Προς το περιεχόμενο

Fairyland in Treble. Piano duet for beginners


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Λοιπόν μια φίλη από την Αριζόνα αποφάσισε να ηχογραφήσει ένα ακόμη κομμάτι από τη συλλογή και να μου το στείλει (ωστέ να κάνω εγώ το montage).

 

 

Η μαθήτριά της, μάλιστα, φαίνεται ότι κάνει μάθημα 1 χρόνο μόνο και δεν έχει κανονικό πιάνο σπίτι της...

 

"The student in the video has been studying piano for a little over a year. She is very devoted to music, so it shocked me when I recently discovered she has only a toy piano at home - just a few octaves, no weighted keys, not even touch-sensitive. This would be discouraging for many otherwise blossoming musical spirits, but Inge makes the most of what she has. She has told her parents that all she wants for Christmas this year is a real piano. When I saw A Deaf Girl's Music Box in the Fairyland in Treble collection, I thought it would be perfect for her, and hope that her parents will be moved to invest in a real instrument for Inge if their financial situation permits. She loves the sound of the piece, and is very inspired. Kudos to the composer, Nikolas, for that! "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια Νiκόλα, μακάρι να είχα κ εγώ κάτι αντίστοιχο όταν έκανα τα πρώτα μου μαθήματα!

Πραγματικά πολύ εμπνευσμένα τα κομμάτια. Αν σε συναντήσω ποτέ θα το φέρω για υπογραφή κ ας μη σε ξέρω παραπέρα από τα εδώ σου ποστς :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μάθημα Πώς να ξεζουμίστε τον άλλον 101

 

Συγχαρητήρια Νiκόλα, μακάρι να είχα κ εγώ κάτι αντίστοιχο όταν έκανα τα πρώτα μου μαθήματα!

Πραγματικά πολύ εμπνευσμένα τα κομμάτια. Αν σε συναντήσω ποτέ θα το φέρω για υπογραφή κ ας μη σε ξέρω παραπέρα από τα εδώ σου ποστς :)

Ευχαριστώ πολύ. Έλαβα την παραγγελία! :)

 

Τώρα, μιας και το λες... ξέρεις...

 

Το επόμενο Σάββατο (29 Νοεμβρίου) θα γίνει μια συναυλία με έργα του εκδοτικού οίκου, όπου να παίξω κι εγώ (και φυσικά θα είμαι κι εγώ). Προσπαθώ με νύχια και με δόντια να είναι έτοιμο το Fairyland in Treble για να μπορώ να το δείξω και να πουλήσω σε ένα πάγκο που θα βάλω.

 

Μπορείς... να έρθεις αν θες, και παίρνεις και το βιβλίο στο χέρι (εφόσων έχει τυπωθεί, φυσικά)...

 

Για τα της συναυλίας, εδώ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=205524.msg834945#new

 

[/Μαθημα]

 

Παίδια, όπως έχετε καταλάβει όλο το χρόνο δουλεύω για αυτά που θα γίνουν από 'δω και πέρα, και θα γίνουν πάρα πολλά. Αυτά είναι μόνο η αρχή. Για αυτό έχω ψιλο-εξαφανιστεί... Συγνώμη για τα συνεχόμενα σαν spam ποστ μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Και τώρα που τελείωσε η συναυλία κοιτάξτε ένα χάχα...

 

 

επίσης δείτε πως βγήκε η παρτιτούρα. Δε ξέρω πόσο ψώνιο ακούγομαι (διαβάζομαι μάλλον), αλλά σοβαρά πιστεύω ότι δεν υπάρχει αλλη παρτιτούρα στο κόσμο τόσο όμορφη, τόσο ενδιαφέρουσα, κλπ...

 

Σοβαρά, δεν περίμενα να βγει τόσο καλή! (Η πρώτη φορά που τυπώνω offset στο συγκεκριμένο τυπογραφείο).

 

fithardcopy.jpg

 

http://musica-ferrum.com/catalog/viewitem.php?show=61

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δε θα τη ξεχάσω. Ευχαριστώ! :)

 

Καλημέρα κι όλας! ;)

Και ΜΟΛΙΣ το είδα...

 

Παιδιά έκανα μ@λ@κί@! Δεν έβαλα ΚΑΜΜΙΑ αφιέρωση... το ξέχασα!

 

Αν όποτε βρεθούμε, ή αν τη στείλετε πίσω, ή κάτι τέτοιο, και με δικά μου έξοδα να την ξαναστείλω με αφιέρωση.

 

Ρε παιδιά το μυαλό μου με όλα αυτά που γίνονται... το ξέχασα!

 

ΣΥΓΝΩΜΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ΜΟΛΙΣ το είδα...

 

Παιδιά έκανα μ@λ@κί@! Δεν έβαλα ΚΑΜΜΙΑ αφιέρωση... το ξέχασα!

 

Αν όποτε βρεθούμε, ή αν τη στείλετε πίσω, ή κάτι τέτοιο, και με δικά μου έξοδα να την ξαναστείλω με αφιέρωση.

 

Ρε παιδιά το μυαλό μου με όλα αυτά που γίνονται... το ξέχασα!

 

ΣΥΓΝΩΜΗ!

 

Το είδαμε αλλα δεν πειράζει......

 

ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ!!!!!!

 

χαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το είδαμε αλλα δεν πειράζει......

 

ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ!!!!!!

 

χαχαχαχα

Κάτσε...

 

Έφτασε ήδη;

 

Για πες... πως σου φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε...

 

Έφτασε ήδη;

 

Για πες... πως σου φαίνεται;

 

Εφτασε, εφτασε εχθες.

Μια ματια προλαβα να του ριξω και στα παραμυθια και στο score.

 

Πρωτη εντύπωση.

Το βρηκα πολυ ενδιαφερον και ωραια δομημενο.

 

Πιστευω οτι ειναι ιδανικο γι αυτο που υποσχεται.

Για να δουλεψουν δυο μαζι, οπως το φανταζομαι εγω με το γιο μου π.χ. (αργοτερα βεβαια γιατι ειναι μικρος ακομα). 

 

Ωραια που ειναι στα αγγλικα για να δουλευω αργοτερα  μαζί του  αγγλικα και μουσική  ταυτοχρονα με εναν ευχαριστο και συνεργατικό τρόπο.

 

Μεχρι στιγμης τον παω αγγλικα και του αρεσουν, μακαρι να του αρεσει και η μουσική αργοτερα και να ασχοληθει,  ωστε να δικαιουται αργοτερα τον τιτλο του Γιου του Ανθρώπου με τη Μοναδική Λάμψη.

χαχαχαχχχα

 

Παλι συγχαρητηρια για την δουλειά σου κυριε καθηγητα και μαέστρο, καλη συνέχεια και παντα επιτυχίες!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχω πάθει ένα ψιλοσόκ, γιατί σε όλη την Ελλάδα έφτασε την επόμενη μέρα. Έφυγε Δευτέρα και έφτασε Τρίτη.

 

ΟΥΑΟΥ!

 

Θενξ για τα καλά σου λόγια Κώστα. Σου χρωστάω αυτόγραφο! χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου