Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με πετάλι παραμόρφωσης, ειδικότερα τροφοδοσία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μαγκες!! Θα ψάξω ότι επιλογή έχω και θα ξαναπάρω και στο Thomann να δω τι θα μου πούνε. Για το γαμώτο και μονο δεν θα το παρατήσω μέχρι να βρω λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απο οτι καταλαβαινω εαν οχι διορθωσε με εβαλες AC adopter σε πεταλι που απαιτει 9vDC...

το λεει ρητα στο manual..οχι AC.

 

NOTE: The External DC Power Supply is Not Included. WARNING!!! To avoid immediate damage to your unit and the voiding of your warranty,

the External Power Supply MUST be 9VDC with a NEGATIVE CENTER plug polarity and a jack size of 2.1mm x 5.5mm. Do NOT connect a

9-Volt AC Voltage Power Supply to the EXT Power Jack!

 

 

εχω καψει δυο φορες ενα rotovibe.......με την ιδια μ@λακια.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι καταλαβαινω εαν οχι διορθωσε με εβαλες AC adopter σε πεταλι που απαιτει 9vDC...

το λεει ρητα στο manual..οχι AC.

 

NOTE: The External DC Power Supply is Not Included. WARNING!!! To avoid immediate damage to your unit and the voiding of your warranty,

the External Power Supply MUST be 9VDC with a NEGATIVE CENTER plug polarity and a jack size of 2.1mm x 5.5mm. Do NOT connect a

9-Volt AC Voltage Power Supply to the EXT Power Jack!

 

 

εχω καψει δυο φορες ενα rotovibe.......με την ιδια μ@λακια.

 

DC βγαζει το mooer που εδειξε ο φιλος,AC παιρνει (οπως ολα) απ τη πριζα.

Αν δεν εδινε DC δεν θα εδειχνε και σε ποιον πολο ειναι το negative

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω το όνομα και το τηλέφωνο του Έλληνα στο Thomann γιατί στο site  δεν βρίσκω τίποτα?

 

Δοκίμασε αυτό, 0049-9546-9223-641

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω το όνομα και το τηλέφωνο του Έλληνα στο Thomann γιατί στο site  δεν βρίσκω τίποτα?

 

[email protected]

Phone: +49-9546-9223-20

FAX: +49-9546-9223-24

 

Αυτά βρήκα απο τον site. Κάποτε ήταν κάποιος Αγγελόπουλος στο Support.

Πάντος το τροφοδοτικό είναι VAC (εναλασώμενο ρεύμα) και το πετάλι θέλει VDC (συνεχές ρεύμα).

 

Σίγουρα δεν κάνει το τροφοδοτικό.

Για να καταλάβεις το VAC δεν έχει πολικότητα (π.χ. οπως το ρεύμα της μπρίζας), ενώ το VDC έχει θετικό/αρνητικό (όπως π.χ. η μπαταρία).

 

Ελπίζω να βοηθησα.

 

Επίσης το ότι είναι 2A και έσυ χρειάζεσαι 45mA δεν λέει τίποτα. Το τροφοδοτικό δεν δίνει μόνιμα 2A ποτέ. Απλα οι συκευές που έχεις βάλει (μία ή περισότερες) τραβάνε όσο θέλουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τροφοδοτικό είναι center negative αλλά σήμερα που έχω λίγο χρόνο θα το ξανακοιτάξω και αυτό σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

 

Δες το λινκ.

http://youfoundourwebsite.com/audi/xscp/kits/electromagnets/dc_ac_current.jpg

 

το αρνητικο μπορει να ειναι σταθερο αλλα τα volt ειναι μεταβαλομενα στο VAC.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικο εαν δεν ειναι ελλατωματικο ειναι μια χαρα συμφωνα με τα spec του,

εχει input 100-240v VAC και εξοδο 9vdc 2000mA, απο τα 2000mA τα οποια τα προσφερει μονιμα το πεταλι θα τραβηξει οσο χρειαζεται και μονο δηλαδη 45mA.

εμενα μου ακουγεται για ψυχρη κολληση ή καποιος ελατωμματικος πυκνωτης, αν μπορεις να το ανοιξεις και να τσεκαρεις για παραμορφωμενο- πρισμενο πυκνωτη,

επισης υπαρχει πιθανοτητα ( κομματακι δυσκολο) να εχουν πιασει μακα τα βυσματα. και του πεταλιου και τα δικα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου