάλει; Ως "εκλεκτοί έναντι εκλεκτών"; Ως - και καλά - σαφώς πιο "ευρωπαϊκός" λαός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σουηδοί δεν είναι ούτε μισητοί Αμερικάνοι ούτε μισητότεροι Γερμανοί οπότε θα περίμενε κανείς πως τα πράγματα ζορίζονται, αλλά ο έλληνας κάφρος έχει βρει και γι' αυτούς την "απάντηση", παπαγαλίζει ότι οι Σουηδοί είναι πρώτοι σε αυτοκτονίες και νομίζει πως καθάρισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παπαγαλίζει ότι οι Σουηδοί είναι πρώτοι σε αυτοκτονίες και νομίζει πως καθάρισε...

 

Παντα αυτοι οι Ελληνες εχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα με τα FACTS ρε παιδι μου... ;D

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν μου απαντησατε ΤΙ ειναι οι Σουηδοι που δεν τολμουν να καπνισουν ουτε στο σπιτι τους;

(Και φυσικα δεν εχουν φασισμο ή δικτατορια. Ή αυτοι κατι κανουν λαθος ή εμεις!

 

Αν και εμεις εχουμε το λεγομενο "Μεσογειακο Ταπεραμεντο", το "εδω ειναι Ελλαδα" κτλ, γιατι "Ετσι μας αρεσει" που λεει και η διαφημιση ;)

 

Ρώτα λοιπόν το ξάδελφό σου την επόμενη φορά, τι ουρές υπάρχουν κάθε Παρασκευή απόγευμα-την ώρα που σχολάνε απ τις δουλειές τους- έξω απ' τα κρατικά μαγαζιά πώλησης αλκοόλ και με τι ''πολεμοφόδια'' βγαίνουν οι πολιτισμένοι αλκοολικοί Σουηδοί για να βγάλουν το ΣΚ.

Στη Σουηδία ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η πώληση αλκοολούχων ποτών άνω του 3% περιεκτικότητα από οποιοδήποτε άλλο μαγαζί, πλην του κρατικού ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟΥ, εξαιρούνται τα νυχτερινά μαγαζιά, που πουλάνε τη μεζούρα το ποτό σε τιμή ουγγιάς χρυσού.

Στη Σουηδία, επίσης, εδώ και χρόνια απαγορεύεται η πορνεία.

Στη Βόρεια Σουηδία, στα βενζινάδικα πουλάνε, αντί παραφλού, καθαρή αλκοόλη και επειδή πολλοί την αγόραζαν και την έπιναν,προσθέτουν εμετικό ;D ;D ;D

Στο Άμστερνταμ πριν χρόνια που είχα πάει, υπήρχαν μαγαζιά που πούλαγαν μπαφους, αλλά τα μπαρ απαγορευόταν να πουλάνε αλκοολούχα με άνω του 3% αλκοόλ, τη στιγμή που δίπλα μας γινόταν χαμός από βαρέα  ;D ναρκωτικά

Στη Κολομβία λόγο υψομέτρου οι ιθαγενείς μασάνε φίλα κόκας.

Στην Αμερική επιτρέπεται η οπλοφορία.............κλπ κλπ κλπ.

 

 

Μόνο εμείς όμως είμαστε απολίτιστοι, ακόμη και οι Τούρκοι, είναι ΕυρωπΕοι  ;D ;D ;D

 

Το μέτρο της απαγόρευσης είναι ένα μέτρο για καλό και το λέω εγώ που είμαι καπνιστής και το βιώνω από τα 09 που ισχύει αυστηρώς και δια ροπάλου στα καράβια που ταξιδεύω συνέχεια. Αρκεί ο νόμος να μην αφήνει παραθύρια του στυλ, επιτρέπεται στα καζίνο και τις λαικές πίστες........προσφάτως δε, αν δεν το πήρατε χαμπάρι, με το μεσοπρόθεσμο, πέρασαν και μια διαταξούλα στα ψηλά, που ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ το κάπνισμα στα πρακτορεία ΟΠΑΠ. Πράγματι αισθάνομαι απολίτιστος, με τους νομοθέτες που έχουμε ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ειχαμε τον ηλιο, την θαλασσα και γενικα αυτα που πηραμε απο του προηγουμενους, και θα σας ελεγα ποσες θα ηταν οι αυτοκτονιες και σαν χωρα πού θα μας κατατασσανε ;)

 

Edit on:

 

Στην Σουηδια ομως αυτο που κανουν το εφαρμοζουν.

Εχουν εμπιστοσυνη στο συστημα.

 

Εδω πρωτα απο ολους

ο Υπουργος Μεταφορων φτιαχνει πλαστες πινακιδες,

ο Υπ Οικονομικων εχει τους κουμπαρους και τις πειραγμενες λιστες,

και γενικα ο κοσμος δεν εχει εμπιστοσυνη στο συστημα.

 

Οποτε, ο,τι απαγορευση και να βγει παντα θα υπαρχει διπλα το παραθυρο και δεν θα λειτουργει τιποτα

 

Για αυτο γραφω πως πρωτα Εμεις πρεπει να κανουμε το καλυτερο για εμας, πχ και την τσεπη μας σταματωντας το καπνισμα εστω και στη κριση...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο εμείς όμως είμαστε απολίτιστοι, ακόμη και οι Τούρκοι, είναι ΕυρωπΕοι

 

οτι να'ναι.....

 

τι σχεση εχει το προβλημα του αλκοολισμου στη Βορεια Ευρωπη με το να μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ απο τον μαγκα και καραμπουζουκλη Ελληνα...φουμαδορο  να παω να φαω σαν ανθρωπος σε ενα εστιατοριο με τα παιδια μου? :o :o :o :o

 

εκτος και αν πηγες στη Σουηδια με το παιδι σου και καποιος προσπαθησε να ριξει μεσα στο λαιμο του 1 λιτρο βοτκα...

 

ελα αιδοιο στον τοπο σου....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου